Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej

alt

26 sierpnia Kościół obchodził uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dla naszej parafii to święto szczególne - patronki naszego kościoła. Na uroczystej sumie dziękowaliśmy również za tegoroczne plony oraz dar Kaplicy Wieczystej Adoracji, która w naszej świątyni istnieje już 15 lat!

Przygotowania do uroczystości odpustowych rozpoczęliśmy już kilka dni wcześniej czterdziestogodzinnym nabożeństwem – rekolekcjami eucharystycznymi.

Odpustowej sumie przewodniczył ks. infułat Jan Słowianiuk, a rozpoczęto ją od poświęcenia imponujących wieńców dożynkowych przygotowanych przez sołectwa Gulczewo i Kręgi. W kazanii ksiądz infułat mówił o wielkiej roli, jaką Jasna Góra odegrała w historii Polski walczącej o niepodległość. - Maryja była wspomożycielką uciemiężonego narodu - podkreślił. Swój kraj Maryi powierzyli wielcy Polacy, wielkie filary polskiego Kościoła kardynał Stefan Wyszyński i papież Jan Paweł II.

Mszę św. zakończyła procesja wokół kościoła, w której wzięły udział między innymi dożynkowe delegacje z naszej parafii.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34