Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Niedziela Dobrego Pasterza. Wizytacja kanoniczna

alt

25 kwietnia, w piękne święto - Niedzielę Dobrego Pasterza, w naszej parafii odbyła się przeprowadzana co 5 lat wizytacja kanoniczna. Gościliśmy ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego.

Mieliśmy okazję podzielić się z księdzem biskupem naszym rozbudowanym życiem parafialnym. W normalnych warunkach (przed pandemią) w niedzielnych i świątecznych Mszach św. uczestniczy 4,5 tys. wiernych. W naszej parafii posługuje 10 księży, mamy Kaplicę Wieczystej Adoracji i wiele bardzo aktywnych grup parafialnych. Wszyscy razem tworzymy bardzo dużą i zgraną wspólnotę. - Dziękuję Panu Bogu za to wszystko, co udało się wykonać w wymiarze duchowym i materialnym - składając sprawozdanie, podkreślił ks. proboszcz Roman Karaś.

- Wyrażam wdzięczność za wszelkie dobro, które dzieje się w tej wspólnocie - za zaangażowanie podziękował ksiądz biskup, przypominając jednocześnie wezwanie św. Pawła w liście di Filipian: “Tylko sprawujcie się w sposób godny Ewangelii Chrystusowej, abym ja - czy to gdy przybędę i ujrzę was, czy też będąc z daleka - mógł usłyszeć o was, że trwacie mocno w jednym duchu, jednym sercem walcząc wspólnie o wiarę w Ewangelię.

Wizytacja kanoniczna odbyła się w Niedzielę Dobrego Pasterza, której przesłanie niesie nadzieję i otuchę: "Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce." - Chrystus wskazuje, że jesteśmy dla Niego najważniejsi. Pragnie otoczyć nas miłością i troską. On zawsze nas szuka – w kazaniu mówił ksiądz biskup. - Pozwólmy, by zatroszczył się o nas, by prowadził nas po dobrych drogach.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3