Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 23 grudnia 2018

1. Dzisiaj IV niedziela adwentu. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy.

2. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Małachowskiemu za głoszone do nas Słowo Boże i wspólną modlitwę.

3. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w rekolekcjach. Bóg zapłać wszystkim kapłanom, naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

4. Bóg zapłać za ofiarowane na rekolekcje mięso, wędliny, chleb, ciasto, za ofiary składane na tacę i na kościół i z racji wypominek. Bóg zapłać rodzinom, które gościły członków zespołu Mocni w Duchu oraz panom, którzy pomagali przy rozstawieniu i zebraniu sprzętu zespołu.

5. Jutro Wigilia - Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 7.30. Pamiętajmy o religijnym przeżyciu wieczerzy wigilijnej. Starajmy się przeczytać fragment Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, przełamać się poświęconym opłatkiem, pośpiewać kolędy. Tradycyjnie w Wigilię zachowujemy post. Pasterka o północy, w Gulczewie o 22.00. Pół godziny przed Pasterką śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. U p. organisty i w sklepiku można nabyć płytę naszego chóru z kolędami.

6. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00.

7. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne diecezji.

8. W Sylwestra będzie Msza św. o godz. 24.00 na powitanie Nowego Roku. W Gulczewie o godz. 20.00.

9. W Sylwestra pielgrzymka na Jasną Górę, wyjazd o godz. 8.00 rano.

10. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą św. w naszym kościele, następnie po Mszy św. zostanie utworzony orszak, który przejdzie na skwer Jana Pawła II do stajenki, by pokłonić się Dzieciątku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wyszkowa i okolic, a szczególnie dzieci i młodzież.

11. Dzięki uprzejmości władz miasta, gminy i powiatu samochody w niedziele i święta możemy parkować przy urzędzie. Bóg zapłać za życzliwość.

12. U ministrantów za dobrowolną ofiarą można nabyć sianko na stół wigilijny, zaś u p. organisty - opłatek.

13. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny w cenie 15 zł.

14. Caritas parafialny informuje, że paczki świąteczne dla rodzin z naszej parafii wydawane będą 24 grudnia od godz. 9.00 do wyczerpania produktów.

15. W pierwszym tygodniu ferii zimowych organizujemy obozy narciarskie w Białym Dunajcu. Więcej informacji i zapisy u ks. Dawida albo ks. Grzegorza.

16. W czwartek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterska zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, by wspólnie się pomodlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na kolędę przygotowujemy stół bądź ławę nakryte białym obrusem. Na stole stawiamy świecę, krzyż, wodę święconą i kropidło oraz Pismo św. Dzieci i młodzież ucząca się - zeszyty z religii.

W blokach zachęcamy, by, zwyczajem lat ubiegłych, na drzwiach umieścić obrazek tak, by ksiądz wiedział, kto przyjmuje po kolędzie. Zachęcamy, by księży odprowadzać do sąsiadów. Podczas kolędy można składać ofiary na kościół, które będą przeznaczone na wykończenie kaplic w tylnej części kościoła. Przy składaniu ofiar prosimy zaznaczyć, co jest na kościół, a co na kolędę.

Kolędę na wioskach rozpoczynamy od godz. 9.00, w mieście od 16.00. (Dobrym zwyczajem jest przyjazd po księdza i odwiezienie po skończonej kolędzie).

Planowana kolęda w tym tygodniu:

 • czwartek 27 grudnia: Gulczewo (4 księży)
 • piątek 28 grudnia: Rybno (4 księży)
 • sobota 29 grudnia: Kręgi (4 księży), od 16.00 – ul. 11 Listopada 2, 5, 7, 9
 • planowana kolęda na 31 grudnia: Tulewo Górne (3 księży)

17. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

19. Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na rekolekcje zatytułowane: „Kobieta - królewski projekt”. Odbędą się one w weekend od 11 do 13 stycznia 2019 r. w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi Sylwia Wilk – świecka ewangelizatora. Koszt rekolekcji - 100 zł. Szczegóły dotyczące zapisów, na plakatach wywieszonych przy wyjściu z kościoła lub u Ani Gołębiewskiej ze wspólnoty Gloriosa Trinita.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3