Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Myślimy o dobrych nauczycielach naszego narodu

W przejmujący sposób środowisko szkolne 7 listopada wspominało zmarłych wyszkowskich nauczycieli, wychowawców, katechetów. Uroczystej Mszy św. w naszym kościele przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.

Podniosłą atmosferę podkreślała obecność pocztów sztandarowych szkół podstawowych i średnich. Uczestników Mszy św., m.in. władze miasta i powiatu, dyrektorów i nauczycieli szkół i przedszkoli, powitał ks. proboszcz Roman Karaś.

- W ostatnich dniach wspominamy tych, których nie ma już wśród nas, modlimy się za zmarłych, którzy byli dla nas ważni. Śmierć nie jest końcem, a bramą; Chrystusowe zmartwychwstanie to najważniejsza prawda naszej wiary – podkreślił biskup Tadeusz Bronakowski. - Jak napisał św. Paweł, „Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana.” Wielu, za których się dzisiaj modlimy, żyło nie dla siebie. Myślimy o dobrych nauczycielach naszego narodu, ale także o tysiącach nieznanych nauczycieli, którym tak wiele zawdzięcza nasza ojczyzna. Wspaniałych, szlachetnych, oddanych ludziach. Chcemy kontynuować ich misję. Dziś ich dobro owocuje i za to wszystko im dziękujemy.

Maksymilian Martyna przypomniał piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się”, a przedstawiciele poszczególnych szkół i przedszkoli odczytali nazwiska swoich zmarłych nauczycieli, polecając ich dusze Bogu i, symbolicznie, ustawiając przed ołtarzem znicze.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3