Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament - Kaplica Wieczystej Adoracji

Kaplica Wieczystej Adoracji, w której o każdej porze dnia i nocy można adorować Najświętszy Sakrament, powstała w 2005 r. W dniu odpustu ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej, 26 sierpnia, biskup łomżyński Stanisław Stefanek poświęcił kaplicę i uroczyście przeniósł do niej Najświętszy Sakrament w monstrancji zakupionej przez księży z dekanatu wyszkowskiego. To wielki dar nie tylko dla naszej parafii, ale też całego miasta. Do Jezusa Eucharystycznego przychodzą nie tylko członkowie modlitewnej grupy adorującej. Wielu wiernych z całego miasta odwiedza kaplicę o różnych porach, chociaż na krótką modlitwę. Bogu niech będą dzięki za nasze trwanie przy Jezusie w kościele.

tekst alternatywny

W kaplicy znajdują się także relikwie, które posiada nasza parafia:

św. Wojciecha biskupa i męczennika (ur. ok. 956 r., zm. 23 kwietnia 997 r.) - patrona naszej parafii. Jego krew leży u fundamentów Kościoła i państwa na ziemiach piastowskich. Jako apostoł pogan w swej ostatniej misji dotarł do wybrzeży Bałtyku, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przy jego grobie spotkali się w 1000 roku cesarz Otton III i książę Bolesław Chrobry, a wydarzenie to przeszło do historii jako Zjazd Gnieźnieński.

św. Jana Pawła II - Papieża Polaka (ur. 18 maja 1920, zm. 2 kwietnia 2005), którego pokochali i słuchali wierni najdalszych zakątków świata. Zapisał się w dziejach jako najbardziej aktywny papież, który odbył ponad 100 podróży zagranicznych, dla Polaków najważniejsze były te do Ojczyzny, szczególnie w czasach komunizmu. Przesłanie jego pontyfikatu odzwierciedlały słowa wypowiedziane na początku misji: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy”

św. Faustyny (ur. 25 sierpnia 1905, zm. 5 października 1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, apostołki Bożego Miłosierdzia, autorki Dzienniczka, w którym opisała swoje duchowe i mistyczne doświadczenia. Przez nią Jezus przypomniał światu prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka. W tym celu przekazał także nowe formy kultu Miłosierdzia Bożego: obraz Jezu, ufam Tobie, Święto Miłosierdzia, koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę w chwili Jego konania na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia.

św. ojca Pio (ur. 25 maja 1887 r., zm. 23 września 1968 r.) - włoskiego zakonnika i mistyka. Gdy miał 5 lat, po raz pierwszy objawił mu się Jezus, w 1918 r. podczas modlitwy przed wizerunkiem Chrystusa ukrzyżowanego o. Pio otrzymał stygmaty. Na jego dłoniach, stopach i boku pojawiły się otwarte rany - znaki męki Jezusa. Jest wiele przykładów uzdrowień cudownego uzdrowienia dzięki wstawienniczej modlitwie o. Pio.

bł. Jerzego Popiełuszki (ur. 14 września 1947 r., zm. 19 października 1984 r.) - kapelana warszawskiej „Solidarności”, obrońcy praw człowieka w PRL, zamordowanego przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Był rzecznikiem i obrońcą godności człowieka, praw ludzkich do wolności, sprawiedliwości, miłości i prawdy, a także heroldem Pawiowego i papieskiego nauczania, że zło należy zwyciężać dobrem.

św. Stanisława ze Szczepanowi (ur. ok. 1030 r., zm. 11 kwietnia 1079 r.), biskupa krakowskiego i męczennika, jednego z głównych patronów Polski. Dał się poznać jako pasterz gorliwy, ale i bezkompromisowy. Jan Paweł II nazwał go „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”. Kronikarze rozpisywali się o jego zatargu z królem Bolesławem Śmiałym. Autorytet Stanisława był w Polsce ogromny, nawet najbliżsi stronnicy króla nie śmieli targnąć się na jego życie. Król miał to uczynić sam, w czasie Mszy św. zarąbał biskupa uderzeniem w głowę. Potem kazał poćwiartować jego ciało. Duchowni ze czcią pochowali je w kościele św. Michała na Skałce.

*

W naszym kościele, w drugiej kaplicy bocznej znajdują się kolejne relikwie:

św. Maksymiliana Marii Kolbego (ur. 8 stycznia 1894 r., zm. 14 sierpnia 1941 r.) - franciszkanina, misjonarza, założyciela Rycerstwa Niepokalanej oraz klasztoru w Niepokalanowie - najliczniejszego na świecie. Pierwszy polski męczennik okresu II wojny światowej. W obozie Auschwitz podtrzymywał współwięźniów na duchu, spowiadał, potajemnie sprawował Msze św. Gdy 10 więźniów zostało skazanych na śmierć głodową, zgłosił się zamiast jednego z nich, Franciszka Gajowniczka, który miał żonę i dzieci.

bł. Michała Sopocki (ur. 1 listopada 1888 r., zm. 15 lutego 1975 r.) - spowiednika św. Faustyny, apostoła Miłosierdzia Bożego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego. W jego bogatym życiu dominujący i najpiękniejszy rys pozostawiła służba idei Miłosierdzia Bożego. Jako kierownik duchowy św. Faustyny, zainspirowany jej objawieniami, oddał się całkowicie szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Opublikował szereg dzieł o Miłosierdziu Bożym, zabiegał o ustanowienie święta, przyczynił się do namalowania pierwszego obrazu Jezusa Najmiłosierniejszego Zbawiciela.

Małej Arabki, czyli Marii Baouardy, znanej także jako Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (ur. 5 stycznia 1846 r., zm. 26 sierpnia 1878 r.) - palestyńskiej karmelitanki, mistyczki i stygmatyczki. Gdy postanowiła oddać życie Chrystusowi, otoczenie było przeciwne. Podcięto jej gardło, a ciało wyniesiono na pustą uliczkę. Później Miriam zapewniała, że przeżyła prawdziwą śmierć, a następnie wizję nieba. Usłyszała sąd: „Twoja księga jeszcze nie jest zapisana”. Później, podczas zakonnej próby na jej ciele zaczęły się pojawiać stygmaty. W czasie niektórych uniesień zdarzało się jej mówić na głos. Jedna z sióstr zapamiętała gorące wezwanie: „Świat śpi, a Bóg nieskończonej dobroci i godzien wszelkiej chwały jest zapomniany przez wszystkich. Patrz, cała natura, niebo i ziemia uwielbiają Boga, a człowiek, który poznał wielkie dzieła Boże, i winien Go uwielbiać, śpi! Chodźmy, rozbudźmy świat!”

zdjęcia w galerii


 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Słowo:

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.

Ewangelia wg Św. Jana 15, 13