Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 26 grudnia 2015

1. Dzisiaj II dzień świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na KUL i cele edukacyjne diecezji.

3. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół i na tacę. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, ktorzy chodzą do naszego kościoła. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Serockiej 9A za ofiarę 1.110 zł.

4. Bóg zapłać za ofiarowane choinki.

5. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świat Bożego Narodzenia. Bóg zapłać ks. wikariuszom, ks. kapelanowi, ks. seniorom, p. organiście i chórowi, p. kościelnemu z całą ekipą, ministrantom za służbę liturgiczną i pomoc przy dekoracjach. Wszystkim za wszelką pomoc Bóg zapłać. Bóg zapłać scholii dziecięcej „Promyczki Jezusa” i zespołowi wspólnoty Gloriosa Trinita.

6. Bóg zapłać za ofiarowane dary na potrzeby ludzi ubogich. Obdarowaliśmy 200 osób.

7. Bóg zapłać za otrzymywane życzenia od osób indywidualnych, instytucji i urzędów.

8. W poniedziałek 28 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterska zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, by wspólnie się pomodlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na kolędę przygotowujemy stół bądź ławę nakryte białym obrusem. Na stole ustawiamy dwie świece, krzyż, wodę święconą i kropidło oraz Pismo św. Dzieci i młodzież ucząca się zeszyty z religii.

W blokach zachęcamy, by - zwyczajem lat ubiegłych - na drzwiach umieścić obrazek tak, by ksiądz wiedział, kto przyjmuje po kolędzie. Zachęcamy, by księży odprowadzać do sąsiadów. Przy kolędzie można składać ofiary na kościół, które będą przeznaczone na dalsze prace wykończeniowe. Przy składaniu ofiar prosimy zaznaczyć, co jest na kościół, a co na kolędę. Kolędę na wioskach rozpoczynamy od godz. 9.00, w mieście od 16.00. Dobrym zwyczajem jest przyjazd po księdza i odwiezienie po skończonej kolędzie. Planowana kolęda w tym tygodniu:

 • poniedziałek 28.12 – Gulczewo (4 księży)
 • wtorek 29.12 - Rybno (4 księży)
 • środa 30.12 – Kręgi (4 księży)
 • sobota 2.01 – od godz. 9.00 Rybienko Nowe, za szpitalem (2 księży), Rybienko Nowe przy ul. Serockiej i przyległe (1 ksiądz), ul. Kasztanowa od 3 Maja (1 ksiądz)
 • poniedziałek 4.01 – od 9.00 Tulewo Górne (3 księży), od 16.00 ul. 11 listopada 2, 5, 7, 9.

9. Od 20 do 25 lipca 2016 r. w Wyszkowie będziemy gościć młodzież w liczbie 100 osób z Meksyku i z Włoch w ramach przygotowywania się do spotkania w Krakowie z Papieżem w czasie Światowych Dni Młodzieży. W czasie kolędy będziemy prosić o zgłaszanie się rodzin, które zechcą przyjąć tych młodych na 4 noclegi do swoich mieszkań.

10. Przy kolędzie można też zdeklarować się na adorację Najświętszego Sakramentu. Można pomyśleć, jakiego dnia i o jakiej godzinie ktoś chce adorować Pana Jezusa.

11. W sylwestra będzie Msza św. o godz. 24.00; zapraszamy do uczestnictwa.

12. Owocem peregrynacji figury św. Michała Archanioła będą modlitwy odmawiane w każdy pierwszy wtorek miesiąca, a także zakupienie figury św. Michała. Może ktoś chciałby ją ufundować.

13. Serdecznie zapraszamy 6 stycznia 2016 r. do wzięcia udziału w Uroczystości Objawienia Pańskiego, podczas której ulicami Wyszkowa przejdzie po raz drugi Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą Świętą w naszym kościele, następnie zostanie utworzony orszak, który przejdzie na Skwer Jana Pawła II do stajenki, by pokłonić się Dzieciątku. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału. Chcemy, żeby było to nasze wspólne święto i radość z narodzenia Dzieciątka Jezus. Jeżeli jest taka możliwość, prosimy o przygotowanie wg własnego pomysłu kolorowych strojów, aby nasz orszak był barwny i radosny.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3