Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 6 grudnia 2015

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Bóg zapłać ks. Andrzejowi Wątrobie CSMA za głoszone do nas Słowo Boże.

2. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 7.00. Dodatkowo są Msze św. adwentowe dla dzieci, w środy o godz. 18.00

3. W tym tygodniu wypadają:

  • poniedziałek 7 grudnia - wspomnienie św. Ambrożego
  • wtorek 8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa. Maryja w objawieniach zachęcała szczególnie do modlitwy o godz. 12.00, w tej godzinie można otrzymać wiele łask. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo nałożenia szkaplerza.

4. W przyszłą niedzielę 13 grudnia wypada 34. rocznica wybuchu stanu wojennego. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny sprawowana przez ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. Zaś 11 grudnia z okazji 35. rocznicy powstania Solidarności i 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, o godz. 18.00 w  WOK Hutnik odbędzie się koncert pt. „Pamiętamy nie zapomnimy” zespołu CONTRA MUNDIUM.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia przy rondzie przy ul. Sowińskiego w intencji naszego miasta i naszej Ojczyzny.

6. Przypominamy, że dziś - jak w każdą I niedzielę miesiąca - o godz. 18.00 jest Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w sanktuarium św. Idziego uroczyste rozpoczęcie Roku Miłosierdzia. Zachęcamy do uczestnictwa.

8. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 16, 17, 18 i 19 grudnia. Będą je prowadzili księża Michalici. Będą to rekolekcje z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano we Włoszech. Figura przybędzie do naszej parafii już w środę 16 grudnia o godz. 18.00. To bardzo ważne wydarzenie dla naszej parafii i naszego miasta. Zachęcamy do uczestnictwa.

9. W poniedziałek o godz. 18.00 rozpoczniemy odmawianie nowenny do św. Michała Archanioła, która będzie przygotowaniem do przyjęcia figury św. Michała Archanioła w dniu 16 grudnia o godz. 18.00.

10. W przyszłą niedzielę tacę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. W miesiącu listopadzie koszt za ogrzewanie kościoła wyniósł 3592 zł.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na wypominki, tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

12. W tym tygodniu mieliśmy awarię – pękła rura doprowadzająca wodę do kościoła. Z tego powodu nie można jeszcze korzystać z łazienki w kościele.

13. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy, by dziękować Najświętszej Maryi Pannie za miniony rok i prosić Ją o macierzyńską opiekę na rok następny. Wyjazd 31 grudnia o godz. 8.00. Z Częstochowy wyjazd o godz. 2.00 w nocy. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii.

14. Zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych Światowymi Dniami Młodzieży na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

15. Przy naszej parafii powstaje Ruch Rodzin Nazaretańskich. Serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane stałą formacją i poszukujące wspólnoty. Członkowie Ruchu są wpatrzeni we wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Pragną naśladować jej świętość, która realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i we wspólnocie. Żyć duchowością Ruchu to dążyć do zjednoczenia z Chrystusem przez komunię z Maryją. Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 grudnia po wieczornej Mszy św. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych i pragnących rozeznać, czy jest to odpowiednia droga życia duchowego.

16. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie adorujących Najświętszy Sakrament będzie 11 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00.

17. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.

18. Organizujemy obóz zimowy w drugim tygodniu ferii, od 7 do 13 lutego w Białym Dunajcu. Zapisy z zaliczką 300 zł u ks. Łukasza.

19. Organizujemy wyjazd do kina i lodowisko - 12 grudnia. Zapisy i szczegóły w zakrystii.

20. W najbliższą sobotę 12 grudnia o godz. 18.30 zapraszamy na „Wieczorów zadumy”. Wyświetlimy film pt. „Bóg nie umarł”. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy szukają argumentów potwierdzających istnienie Boga.

21. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek. 

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22