Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 7 lutego 2016

1. Dzisiaj V niedziela zwykła, a zarazem I niedziela miesiąca. PoMmszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać o. Tomaszowi i młodzieży za dzielenie się świadectwem przeżywania swojej wiary.

3. W środę 10 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Mszę św. w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00, w Gulczewie o 12.30. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy św. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuję post ścisły, tzn. jakościowy (nie jemy pokarmów mięsnych) i ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta i dwa dla zaspokojenia głodu).

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

  • Gorzkie Żale: niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00
  • Droga Krzyżowa: piątki, godz. 16.00 - dla dzieci, godz. 17.30 - dla dorosłych; na Drogach Krzyżowych będziemy zbierać ofiary na Grób Pański i cele duszpasterskie.

5. Zachęcamy do podejmowania w Wielkim Poście dobrych postanowień, do powstrzymywania się od spożywania napojów alkoholowych, używania papierosów, narkotyków, powstrzymania się od tańców.

6. Zachęcamy do prowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej dzieci, grupy, ruch i wspólnoty działające przy naszej parafii.

7. W czwartek 11 lutego wypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii dzień chorego będziemy obchodzić w sobotę 13 lutego, tradycyjnie organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. O godz. 10.00 na Mszy św. będzie udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych, a po Mszy św. spotkanie w dolnym kościele. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu, a także do pomocy przy jego organizacji inne ruchy, wspólnoty i grupy działające przy naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy rondzie ul. Sowińskiego, w intencji naszego miasta i naszej Ojczyzny.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

10. Bóg zapłać rodzinie, która ufundowała relikwiarz na relikwie bł. ks. Michała Sopoćki.

11. Z racji Roku Miłosierdzia będzie w naszej parafii peregrynacja relikwii św. Siostry Faustyny. Kto zechce wziąć relikwie św. Faustyny, może zapisywać się w zakrystii. Relikwie będziemy brać do naszych domów po Mszy św. o godz. 18.00 jednego dnia, a drugiego przynosić je na Mszę św. na godz. 18.00. Jeśli ktoś miałby trudności z zabraniem relikwii czy przywiezieniem, to oferujemy pomoc.

12. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa. Po drodze zajedziemy na grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 12.00.

13. W sobotę 13 lutego po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.30 zapraszamy, jak w każdą drugą sobotę miesiąca, na wieczór zadumy. W podziemiach kościoła zostanie wyświetlony film pt. „Czy naprawdę wierzysz”. Bardzo dobry film. Polecamy!!!

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34