Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 29 listopada 2015

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie". Poprzez dobre uczynki, modlitwę, post i jałmużnę starajmy się jak najlepiej przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do trzeźwości i wstrzemięźliwości od środków masowego przekazu, telewizji i Internetu, ten czas wykorzystajmy na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne rodzinne rozmowy. Adwent to czas oczekiwania, bez wyciszenia trudno nam będzie powitać maleńkiego Jezusa.

2. Zachęcamy do udziału w Roratach, Msze św. roratnie codziennie o godz. 7.00, dodatkowo będą Msze św. adwentowe dla dzieci - w środy o godz. 18.00. Przypominamy, iż na tę Mszę św. zabieramy z sobą lampiony lub świece.

3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 16, 17, 18 i 19 grudnia. Będą je prowadzili księża michalici. Będą to rekolekcje z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano we Włoszech. Figura przybędzie do naszej parafii już w środę 16 grudnia o godz. 18.00. Będzie to bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii i naszego miasta. Zachęcamy do uczestnictwa.

4. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:

 • I czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18:00 modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne
 • I piątek miesiąca – Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i 18.00, w Gulczewie o godz. 14.30
 • I sobota miesiąca - Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 (Msza św. z różańcem) i 18.00
 • I niedziela - po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

5. W środę 2 grudnia będziemy przeżywać 4. rocznicę śmierci ks. kan. Stanisława Szulca. Msza św. w intencji ks. kanonika odbędzie się o godz. 18.00, o godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym, przy grobie ks. kanonika odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia, złożymy kwiaty i znicze. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencji ks. kanonika Stanisława Szulca. Prosimy również, by na Mszę św. o godz. 18.00 przynieść znicze, postawimy je po skończonej Eucharystii przy kamieniu pamięci ks. kanonika.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na wypominki, tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła. Mieszkańcy Tulewa Górnego ofiarowali 2.500 zł. Bóg zapłać.

7. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, by dziękować Najświętszej Maryi Pannie za miniony rok i prosić Ją o macierzyńską opiekę na rok następny. Wyjazd 31 grudnia o godz. 8.00. Z Częstochowy wyjazd o godz. 2.00 w nocy. Koszt - 60 zł, zapisy w zakrystii.

8. Przypominamy, że z powodu roznoszenia opłatków pan organista w kancelarii parafialnej jest od godz. 16.00 do 16.30.

9. Zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych Światowymi Dniami Młodzieży na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

10. Zapraszamy do Wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich wszystkie rodziny, osoby zainteresowane duchowością ruchu i pragnące pogłębić swoją wiarę.

11. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.

12. Dla dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej i młodzieży organizujemy obóz zimowy w drugim tygodniu ferii, od 7 do 13 lutego w Białym Dunajcu. Cena 850 zł – w tym wyżywienie, karnety na stok, instruktor, całodobowa opieka. Zapisy z zaliczką 300 zł u ks. Łukasza.

13. Organizujemy wyjazd do kina i lodowisko - 12 grudnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

14. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech to będzie jedno z naszych postanowień adwentowych. Spotkanie adorujących Najświętszy Sakrament będzie 11 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

15. W każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji wszystkich adorujących Najświętszy Sakrament.

16. W sobotę o godz. 15.00 w sanktuarium św. Idziego będzie Msza św. w intencji żołnierzy grupy operacyjnej Wyszków i uroczyste odsłonięcie pomnika.

17. Wznawiamy działalność „Wieczorów zadumy”. Zapraszamy na wieczory filmowe, wyświetlamy wartościowe filmy poruszające tematy wiary, miłości, codziennego życia. Czas spotkań - każda II sobota miesiąca, godz. 18.30; miejsce – dolny kościół. Najbliższy seans 12 grudnia, wyświetlimy film pt. „Bóg nie umarł”. Zapraszamy.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek. Na naszej stronie internetowej będzie kącik książkowy, co warto przeczytać.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34