Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Wielka Sobota

Niech to Alleluja wybrzmi w naszych domach i sercach! Wielka Sobota to dzień wielkiego zwycięstwa Miłosierdzia, Zmartwychwstania Pana Jezusa.

Bogatą liturgię Paschalnej nocy rozpoczęła liturgia światła - przejście z mroku do jasności. W tegorocznym obrzędzie nie mogliśmy niestety zapalić ogniska, zastąpiła je świeca stojąca przy wejściu do świątyni. Po pięknej liturgii słowa przedstawiającej dzieje zbawienia, zabiły dzwony, światła rozjaśniły ołtarz i znów zabrzmiał hymn„Chwała na wysokości Bogu”. Odnowiliśmy też przyrzeczenia chrzcielne. 

- Uczestniczymy w najważniejszej nocy każdego roku. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, właśnie teraz jesteśmy świadkami tego wydarzenia – w kazaniu podkreślił diakon ŁukaszChętnik. - Historia zbawienia to nasza historia, ludzi ochrzczonych. Nasze grzechy przybiły Chrystusa do krzyża, ale przez ten krzyż przyszło nasze zbawienie. Powstań ze swoich grzechów, słabości, wyjdź ze swojego poranionego życia i pójdź za Chrystusem. Pozwól, by narodził się w tobie nowy człowiek. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwe zmartwychwstał! Alleluja!

W tym roku w Wigilii Paschalnej uczestniczyliśmy duchowo, łącząc się z parafią drogą internetową. - Niech to Alleluja wybrzmi w naszych domach i sercach! - za wspólną modlitwę dziękował ks. Dawid Rosiński.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34