Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 24 maja 2015

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej.

2. W naszej parafii dzisiaj Uroczystość Komunii św. Rocznicowej. Z tej racji zmieniony jest porządek Mszy św. Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 12.00 – komunijne, 16.00, 18.00.

3. Jutro drugi Dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. jak w dzień powszedni. W Gulczewie o godz. 9.30. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. Bóg zapłać ks. Zbigniewowi i Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci do Komunii św. Rocznicowej. Bóg zapłać dyrekcji szkół, wychowawcom, nauczycielom, P. Organiście. P. Kościelnemu i wszystkim, którzy zaangażowali się w piękny przebieg uroczystości. Bóg zapłać rodzicom za złożone ofiary, które przeznaczymy na potrzeby kościoła. (Już zostały zakupione: Pismo Święte dla wszystkich dzieci, ornat, świece ołtarzowe i komże.)

5. We wtorek 26 maja o godz. 18.00 ks. bp. Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii.

6. Dziś poświęcenie pól w Michalinie. W przyszłą niedzielę w Tulewie Górnym.

7. Przypominamy, że wyjazd do Wilna w sobotę 30 maja o godz. 2 w nocy sprzed naszego kościoła. Zapisani proszeni są o podanie numeru pesel, który jest potrzebny do ubezpieczenia.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Tulewa Górnego za ofiarę na kościół w wysokości 2500 zł.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek będziemy zbierać ofiary na Dom Wspólnoty Kapłańskiej, tj. dom, gdzie mieszkają księża emeryci.

11. W sobotę, 30 maja w Gulczewie odbędzie się Dzień Konia - X Rajd Konny. Szczegóły na plakatach.

12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja wyruszy z naszej parafii po Mszy św. o godz. 11.00 do parafii św. Idziego. Prosimy o przygotowanie asysty procesyjnej, a także przygotowania ołtarzy: przy bibliotece – Rybienko Stare (odpowiedzialny ks. Łukasz), przy pomniku – Kręgi Nowe (odpowiedzialny ks. Grzegorz). Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki mogą zgłaszać się do pań katechetek.

13. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd wakacyjny do Gdańska – Sobieszewa. Osoby zapisane prosimy o uregulowanie formalności.

14. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, na spotkanie z Radiem Maryja. Wyjazd odbędzie się 30 maja o godz. 8.30 sprzed naszego kościoła. Koszt 70 zł.

15. W niedzielę, 31 maja koło Młodzieży Wszechpolskiej będzie zbierało podpisy przeciwko aborcji. Zachęcamy każdą osobę pełnoletnią do złożenia podpisu. Można będzie uczynić to przed kościołem w godz. 6.30 – 13.00.

16. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus patrzy na mnie, a ja na Niego. Pan Jezus czeka na ciebie w kaplicy Adoracyjnej.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tym tygodniu temat wiodący to rola kobiet, a szczególnie mam w naszym życiu. Warto przeczytać artykuły: „Macierzyństwo to przygoda”, czy „Mama jak z książki”, „Geniusz kobiety”. 

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25