Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 29 lipca 2018

1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła.

2. 2 sierpnia wierni na całym świecie mogą uzyskać odpust w uroczystość Matki Bożej Anielskiej. Odpust ten znany jest w Kościele jako Porcjunkuli. Aby go otrzymać należy spełnić następujące warunki:

- nawiedzić pobożnie kościół franciszkański lub parafialny

- odmówić w nim jedno Ojcze Nasz i jeden raz Wierzę w Boga

- być w stanie łaski uświęcającej i nie być przywiązanym do żadnego grzechu, nawet powszedniego

- przystąpić do Komunii Świętej.

3. 3 sierpnia o godz. 6.00 rano będzie Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki grupy fioletowej na Jasną Górę, w której pielgrzymują pielgrzymi z dekanatu wyszkowskiego i parafii Długosiodło. Zapisy przed Mszami św. i po nich dzisiaj i w tygodniu. Zachęcamy tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą ruszyć na pielgrzymi szlak, do zapisywania się do tzw. grupy białej dla pielgrzymów duchowych i uczestnictwa w Apelach Jasnogórskich o godz. 21.00. Każdy pielgrzym duchowy otrzyma pamiątkową legitymację i znaczek grupy białej.

4. W najbliższym czasie organizujemy pielgrzymki:

 • do Świętej Lipki: wyjazd 11 sierpnia na uroczystość 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej, która odbędzie się z udziałem Episkopatu Polski. Wyjazd o godz. 5 rano 11 sierpnia, koszt 50 zł.
 • do Torunia i Ostrowąsa: wyjazd 18 sierpnia o godz. 5.00 rano, koszt 60 zł.
 • do Niepokalanowa: wyjazd 1 września z racji pierwszej soboty miesiąca oraz konsekracji Kaplicy Pokoju, w której będzie można stale adorować Najświętszy Sakrament. Wyjazd 1 września o godz. 6.30, koszt 25 zł.

5. W sierpniu Kościół zachęca do trzeźwości, a nawet do daru z siebie, jakim jest abstynencja. Jakże wymownym będzie, jeśli w roku 100-lecia niepodległości ofiarujemy 100 dni abstynencji w intencji naszej Ojczyzny.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

7. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:

 • pierwszy wtorek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła
 • pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. za adorujących Najświętszy Sakrament, a po niej spotkanie wszystkich, którzy zadeklarowali udział w adoracji. Modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne
 • pierwszy piątek miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i o 18.00, w Gulczewie o 16.30
 • pierwsza sobota miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 – z różańcem i o 18.00

8. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

9. Kto chciałby zamówić Msze św. gregoriańskie na przyszły rok, prosimy o zgłaszanie się.

10. Przypominamy o odpowiednim stroju do kościoła. Ma być to ubiór godny spotkania z Królem Królów, naszym Panem Jezusem Chrystusem.

11. Trwa czas wakacji i urlopów. Starajmy się pamiętać o codziennej modlitwie, niedzielnej Eucharystii, o nawiedzeniu różnych sanktuariów, o udziale w pielgrzymkach: pieszych, rowerowych i autobusowych, o udziale w różnych rekolekcjach i dniach skupienia.

12. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Są wakacje, mamy nieco więcej czasu – można więc przyjść do Pana Jezusa, który nieustannie na nas czeka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o godz. 15 w godzinie miłosierdzia i o godzinie 21 na Apel Jasnogórski.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22