Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Z czym stanę przed Bogiem?

Kto powinien odpowiedzieć na to pytanie? Każdy: dzieci, młodzi, osoby w sile wieku i seniorzy. Dobrą sposobnością do znalezienia odpowiedzi na zdanie tytułowe był dzień 1 października, obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

W życiu człowieka przychodzi pewien moment, że trzeba zostawić życie zawodowe i przejść na zasłużony odpoczynek. Wiele osób odpiera ten moment i chce go odsunąć w przyszłość. Jednak nikt jej nie zna i nie wiemy, co będzie. Ludzie boją się nowego. Chcą zostać na „scenie życia”, na której trwa „koncert”, a zejście z niej będzie niosło obawę, że nie będzie oklasków. Świat o nich zapomni. Nic bardziej mylnego. Odnalezienie się w nowej sytuacji, dzięki różnym programom społecznym i współpracy z różnymi instytucjami, pozwala na nowo swoje umiejętności i doświadczenie życiowe zaprezentować innym. Trzeba tylko odwagi i przełamania stereotypu, że seniorzy nie mogą żyć aktywnie.

We wspomniany dzień, na zaproszenie proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie oraz burmistrza Wyszkowa, dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie, kierownika Domu Dziennego Pobytu SENIOR, do świątyni parafialnej przybyli seniorzy z terenu miasta i gminy Wyszków na uroczystą Mszę św. Zaangażowali się w przygotowanie liturgii, której przewodniczył ks. Roman Karaś – proboszcz parafii pw. św. Wojciecha, który w homilii pytał zebranych, co mogą ofiarować Bogu, z czym przed Nim staną? Przybliżył również patronkę dnia: św. Teresę od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. seniorzy otrzymali słodką niespodziankę.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych ustanowiony został 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Wszystkim seniorom życzymy wielu łask Bożych, zdrowia, pogody ducha, radości życia i dzielenia się z innymi zdobytym doświadczeniem. Niech Wasze życie będzie przepełnione dobrem, które poprowadzi do Boga.

zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34