Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Koncert „Różaniec ze świętymi”

Źródłem głębokiej refleksji, ale też wielkiej radości był niedzielny, 23 października 2022 r., koncert „Różaniec ze świętymi”, z którym w naszym kościele wystąpił wspaniały, wielopokoleniowy chór.

Październik jest miesiącem w sposób szczególny poświęconym Maryi i modlitwie różańcowej. To także czas, kiedy - przygotowując się do Uroczystości Wszystkich Świętych - wspominamy nie tylko zmarłych, ale też świętych bliskich naszym sercom. To także czas refleksji nad swoim życiem i dążeniem do świętości.

W sposób najpiękniejszy, bo przez muzykę, do takich refleksji zachęcał nas niedzielny koncert „Różaniec ze świętymi” w wykonaniu wspaniałego, wielopokoleniowego, międzyparafialnego chóru pod kierunkiem Jany Dąbkowskiej. - Dziękujemy, że chcieliście dać ten czas Maryi, Jezusowi, wszystkim świętym. Dać ten czas nam - zwróciła się na początku koncertu do licznie zgromadzonych słuchaczy.

Wykonawcy za pomocą muzyki gorąco zachęcali do codziennego odmawiania różańca, bo „różaniec to potężna broń, we współczesnym świecie konieczna.” Repertuar miał przemawiać i przemawiał do słuchaczy w różnym wieku, od dzieci po seniorów.

Koncert uwielbienia nawiązywał również do zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wspominano m.in. św. Teresę od Dzieciątka Jezus, która pięknie napisała:

Życie, jesteś chwilą, życie tyś mym snem

Życie tyś dniem krótkim, przemijasz jak cień.

Boże tu na ziemi, aby kochać Cię,

Mam ten jeden dzień.

Prowadząca koncert Jana Dąbkowska wspominała też m.in. św. Faustynę, którą Pan Jezus posłał z orędziem Miłosierdzia, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego przesłanie przekonuje nas, byśmy „wszystko stawiali na Maryję”, św. Jana Marię Vianey, który przyciągał do swojej parafii w Ars tłumy wiernych.

Cieszymy się, że tłumy zgromadziły się również na niedzielnym koncercie. Wszystkim wykonawcom i wszystkim zgromadzonym serdecznie dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnego koncertu.

zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Spotkania grup i wspólnot

grupy v2

Spotkania modlitewne

spotkania

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3