Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Nie da się zapomnieć…

Są ludzie, których nie da się zapomnieć. Ks. Stanisław Szulc, człowiek o wielkim sercu, z pewnością do nich należy – mówią parafianie św. Wojciecha. O zmarłym proboszczu będzie przypominać nie tylko nasz kościół, ale też tabliczka u zbiegu ulic Kościuszki, 3 Maja i Sowińskiego, na niedawno wybudowanym rondzie, któremu nadano właśnie imię ks. Szulca. W niedzielę 15 stycznia 2017 r. rondo poświęcił ks. biskup Stanisław Stefanek.

- Dzień jest historyczny, wydarzenie historyczne. To jest okazja, żebyśmy sobie uświadomili wartość każdego z nas. Jesteśmy uświęceni i powołani do świętości – podkreślił biskup.

Życiorys księdza kanonika i laudację z okazji wręczenia mu honorowego obywatelstwa przypomniała radna miejska Lucyna Sosnowska. Uchwałę rady miejskiej (z 29 listopada 2016 r.) nadającej rondu imię ks. Stanisława Szulca odczytała przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska. W tym czasie można było oglądać prezentację archiwalnych zdjęć kanonika.

- Są ludzie, których nie da się zapomnieć. Ks. Stanisław Szulc, z pewnością do nich należy. Człowiek o wielkim sercu, budowniczy naszego kościoła – podkreśliła parafianka Urszula Nowak-Martyna.

- Ksiądz kanonik zawsze widział dobro w drugim człowieku. Nie mieściło mu się w głowie, że ktoś może oszukać. Starajmy się też w ten sposób patrzeć na drugiego człowieka – swoich parafian zachęcał ks. proboszcz Roman Karaś.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22