Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Prosimy o pokój

Przekazywanie przez wyszkowskich harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju to jedna z naszych najpiękniejszych tradycji. Wraz ze światełkiem niosą bowiem głębokie przesłanie, prośbę i wołanie o pokój. Przesłanie, obok którego – jak mówił 18 grudnia podczas uroczystej Mszy św. w kościele św. Wojciecha kapelan wyszkowskiego hufca ZHP ks. Tomasz Trzaska – w dzisiejszym rozchwianym świecie nie można przejść obojętnie.

Harcerstwo niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem społecznym, utożsamiane jest z wartościami i bezinteresowną służbą. - Duch służby jest szczególnie ważny w świecie, który nie lubi służyć – zauważył ks. Tomasz. - Nasza służba też znajduje początek w Betlejemskiej stajence. Chrystus przyszedł przecież, by dać światu przykład służby. Tak jak harcerze, którzy nie muszą, a chcą służyć. Dlaczego to porównuję? Bo wszystkie wielkie rzeczy mają początek w drobnych.

Świat i nasz kraj potrzebują zarówno takiej służby, jak i pokoju. - Każdy ma swój rodzaj służby, nie tylko ci, którzy noszą mundur – podkreślił ks. Trzaska. - W dzisiejszym świecie słychać huk bomb, karabiny. Ludzie potrafią powiedzieć sobie straszne rzeczy, napisać najgorsze słowa w Internecie. W świecie niezwykle rozchwianym, w którym niszczy się ludzi, w którym w dalszym ciągu istnieją obozy koncentracyjne.

Harcerzom zależy, by Betlejemskiego Światła Pokoju nie traktowano jako zabawy. - To nie harcerski bieg na orientację – powtarzał ks. Tomasz.- To misja niesienia światu pokoju. Harcerze niosą światło do urzędów, domów, kościołów, przedsiębiorstw i mówią: prosimy o pokój. Idą do mediów i mówią: nie wzbudzajcie nienawiści. Idą do polityków, samorządowców i mówią: prosimy was o służbę. Idą do szkół i mówią: chcemy, żeby świat dorosłych uczył nas pokoju. Pamiętajmy, że to światło przebyło bardzo długą drogę. Jego źródłem rzeczywiście jest Betlejem – miasto, które nigdy nie zaznało pokoju. Pamiętajmy o tym i pomódlmy się za tych, którzy tego pokoju potrzebują.

Betlejemskie Światło Pokoju wraz z niezwykle ważnym przesłaniem tego wieczoru wielu wyszkowian zabrało do swoich domów.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Ewangelia wg Św. Jana 15, 13