Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 25 października 2015

1. Dzisiaj XXX niedziela zwykła.

2. Dzisiaj nasza diecezja świętuje 90. rocznicę powstania. Naszą modlitwą ogarniajmy całą naszą diecezję.

3. Dzisiaj liczymy ilość wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii św.

4. W środę 28 października wypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie i o wszystkich solenizantach.

5. W tym tygodniu na różańcu o godz. 17.30 modlimy się za mieszkańców: poniedziałek - ul. Prostej, Sowińskiego i Okrzei, wtorek - ul. 11 Listopada i Pułtuskiej, środę – ul. 3 Maja, Kasztanowej i przyległych do niej, czwartek - ul. Kołłątaja i Witosa, piątek - ul. Kościuszki, Szkolnej i Chopina, sobota - Serockiej, Wąskiej i Bankowej.

6. W sobotę 31 października będziemy gościć ks. bp. Stanisława Stefanka. Msza św. rozpocznie się pochodem z relikwiami świętych i błogosławionych, które mamy w naszym kościele. Po Mszy św. w dolnym kościele odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy do uczestnictwa i zaangażowania się. Prosimy rodziców, by pomogli dzieciom upodobnić się do któregoś ze świętych czy błogosławionych. Przewidzianych jest wiele atrakcji, m.in. nagroda za najładniejsze przebranie. Serdecznie zapraszamy w sobotę godz. 18.00.

7. W niedzielę wypada 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30 i 16.00. Msza św. na starym cmentarzu o godz. 12.00, zaś na nowym o godz. 11.00.

8. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w intencji zmarłych. Nie odkładajmy spowiedzi w święta. Zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie, najlepiej w czasie różańca o godz. 17.30. Pamiętajmy także o Mszy św. w intencji zmarłych, o Mszach św. gregoriańskich, o wypominkach. Ważne są kwiaty i znicze, ale najważniejsza jest modlitwa.

9. Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za jednego zmarłego.

10. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła. Tulewo ofiarowało 1.000 zł. Bóg zapłać.

11. Zakupiliśmy 70 krzeseł, które będą używane podczas różnych spotkań w dolnym kościele. Koszt 5.000 zł.

12. W czwartek 5 listopada o godz. 18.00 ks. bp Tadeusz Bronakowski w naszej parafii odprawi Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i katechetów, pracowników administracji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za tych, którzy nas uczyli, a odeszli po nagrodę życia wiecznego.

13. Burmistrz Wyszkowa, Przystanek Twórczej Edukacji oraz Inicjatywa Tato.Net zapraszają ojców z gminy Wyszków na warsztaty "Tato - Odkrywca Talentów", czyli na nowatorskie wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą nauczyć się, jak odkrywać i rozwijać talenty swoich dzieci. Warsztaty odbędą się 14 listopada w Wyszkowie. Szczegóły na plakacie.

14. W dniach 14 – 15 listopada w naszej parafii będzie IV Forum Krajowe Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach. Będziemy gościć przedstawicieli z 11 parafii z całej Polski. Zwyczajem Forum jest, że parafia organizująca zapewnia nocleg i wyżywienie. Dlatego zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się chętnych do wzięcia na nocleg uczestników forum. Nocleg z soboty na niedzielę, tj. z 14 na 15 listopada. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Okażmy nasza gościnność i otwartość naszych serc i domów. Ze względów organizacyjnych prosimy, by już w tym tygodniu decydować się, kto może przyjąć uczestników forum

15. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu, a także do modlitwy o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 21.00 na Apelu Jasnogórskim. W kaplicy możemy zapisywać się na adorację.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Głos Katolicki poświęcony jest historii diecezji.

17. W intencji naszej Ojczyzny, wszystkich Polaków, by poszli na wybory i głosowali na ludzi mądrych, prawych, uczciwych, kochających Boga i przestrzegających Dekalogu „Pod Twoją obronę…”

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Ewangelia wg Św. Jana 15, 13