Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Rozpoczęliśmy Triduum Paschalne

Triduum Paschalne przepełnione jest niezwykle bogatą symboliką. W Wielki Czwartek wszyscy księża odprawiają jedną Mszę św. – Mszę Wieczerzy Pańskiej. W naszym kościele wokół ołtarza zgromadziło się 10 kapłanów.

Kościół wyciszył się, zamilkły dzwony, dzwonki i organy; zabrzmią dopiero w Wielką Sobotę. Zgodnie z tradycją, ks. proboszcz Roman Karaś obmył nogi 12 mężczyznom (w większości wyszkowskim ułanom, reprezentującym różne pokolenia), na pamiątkę gestu, który Jezus wykonał wobec apostołów. Po Komunii Św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy w pięknie udekorowanej Kaplicy Wieczystej Adoracji. W tym szczególnym czasie serdecznie zachęcamy do czuwania i adoracji. Z ołtarza zdjęto świece, obrus, mszał i krzyż. Aż do Mszy Wigilii Paschalnej ołtarz pozostanie pusty.

Czwartkowa Msza Wieczerzy Pańskiej jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Jest więc okazją do podziękowania księżom za ich posługę. Ksiądz proboszcz serdecznie podziękował również wiernym tłumnie gromadzącym się w kościele za wsparcie i współpracę, których owocem jest poczucie autentycznej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do udziału w pozostałych nabożeństwach Triduum Paschalnego:

  • Wielki Piątek – rozważamy Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa i adorujemy krzyż. Droga Krzyżowa o godz. 15.00, a po niej Gorzkie Żale. Nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00
  • Wielka Sobota – trwamy na adoracji Jezusa w Grobie Pańskim. Od godz. 9.00 do 15.00 co pół godz. święcimy pokarmy; w Gulczewie o godz. 14.00. Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00
  • Rezurekcja w niedzielę o godz. 6.00 rano

Zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22