Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 15 marca 2015

1. Dziś IV Niedziela Postu, tzw. Niedziela Laetare – Niedziela Radości.

2. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu: Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.

3. Bóg zapłać wspólnocie Droga Miłości za przeprowadzenie weekendowego kursu przedmałżeńskiego.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w dolnym kościele będzie spotkanie dla wszystkich chcących poznać zabytki Grecji i planujących wyjazd do Grecji. Serdecznie zapraszamy. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Grecji. Zapisy do końca marca.

5. We wtorek 17 marca dzień swoich imienin obchodzi ks. Zbigniew Borawski. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

6. W czwartek 19 marca uroczystość św. Józefa. Msze św. jak w dzień powszedni.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się XXIII Sprawozdawcze Walne Zebranie Oddziału Dekanalnego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Serdecznie zapraszamy.

8. W środę, 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym mieście tego dnia odbędzie się marsz w obronie życia. O godz. 17.00 będzie Msza św. w kościele św. Rodziny pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego, a po Mszy św. marsz w obronie życia i rodziny do sanktuarium św. Idziego. Serdecznie zapraszamy do udziału i podjęcia duchowej adopcji.

9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą 26, 27 i 28 marca tj. czwartek, piątek i sobota przed Niedzielą Palmową. Tak planujmy swój czas, aby wziąć w nich udział i jak najlepiej przygotować się do świąt Wielkanocy, przez słuchanie Słowa Bożego i spowiedź świętą. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

10. Organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Grajewie w dniach 28 – 29 marca, aby przeżywać święto wiary i doświadczenie radosnego Kościoła. Spotkanie młodzieży będzie okazją do duchowego rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Szczegółowe informacje u ks. Łukasza.

11. Organizujemy wyjazd w wakacje nad morze dla dzieci i młodzieży, do Gdańsk-Sobieszewo w dniach 11-17 lipca 2015 roku. Wiek uczestników od 4 kl. podstawówki. Koszt 590 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii u ks. Łukasza.

12. Organizujemy konkurs na najwyższą i najładniejszą palmę. Do udziału w konkursie zapraszamy szkoły, przedszkola, rodziny i wszystkich zainteresowanych. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00.

13. Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego, które pomaga wspólnotom kościoła misyjnego, ofiarom wojen i kataklizmów organizuje akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii zużyty sprzęt możemy składać na parkingu (przy kamieniach) do 23 marca.

14. Msza św. w intencji jubilatów obchodzących w tym roku 50–lecie i 25–lecie małżeństwa będzie w drugi dzień świąt Wielkanocy, o godz. 12.30. Prosimy o zgłaszanie jubilatów w zakrystii.

15. Przypominamy, że wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa w najbliższą sobotę o godz. 8.00

16. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym Głosie Katolickim możemy przeczytać m.in.: „Harcerstwo na całe życie”, „Uratuj świętego”, „Czy mówieniem prawdy można skrzywdzić”. Jest program TV i krzyżówka. Zebrane pieniądze ze sprzedaży wykorzystamy na letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Ewangelia wg Św. Jana 15, 13