Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 9 sierpnia 2015

1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła.

2. Zachęcamy do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00, by łączyć się duchowo z pielgrzymami pieszymi i rowerowymi. VI Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszyła dzisiaj o godz. 8.00 pod opieką duchową ks. Zbigniewa, w liczbie 90 osób. Kto może zapraszamy do tzw. grupy białej i do wspólnej modlitwy w intencji pielgrzymów.

3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy rondzie ul. Sowińskiego w intencji naszej Ojczyzny i naszego miasta.

4. W tym tygodniu wypadają wspomnienia:

  • piątek, 14 sierpnia -  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • sobota, 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; Msze św. jak w każdą niedzielę (nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.00); na każdej mszy poświęcenie zbóż, owoców, ziół, tego co rodzi ziemia.

5. Zachęcamy poszczególne wioski, jak każdego roku, do wykonywania wieńców dożynkowych, które poświęcimy w odpust Matki Boskiej Częstochowskiej. Jeden z wieńców będzie reprezentował naszą parafię na dożynkach diecezjalnych.

6. W przyszłą niedzielę odpust w Gulczewie ku czci św. Rocha. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.30.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

8. Organizujemy wyjazd na spotkanie z ks. Bashoborą do Zambrowa. Wyjazd 22 sierpnia o godz. 6.30. Koszt 30 zł.

9. Trwają zapisy na wyjątkową sesję dla małżonków sakramentalnych z ojcem Ksawerym Knotzem kapucynem. Sesja pozwoli dostrzec piękno i dobro pożycia seksualnego małżonków. Odbędzie się dnia 12-13 września 2015 r. Ilość miejsc ograniczona. Informacje o zapisach na plakatach.

10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii w dniach 15 – 21 października. Odwiedzimy Fatimę, Porto, Lizbonę, i Santiago De Compostela. Koszt 3.300 zł + 80 euro. Bliższe informacje w zakrystii. Zapisy do końca sierpnia.

11. W kaplicy Najświętszego Sakramentu Pan Jezus czeka na każdego z nas - zachęcamy do adoracji. Można zgłaszać się do zakrystii i zapisywać na poszczególne godziny adoracji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25