Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Niedziela Palmowa

alt

Niedziela Palmowa to z pewnością najbarwniejsze święto. Przynoszone do kościoła palmy zachwycają wielkością i cieszą oczy kolorami. Szczególnie imponujące były te przyniesione na konkurs od lat organizowany przez naszą parafię.

Do tradycji parafii należą już uroczyste procesje wokół kościoła podczas Mszy św. dla dzieci. Wierni biorą w nich udział szczególnie licznie, a świątynia – dzięki palmom – robi się niezwykle kolorowa. Mszy św. i procesji od lat przewodniczy ks. biskup Tadeusz Bronakowski.

W Niedzielę Palmowa wierni wspominają nie tylko uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, ale też Jego mękę i śmierć na krzyżu. – Jezus uwielbiony i ukrzyżowany, niosący nadzieję i postrzegany jako zagrożenie – o dwoistej wymowie Niedzieli Palmowej mówił ksiądz biskup. – W której grupie bohaterów dzisiejszej Ewangelii się odnajdujemy? Musimy nawracać się tym bardziej, im bardziej dzisiejszy świat potrzebuje autentycznych świadków.

- Już tylko tydzień dzieli nas od najradośniejszych świąt w liturgii – przypomniał ksiądz biskup, składając wszystkim serdeczne życzenia.

Tradycją parafii św. Wojciecha są już konkursy na najbardziej okazałe palmy. W tym roku I miejsce zajęła I Językowa Szkoła Podstawowa, której palma ma aż 5,3 m wysokości. II miejsce zajęła wielopokoleniowa praca rodziny Seroków z Kręgów Nowych: Andrzeja, Klaudii, Filipa, Katarzyny i prababci Stefanii Skóry. III miejsce zdobyła rodzina Końskich: Anna, Paweł, Filip i Kacper. Na wyróżnienia zasłużyło wiele, wiele innych palm.

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22