Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Niech św. Michał Archanioł broni nas przed złem

Podczas niedzielnej sumy, 26 lutego 2017 r., ks. biskup Janusz Stepnowski poświęcił figurę św. Michała Archanioła.

Św. Michał Archanioł czczony jest w naszej parafii od dawna. W ubiegłym roku wiele rodzin modliło się w swoich domach przed figurą Archanioła Michała z Gargano, setki osób przyjęło szkaplerz, parafianie trwają w modlitwie w każdy pierwszy wtorek miesiąca. – Niech św. Michał Archanioł doznaje w naszej parafii szczególnej czci, broni nas przed złem – modlił się ks. proboszcz Roman Karaś.

Hebrajskie imięMika'elznaczy „któż jak Bóg”. Figura stoi w kaplicy wieczystej adoracji, tuż przy Najświętszym Sakramencie. – Wskazuje na Jezusa Chrystusa tak, jak dzisiejsza Ewangelia – podkreślił ks. biskup Janusz Stepnowski. Nawiązując zarówno do Michała Archanioła, jak i Ewangelii, w kazaniu mówił o konieczności szukania równowagi między tym, co duchowe a tym, co materialne, szukania tego, co nadaje życiu sens: – Przychodzimy nadzy na ten świat i nadzy z tego świata odchodzimy, zostawiając wszystko następnym pokoleniom. Jesteśmy ciągle zatroskani. Każdy z nas przez całe życie czegoś pragnie, w swoich pragnieniach chciałby sięgnąć gwiazd. Chrystus uczy, żeby pragnąć mniej. Trudno jest znaleźć w życiu ten właściwy balans. Niech św. Michał Archanioł prowadzi was przez życie, błogosławi, byście się nie zagubili.

Uroczystość miała niemalże rodzinny charakter. Błogosławieństwa Bożego i Archanioła Michała parafianie życzyli ks. proboszczowi Romanowi Karasiowi, z okazji zbliżających się imienin. Ksiądz biskup natomiast szczególnego błogosławieństwa udzielił najmłodszym parafianom.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25