Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 24 grudnia 2017, Boże Narodzenie

1. Dzisiaj IV niedziela adwentu.

2. Dzisiaj Wigilia - z tego powodu Msze św. będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30. 11.00. Nie ma Mszy św. o 12.30, 16.00 i 18.00, byśmy mogli spokojnie przygotować się do wieczerzy wigilijnej. Pasterka o północy, w Gulczewie o 22.00. Pamiętajmy o religijnym przeżyciu wieczerzy wigilijnej. Starajmy się przeczytać fragment Pisma św. mówiącego o Narodzeniu Pana Jezusa, przełamać się poświęconym opłatkiem, pośpiewać kolędy. Tradycyjnie w Wigilię zachowujemy post. Pół godziny przed pasterką śpiew kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego.

3. Bóg zapłać wszystkim za liczny udział w rekolekcjach. Bóg zapłać wszystkim kapłanom, naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarowane na rekolekcje mięso, wędliny, chleb, ciasto.

4. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.00.

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne diecezji.

6. W Sylwestra będzie Msza św. o godz. 24.00, na powitanie Nowego Roku. W Gulczewie o godz. 20.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tej Mszy św.

7. W środę 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterska zwaną kolędą. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny naszej parafii, by wspólnie się pomodlić i wypraszać Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin. Na kolędę przygotowujemy: stół bądź ławę nakryte białym obrusem, na stole ustawiamy świece, krzyż, wodę święconą i kropidło oraz Pismo św., dzieci i młodzież ucząca się zeszyty z religii. Zachęcami, by w blokach, zwyczajem lat ubiegłych, na drzwiach umieścić obrazek tak, by ksiądz wiedział, kto przyjmuje po kolędzie. Zachęcamy, by księży odprowadzać do sąsiadów. Podczas kolędy można składać ofiary na kościół, które będą przeznaczone na spłatę organów. Przy składaniu ofiar prosimy zaznaczyć, co jest na kościół, a co na kolędę. Kolędę na wioskach rozpoczynamy od godz. 9.00, w mieście od 16.00. (Dobrym zwyczajem jest przyjazd po księdza i odwiezienie po skończonej kolędzie).

Planowana kolęda w tym tygodniu:

 • środa 27.12 – Gulczewo (4 księży)
 • czwartek 28.12 – Rybno (4 księży)
 • piątek 29.12 – Kręgi (4 księży)
 • sobota 30.12 – Rybienko Stare i ul. Pałacowa (3 księży)

8. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 Mszą Świętą w naszym kościele, następnie zostanie utworzony orszak, który przejdzie na skwer Jana Pawła II do stajenki, by pokłonić się Dzieciątku. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Wyszkowa i okolic, a szczególnie dzieci i młodzież.

9. Organizujemy obóz zimowy, w ferie od 14 do 20 stycznia, w Białym Dunajcu. Zapisy z i bliższe informacje u ks. Grzegorza.

10. Przypominamy, że wyjazd do Częstochowy 31 grudnia o godz. 8.00.

11. Dzięki uprzejmości władz miasta, gminy i powiatu samochody w niedziele i święta możemy parkować przy tych urzędach. Bóg zapłać za życzliwość.

12. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34