Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 8 marca 2015

1. Dziś III niedziela Wielkiego Postu. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przy rondzie ul. Sowińskiego w intencji naszego miasta i naszej Ojczyzny.

2. „Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.” Z racji Dnia Kobiet życzymy błogosławieństwa Bożego.

3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu:

  • Gorzkie Żale - niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00
  • Droga Krzyżowa - piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych. Na Drodze Krzyżowej zbieramy ofiary, które będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego i cele duszpasterskie.

4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą 26, 27 i 28 marca. Tak planujmy swój czas, aby wziąć w nich udział.

5. Młodzież ze wspólnoty Gloriosa Trinita w Wyszkowie zaprasza wszystkich, a szczególnie młodych i przystępujących do sakramentu Bierzmowania na cykl adoracji, które odbędą się w naszym kościele. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Pozostałe terminy i szczegóły na plakacie.

6. W najbliższy piątek, 13 marca rozpoczynamy weekendowy kurs przedmałżeński.

7. W przyszłą niedzielę, 15 marca po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla wszystkich chcących poznać zabytki Grecji i planujących wyjazd do Grecji. Serdecznie zapraszamy. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Grecji. Zapisy do końca marca.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

9. We wtorek 12 marca - dzień swoich imienin obchodzi ks. Grzegorz Dębek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

10. Organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Grajewie w dniach 28 – 29 marca, aby przeżywać święto wiary i doświadczenie radosnego Kościoła. Spotkanie młodzieży będzie okazją do duchowego rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.

11. Organizujemy konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły, przedszkola, rodziny i wszystkich zainteresowanych. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

12. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Opłata za ogrzewanie w lutym wyniosła 3.735 zł.

13. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach: 11 marca 2015 r. (środa) od 9.00 do 16.00 i 12 marca 2015 r (czwartek) od 11.00 do 17.00 będą wydawane jabłka dla wszystkich chętnych.

14. Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom kościoła misyjnego, ofiarom wojen i kataklizmów organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zużyty sprzęt możemy składać na parkingu (przy kamieniach) do 23 marca.

15. Msza św. w intencji jubilatów obchodzących w tym roku 50–lecie i 25–lecie małżeństwa będzie w drugi dzień Świąt Wielkanocy o godz. 12.30. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w zakrystii.

16. Papież Franciszek zachęca nas do modlitwy w nocy z piątku na sobotę tj. 13 na 14 marca. Akcja modlitewna „24 godziny dla Pana" polega na zaproszeniu wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty oraz z możliwości adoracji eucharystycznej, bez przerwy przez 24 godziny. Zapraszamy do udziału.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, szczególnie w czasie Wielkiego Postu. W naszym Głosie Katolickim, którego temat tygodnia brzmi: „Kierunek nawrócenie” możemy przeczytać m.in.: „Nawracam się codziennie”, „Anioł śmierci” – uciekając przed sprawiedliwością cz. 2 o okrutnym lekarzu SS w Auschwitz, recenzja i zachęta do obejrzenia filmu „Bóg nie umarł”. Zebrane pieniądze ze sprzedaży wykorzystamy na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34