Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 2 grudnia 2012

Ogłoszenia parafialne parafii rzymskokatolickiej
pw. Św. Wojciecha w Wyszkowie 2 grudnia 2012 r.

 

 1. Dzisiaj I niedziela Adwentu. Zachęcamy do zaangażowania się w przeżywanie czasu adwentu przez zwrócenie uwagi na modlitwę, dobre uczynki, post, jałmużnę, przez czytanie Pisma św., przez udział w adoracji Najświętszego Sakramentu, przez udział w Roratach.
 2. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 7.00. Dodatkowo będzie Msza św. adwentowa dla dzieci w środy o godz. 18.00. Dzieci prosimy o wykonanie lampionów i udział w roratach. /czeka na was specjalny gość/. Zapraszamy do uczestnictwa także młodzież i dorosłych.
 3. Bóg zapłać ks. prof. WSD w Łomży ks. dr. Wojciechowi Turowskiemu za głoszone do na Słowo Boże.
 4. Dziś wypada I rocznica śmierci śp. Ks. Kan. Stanisława Szulca. Uroczysta Msza św. z udziałem władz naszego miasta, orkiestry strażackiej, z udziałem naszego chóru parafialnego i wspólnot działających przy naszej parafii będzie o godz. 12.30. Po Mszy św. udamy się na cmentarz komunalny, by złożyć kwiaty i znicze. Będzie także dzięki życzliwości naszych władz podstawiony autokar, który zawiezie chętnych na cmentarz. Zachęcamy także do ustawiania zniczy przy tablicy pamiątkowej przy naszym kościele. Bóg zapłać władzom naszego miasta za wszelką pomoc i życzliwość. Bóg zapłać dyrektorowi cmentarza za okazaną pomoc. Wszystkim za wszystko – staropolskie Bóg zapłać.
 5. Na głównej ścianie ołtarzowej został zamontowany krzyż z figurą Pana Jezusa wykonany przez państwo Zomer z Dęblina. Figura rzeźbiona jest z drzewa Lipowego. Pan Jezus ma 3 metry i 20 cm. Wysokości i waży 280 kg. Widzimy, że krzyż jest dość okazały, monumentalny i piękny. Koszt krzyża to 50,000 zł.
 6. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę i na ołtarz. Zachęcamy do ofiarności, tak byśmy ukończyli zaplanowane prace. Bóg zapłać za ofiary od mieszkańców ul. Pułtuskiej 25 – 645 zł, ul. Sowińskiego  44 – 270 zł.
 7. Przypominamy, że rekolekcje adwentowe planowane są na 20,21,22 grudnia. Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. Sławomir Wądołek, który pełni wiele różnych funkcji w Odnowie w Duchu Św. w Polsce.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas.
 9. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha o nowe powołania i za nasza Ojczyznę. W Piątek Msza św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, w Gulczewie o godz. 14.30.
 10. 05 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny i o pojednanie Narodu Polskiego i Narodu Litewskiego.
 11. Msza św. w Gulczewie za śp. Kan. Stanisława Szulca będzie w                      o godz. 14.30.
 12. W przyszłą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Janusz Prusinowski, który pracuje w Rosji. Będzie także po Mszach św. zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii.
 13. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 rozpoczynamy katechezę przedmałżeńską. Zachęcamy do uczestnictwa tych co nie mają kursu przedmałżeńskiego, a planują zawrzeć sakrament małżeństwa.
 14. W najbliższą sobotę o godz. 16.30 zapraszamy na wieczór filmowy tzw. „Wieczór Zadumy” do podziemi kościoła.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34