Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Wyrusz z nami na pielgrzymi szlak

alt

Na początku września organizujemy pielgrzymki: rowerowe do Św. Rozalii i Wąsewa oraz pieszą do Loretto. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Rowerowa pielgrzymka do Św. Rozalii: 4 września, zbiórka przed kościołem o 7.15, wyjazd o 7.30 rano. Tamtejszy kościół został wybudowany w latach 1991-1995, ale historia świątyni w tym miejscu sięga 1709 r. Powstała wówczas drewniana kaplica pw. św. Rozalii, która wkrótce stała się miejscem pielgrzymkowym. Św. Rozalia była pustelnicą, żyła w grocie na Sycylii. Kiedy rodzice przynaglali ją do małżeństwa, uciekła ze swojego pałacu do groty na pobliską górę i tam zamieszkała, prowadząc życie pełne pokuty i wyrzeczeń.

Piesza pielgrzymka do Matki Bożej Loretańskiej: 5 września, wyjście o godz. 8. Tych, którzy chcą wracać autokarem, prosimy o zgłaszanie się. Tegoroczny odpust - w 90. rocznicę śmierci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela Loretto – będziemy przeżywać pod hasłem „Eucharystia – siła i jedność naszych rodzin”. Uroczysta Msza Święta będzie koncelebrowana o godz. 13 pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Grzybowskiego z Warszawy. Przewidziany jest też m.in. koncert orkiestry koncertowej Victoria, konferencja formacyjna i koncert modlitewny zespołu „Jan”.

Rowerowa pielgrzymka do Wąsewa: 8 września, zbiórka przed kościołem o 7.15, planowany wyjazd o 7.30 rano. Każdego roku, 8 września, w święto Matki Boskiej Siewnej organizowany jest w Wąsewie odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Z całej Polski tłumnie przybywają pielgrzymi. W wąsewskim kościele już od XVII w. wierni czczą Matkę Bożą w cudownym wizerunku. W odpowiedzi Najświętsza Panienka obficie błogosławi, wypraszając wiele łask – czego świadectwem są umieszczone przy ołtarzu wota dziękczynne przyniesione do Jej stóp przez wiernych za wysłuchane prośby. Warto wybrać się do wąsewskiego sanktuarium, aby osobiście spojrzeć w dobre i pełne miłości Maryjne oczy oraz odkryć, co poza tym znajduje się w tej okazałej świątyni.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3