Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ministranci (Liturgiczna Służba Ołtarza)

Liturgiczna Służba OłtarzaJest to zrzeszenie „młodych”, (lecz niekoniecznie) chłopców, którzy chcą mieć swój własny wkład w przebieg Mszy św. i wszystkich wydarzeń religijnych dziejących się w naszej wspólnocie. Wyrażają się oni zapałem, poczuciem humoru i chęcią robienia dobra na rzecz innych ludzi.


Nasza wspólnota liczy ok. 40 ministrantów i lektorów rozpisanych wg grafiku służby w tygodniu i niedzielę (stan: wrzesień 2012).
Ministranci istnieją praktycznie od początku powstania naszej parafii i są jej nie odłączną częścią. Bycie ministrantem to nie tylko posługa na każdej Mszy św., ale także wspólne wyjazdy wakacyjne, ogniska oraz gra w piłkę nożną!

Ministranci – są to chłopcy, którzy po odbytej formacji i święceniach służą przy Ołtarzu podczas każdej Mszy św. Szatą ministrantów jest biała komża (do kolan) i pelerynka.
Lektorzy – są to starsi ministranci po ukończonym specjalnym kursie lektorskim i udzieleniu im posługi lektorskiej. Ich zadaniem we wspólnocie jest przede wszystkim odczytywanie czytań mszalnych oraz podawanie wezwań modlitwy wiernych. Charakterystycznym ubiorem lektorów jest biała alba (do kostek) przepasana cingulum (pasek) oraz krzyżem lektorskim na piersi.

1. Kto może zostać ministrantem?
- Ministrantem może zostać każdy, kto czuje chęć służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu. Dolną granicą wieku jest przyjęcie I Komunii Świętej.

2.Jak zostać ministrantem?
- Wystarczy przyjść po każdej niedzielnej Mszy św. lub na sobotnią zbiórkę do salek katechetycznych o godz. 10.00 i zgłosić swoją chęć bycia ministrantem oraz odbyć formacyjne spotkania.

3. Czego się spodziewać po zostaniu ministrantem?
- Trzeba nastawić się przede wszystkim na systematyczną służbę. Są to także niezapomniane chwile spędzone w miłym i życzliwym towarzystwie młodych ludzi. Trochę dyscypliny i mobilizacji… Dużo śmiechu i zabawy.

Opiekunem służby liturgicznej w naszej parafii jest Ks. Łukasz Murawski.

ZBIÓRKI ministrantów odbywają się, co dwa tygodnie w soboty o godz. 10.00.


 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34