Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Wielki Czwartek

alt

W Kościele katolickim rozpoczęło się Triduum Paschalne – jedne z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu liturgicznym. W naszym kościele, gdzie zawsze gromadziły się tłumy, w tym roku pustki. To szczególne doświadczenie nie tylko dla nas, wiernych, ale i księży, o czym mówili w Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa.

Mszę Wieczerzy Pańskiej odprawiają wszyscy kapłani; przy ołtarzu stanęło więc 11 księży. - Z ogromną radością przeżywamy Wielki Czwartek, ale i ze smutkiem. Kiedy jest nasze święto, to was w kościele nie ma. Oczywiście nie z waszej winy. Ale jest pewien smutek, kiedy patrzymy na pusty kościół - w kazaniu mówił ks. Wojciech Turek. - Na szczęście mamy z wami łączność przez Internet; dobrze, że jesteście. Ale muszę wam powiedzieć, i myślę, że każdy ksiądz podpisze się pod moimi słowami, że po prostu tęsknimy za wami w kościele. Nie wolno wam, a może szczególnie nam, upaść na duchu – jak mówi św. Paweł. Nie poddajemy się zwątpieniu. Mamy przed oczami Jezusa, który wybrał ogołocenie. Wybrał każdą formę ubóstwa, cierpienia, krzyż, który jutro będziemy rozważać... ogołoceni ze wszystkiego, z liturgii, która jest uproszczona. Ale być może teraz możemy odkryć prawdziwą wartość wszystkiego. Możemy skupić się na tym, który jest dla nas wszystkim, na tym, co jest najistotniejsze – na Chrystusie.

Najświętszy Sakrament przeniesiony został do tzw. ciemnicy. Ołtarz wystawienia znajduje się w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Gorąco zachęcamy do przychodzenia (oczywiście, nie zapominajmy o obowiązujących obostrzeniach), adoracji, a także osobistych rozważań nad znaczeniem Eucharystii w naszym życiu, do czego skłania zarówno wymowna dekoracja, jak i słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, jakże aktualne w dzisiejszych czasach: “Im świat będzie dalej od Boga, tym bardziej będzie spragniony. Im więcej będzie nasycony dobrobytem, tym bardziej będzie głodny Boga”.

W tym roku, niestety, nie mogliśmy złożyć naszym kapłanom życzeń osobiście. Przygotowaliśmy za to niespodziankę - film, na którym przedstawiciele wszystkich grup parafialnych przesyłają najserdeczniejsze życzenia ze swoich domów. Film można znaleźć na naszym profilu facebookowym, zachęcamy do wpisywania w komentarzach osobistych życzeń i pozdrowień.

zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34