Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Wielki Czwartek

Rozpoczęliśmy Triduum Paschalne, uroczystości pełne niezwykłej symboliki, ale też skupienia i modlitwy. W Wielki Czwartek zakończyliśmy okres Wielkiego Postu, zamilkły dzwony, a Najświętszy Sakrament w uroczystej procesji został przeniesiony do ciemnicy.

Pierwszego dnia Triduum Paschalnego obchodzimy pamiątkę ustanowienia kapłaństwa. Rano wszyscy nasi kapłani, wraz z duchownymi z całej diecezji, wzięli udział we Mszy św. Krzyżma odprawionej w katedrze łomżyńskiej. Podczas wieczornej Mszy św. w naszym kościele odebrali wiele ciepłych życzeń, dziękując jednocześnie wiernym za modlitwę i wsparcie.

Wielki Czwartek to także pamiątka ustanowienia Eucharystii. O podniosłości tej uroczystości świadczy fakt, że tego wieczoru kapłani udzielili wiernym Komunii św. w dwóch postaciach.

Tego dnia wspominamy również Ostatnią Wieczerzę, gdy Jezus sam umył nogi swoim uczniom. Tradycyjnie ks. proboszcz Roman Karaś umył nogi 12 parafianom, w tym roku do udziału w tym obrzędzie zaproszono strażaków z OSP w Gulczewie.

Triduum Paschalne pełne jest niezwykłej symboliki. - Nie tylko zapatrujmy się na gesty, ale wsłuchujmy się też w słowa – w kazaniu zachęcał ks. Stanisław Borkowski. – Bóg mówi w ciszy. Dlatego człowiek tak się jej boi, boi się usłyszeć Boga. Nie uciekaj, wsłuchaj się w siebie, a usłyszysz, kim jesteś i jakie jest twoje powołanie.

- Dzisiaj pytamy również o nasze kapłaństwo. Czy pochylam się nad drugim człowiekiem, żeby umyć mu nogi, czy może to ja chcę, żeby przede mną klękano? Moje kapłaństwo narodziło się w tej parafii, kształtowało się przy ks. Stanisławie Szulcu – wspominał naszego zmarłego proboszcza.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34