Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 27 listopada 2016

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Poprzez dobre uczynki, modlitwę, post i jałmużnę starajmy się jak najlepiej przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Zachęcamy do trzeźwości i wstrzemięźliwości od środków masowego przekazu, telewizji i Internetu, ten czas wykorzystajmy na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu i wspólne rodzinne rozmowy. Adwent to czas oczekiwania, bez wyciszenia trudno nam będzie powitać maleńkiego Jezusa.

2. Zachęcamy do udziału w Roratach, Msze św. Roratnie codziennie o godz. 7.00, dodatkowo Msze św. adwentowe dla dzieci w środy o godz. 18.00. Przypominamy, iż na te Msze św. zabieramy z sobą lampiony lub świece.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 15, 16, 17 grudnia. Tak planujmy swój czas, by wziąć w nich udział.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i Komunii Rocznicowej, a po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Dzisiaj taca przeznaczona jest na WSD w Łomży. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. dk. Kamilowi za posługiwanie dzisiaj w naszej parafii.

6. Od dzisiaj czytamy nowe wypominki. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o swoich bliskich zmarłych i składają ofiary na tzw. wypominki i Msze św. Mamy wolne intencje mszalne na najbliższe dni na godz. 6.30 i 7.00.

7. W tym tygodniu wypadają dni odnowy duchowej:

 • pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem Św. Wojciecha za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne oraz za adorujących Najświętszy Sakrament
 • pierwszy piątek miesiąca – Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i o 18.00, w Gulczewie o godz. 16.30
 • pierwsza sobota miesiąca - Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 (Msza św. z różańcem) i 18.00
 • pierwsza niedziela - po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja, o 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny.

8. W piątek 2 grudnia będziemy przeżywać 5. rocznicę śmierci ks. kan. Stanisława Szulca. Msza św. w intencji ks. kanonika odbędzie się o godz. 18.00. O godz. 15.00 na cmentarzu komunalnym, przy grobie ks. kanonika odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencji ks. kanonika Stanisława Szulca. Prosimy również, by na Mszę św. o godz. 18.00 przynieść znicze, postawimy je po skończonej Eucharystii przy kamieniu pamięci ks. kanonika.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na wypominki, tacę, na kościół i na budowę organów. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

10. Przypominamy, że z racji roznoszenia opłatków Pan Organista w kancelarii parafialnej jest od godz. 16.00 do 16.30.

11. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia na 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd 3 grudnia o godz. 6.00 rano. Koszt 50 zł.

12. W niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie misyjne.

13. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny w cenie 5 i 13 zł.

14. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech to będzie jedno z naszych postanowień adwentowych.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3