Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Ogłoszenia 11 lutego 2018

1. Dzisiaj VI niedziela zwykła. Rozpoczynamy Tydzień Trzeźwości.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać p. Romualdowi za to, że dzisiaj na każdej Mszy św. koncertuje na naszych organach. Niech piękno muzyki wznosi nasze myśli i serca ku Panu Bogu.

3. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Dnia Chorego w naszej parafii, szczególnie dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich.

4. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

5. Dzisiaj o godz. 15.00 przy rondzie (ul. Sowińskiego) koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego miasta i naszej Ojczyzny.

6. W środę 14 lutego rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz.: 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00, w Gulczewie o 16.30. Posypanie głów popiołem na każdej Mszy Świętej. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuję post ścisły, tzn.: jakościowy (nie jemy pokarmów mięsnych) i ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta i dwa dla zaspokojenia głodu).

7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

  • Gorzkie Żale: niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00
  • Droga Krzyżowa: piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na przygotowanie Grobu Pańskiego i cele duszpasterskie.

8. Zachęcamy do podejmowania w Wielkim Poście dobrych postanowień, o powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych, papierosów, narkotyków i innych używek, powstrzymanie się od tańców. Niech będzie mniej telewizji, Internetu, a więcej modlitwy i dobrej lektury.

9. Zachęcamy poszczególne grupy i wspólnoty działające w naszej parafii do prowadzenia Drogi Krzyżowej o godz. 17.30.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi.

11. W przyszłą niedzielę będziemy po raz drugi gościli o. Mirosława z Niepokalanowa, który przybliży nam temat pierwszych sobót miesiąca.

12. Organizujemy wyjazd do Niepokalanowa w pierwszą sobotę marca (tj. 3 marca) na nabożeństwo Oddaj się Maryi – zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 20 zł.

13. W środę zakończyliśmy kolędę. Składamy serdeczne staropolskie Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie, gościnność, posiłki; do domu nie wracaliśmy głodni. Bóg zapłać za różne rady i wskazówki duszpasterskie. Bóg zapłać tym, którzy nas zawozili i przywozili z kolędy. Bóg zapłać za organizowane obiady i kolacje. Bóg zapłać sołtysom za pomoc w organizowaniu kolędy na wioskach. Bóg zapłać za ofiary składane na kolędę i kościół. Ofiary będą przeznaczone na spłatę zaległości wobec firmy, która zbudowała organy. Wszystkim za wszelkie dobro, jakiego doznaliśmy podczas kolędy składamy serdeczne Bóg zapłać. Jeśli kogoś z różnych powodów nie było i pragnie, aby kolęda się odbyła, ksiądz pomodlił się i pobłogosławił mieszkanie i domowników, niech się zgłosi do zakrystii celem ustalenia terminu.

14. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34