Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 18 października 2015

1. Dzisiaj XXIX niedziela zwykła.

2. Dzisiaj wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia, a także dzień imienin naszego ks. Łukasza. Pamiętajmy o nim i o pracownikach służby zdrowia w naszych modlitwach. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i na Msze św. o godz. 18.00 w ich intencji.

3. Dziś taca przeznaczona jest na misje.

4. Bóg zapłać Wspólnocie Droga Miłości za zorganizowanie kursu przedmałżeńskiego.

5. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

6. Bóg zapłać tym rodzinom, a jest ich coraz więcej, które zleciły comiesięczny stały przelew bankowy na kościół.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, o uporządkowaniu grobów i o modlitwie za zmarłych. Może twój bliski zmarły czeka na twoją modlitwę, na Mszę św., czeka na twoje nawrócenie. Można już składać ofiarę na tzw. wypominki. Zachęcamy do spowiedzi, by za zmarłego ofiarować Komunię św. Ważne są kwiaty i znicze, ale najważniejsza jest modlitwa.

8. W poniedziałek 19 października wypada 31. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. o godz. 18.00 ucałowanie relikwii i ustawienie zniczy przy pamiątkowej tablicy. Zachęcamy do uczestnictwa i przyniesienia zniczy.

9. W czwartek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 18.00 ucałowanie relikwii i ustawienie zniczy przy pomniku. Zachęcamy do udziału.

10. W niedzielę 25 października po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

11. W dniach 14 – 15 listopada w naszej parafii odbędzie się IV Forum Krajowe Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach. Będziemy gościć przedstawicieli z 11 parafii z całej Polski. Zwyczajem forum jest, że parafia organizująca zapewnia nocleg i wyżywienie. Dlatego zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się chętnych na wzięcie na nocleg uczestników forum. Nocleg z soboty na niedzielę, tj. z 14 na 15 listopada. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

12. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do modlitwy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 21 na Apelu Jasnogórskim. Możemy zapytać siebie, kiedy byłem ostatnio na adoracji. Chrystus przez całą dobę czeka na każdego z nas. W kaplicy możemy zapisywać się na adorację.

13. Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki. Wyjazd 24 października o godz. 5 rano. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

14. W tym tygodniu na różańcu o godz. 17.30 modlimy się w intencjach: poniedziałek -za wstawiennictwem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w intencji naszej Ojczyzny, wtorek - Odnowę w Duchu Św., środa - Wspólnotę Droga Miłości, czwartek - grup adoracyjnych, piątek - parafialny Caritas, sobota - Hospicjum, niedziela - chór parafialny.

15. Może ktoś chciałby ufundować krzyż św. Franciszka do dolnego kościoła.

16. Zakupiliśmy 20 nowych komż dla księży i służby liturgicznej. Koszt. 1.400 zł.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22