Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 2 grudnia 2018

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego”. Poprzez dobre uczynki, modlitwę, post i jałmużnę starajmy się jak najlepiej przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do trzeźwości i wstrzemięźliwości od środków masowego przekazu, telewizji i Internetu, ten czas wykorzystajmy na modlitwę, Adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne rodzinne rozmowy. Adwent to czas radosnego oczekiwania, bez wyciszenia trudno nam będzie powitać maleńkiego Jezusa.

2. Zachęcamy do udziału w roratach. Msze św. roratnie o godz. 7.00. Dodatkowo przez cały adwent zapraszamy dzieci i rodziców na msze roratnie codziennie o godz. 18.00 (przynosimy ze sobą lampiony). Za sumienny udział w roratach przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody. Codziennie dzieci otrzymują naklejkę i upominek, a wylosowane osoby zabierają na jeden dzień figurkę Matki Boskiej. Prosimy rodziców, by pomogli dzieciom w dotarciu do kościoła.

3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20, 21, 22 grudnia. Tak planujmy swój czas, by wziąć w nich udział. Rekolekcje będzie prowadził zespół „Mocni w Duchu”.

4. Dzisiaj w naszej diecezji tzw. niedziela seminaryjna. Naszą modlitwą i ofiarami wspieramy WSD w Łomży. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. inf. Janowi Sołowianiukowi za głoszone do nas Słowo Boże.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i Komunii Rocznicowej, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

6. Dzisiaj wypada 7. rocznica śmierci ks. kan. Stanisława Szulca. Msza św. w intencji ks. kanonika odbędzie się o godz. 9.30, o godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym, przy grobie ks. kanonika odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, złożymy kwiaty i znicze. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy.

7.Dzisiaj o godz. 12.30 uroczysta Msza św. w intencji kolejarzy z całej naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. będzie wspólne spotkanie w dolnym kościele.

8. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:

 • pierwszy wtorek miesiąca: modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, na Mszy św. o godz. 18.00
 • czwartek, 6 grudnia: wspomnienie św. Mikołaja – zapraszamy dzieci na Mszę św. adwentową na godz. 18.00, będzie niespodzianka
 • pierwszy czwartek miesiąca: po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne oraz za adorujących Najświętszy Sakrament
 • pierwszy piątek miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, w Gulczewie Msza św. o godz. 16.30
 • sobota 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa. Maryja w objawieniach zachęcała szczególnie do modlitwy o godz. 12.00, w tej godzinie można otrzymać wiele łask. Mszą św. o godz. 12.00 kończymy 33-dniowe rekolekcje.

9. W najbliższa sobotę po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele „Wieczór zadumy”. Tym razem proponujemy bardzo dobry film pt. „Siedem dusz”.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 przy rondzie ul. Sowińskiego koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i naszego miasta.

11. W pierwszym tygodniu ferii zimowych, w dniach 27 stycznia – 3 lutego organizujemy dwa obozy narciarskie w Białym Dunajcu, koło Zakopanego, dla dzieci, młodzieży oraz rodzin. Więcej informacji i zapisy u ks. Dawida albo ks. Grzegorza.

12. Od dzisiaj czytamy nowe wypominki. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o swoich bliskich zmarłych i składają ofiary na tzw. wypominki i Msze św.

13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół i z racji wypominek. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

14. Przypominamy, że z powodu roznoszenia opłatków pan organista w kancelarii parafialnej jest w godz. 16.00 - 16.30.

15. Tak jak każdego roku organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, by dziękować Najświętszej Maryi Pannie za miniony rok i prosić Ją o macierzyńską opiekę na rok następny. Wyjazd 31 grudnia o godz. 8.00. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii.

16. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech to będzie jedno z naszych postanowień adwentowych.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Ewangelia wg Św. Jana 15, 13