Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Statystyka

Odsłon : 217899

Logowanie dla administratorów
Katolicki Ruch Ewangelizacyjny Gloriosa Trinita PDF Drukuj Email

 

Film o wspólnocie Gloriosa Trinita, który stworzony został na potrzeby Międzynarodowej Kongregacji Ruchu Ewangelizacyjnego Gloriosa Trinita, która odbyła się 15.11.2014 w Wyszkowie.

 


 

 
„Przyjdźcie do mnie wszyscy” PDF Drukuj Email

 

– to motyw przewodni Międzynarodowej Kongregacji Katolickiego Ruchu Ewangelizacyjnego Gloriosa Trinita. 15 listopada hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego gościła ok. 300 członków i sympatyków wspólnoty z Polski, Włoch i Białorusi.

W tym wyjątkowym spotkaniu wzięli udział także kapłani, m.in. ks. biskup Tadeusz Bronakowski, ks. dziekan Zdzisław Golan, ks. proboszcz parafii św. Wojciecha Roman Karaś, założyciel i prezydent wspólnoty ks. Andrzej Święciński, burmistrzowie Wyszkowa Grzegorz Nowosielski i Adam Mróz, przedstawicielka starostwa powiatowego Agnieszka Londzin.

Motyw przewodni kongregacji „Przyjdźcie do mnie wszyscy…” rozwinął opiekun wyszkowskiej grupy ks. Zbigniew Borawski. - Na spotkanie z Jezusem przychodziły tłumy, ale z różną motywacją. Motyw jest bardzo ważny – zauważył.

- Do kogo przychodzimy? Do jakiego Boga? – kontynuował. - Wiemy, że Bóg jest miłością, ale zadajemy pytanie, czy kocha mnie? A Jezus umiera na krzyżu, bo człowiek jest na krzyżu. To najwyższy wyraz miłości do człowieka. Problem w tym, że człowiek ma niewłaściwy obraz Pana Boga: spełniającego wszystkie życzenia, takiego SuperBoga. Bardziej pragniemy cudu niż cudotwórcy.

Uzupełnieniem katechezy było świadectwo Tomasza Kozłowskiego, który opowiedział, jak wyglądało jego spotkanie z Jezusem, jaki wpływ wywarło na jego życie, jak zmieniły je modlitwa i ruch „Gloriosa Trinita”.

Inni członkowie mówili o tym w filmie o wyszkowskim ruchu. - To przede wszystkim ruch, który zajmuje się nową ewangelizacją – zauważył później ks. Andrzej Święciński, założyciel wspólnoty obchodzącej w tym roku swoje 10-lecie. – Przy czym ewangelizacja jest jak sól. Zmienia smak, ale jest niewidoczna.

Skąd potrzeba ewangelizacji? - Wygląda to trochę tak, że Pan Bóg jest sąsiadem, ale to za mało – mówił ks. Andrzej. - Trzeba zburzyć tę granicę, żeby ziemia stała się wspólną. Czasami znamy się z Panem Bogiem, ale z nim nie rozmawiamy.

Kongregację zakończył występ zespołu Gloriosa Trinita, który wsparli wyszkowscy muzycy Łukasz Wachowski, Maciej Wielk, Łukasz Karpiński i Adam Depta.

Nie mniejszy zachwyt wzbudził występ najmłodszych uczestników wspólnoty.

Zdjęcia w galerii

 
Seniorzy są skarbem społeczeństwa PDF Drukuj Email

 

… te słowa papieża Franciszka ks. proboszcz Roman Karaś przypomniał 14 listopada podczas Mszy św. w intencji wyszkowskich seniorów. Była częścią lokalnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który wypada 20 listopada.

Msza św. była okazją, by podziękować Bogu za obecność ludzi starszych, prosić o ich zdrowie, ale też wspomnieć swoich rodziców czy dziadków.  – Kto, jak nie ludzie starsi uczy nas zwykłej, ludzkiej mądrości? – pytał ks. proboszcz. - Uczcie nas modlitwy, radości życia, ale i dźwigania codziennego krzyża.

Na Mszę, wraz z parafią, zaprosili Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dom Dziennego Pobytu „Senior”.

Zdjęcia w galerii

 
Paintball w podziękowaniu PDF Drukuj Email

 

Wielka radość i niemałe emocje towarzyszyły imprezie integracyjnej ministrantów św. Wojciecha. Pod koniec października spotkali się na polu do paintballu.

W zabawie wzięło udział 30 osób. Najmłodsi ministranci strzelali do celu, starsi – by podczas gry zaskoczyć przeciwnika, musieli wykorzystać umiejętności taktyczne. Paintball to jednak przede wszystkim wspaniała zabawa i integracja. W tym przypadku zakończona wspólnym grillem. – Chcieliśmy w ten sposób podziękować ministrantom za dotychczasową aktywność – dodaje ks. Łukasz Murawski.

Zdjęcia w galerii

 
W intencji zmarłych nauczycieli PDF Drukuj Email

 

We wtorek 4 listopada w naszym kościele ks. biskup Tadeusz Bronakowski odprawił Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli, wychowawców i katechetów. Rangę uroczystości podkreślała obecność pocztów sztandarowych wyszkowskich szkół.

Za nami uroczystość Wszystkich Świętych, niedawno obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej. W rozwój lokalnej oświaty, wychowanie wielu pokoleń wyszkowian ogromny wkład mieli nieżyjący już nauczyciele. To im podczas wtorkowej Mszy św. oddano hołd, w modlitwie polecano Bożemu miłosierdziu.

W uroczystej Mszy św. wzięły udział dyrekcje szkół, przedszkoli, nauczyciele, katecheci, dzieci, młodzież, a także rodzice.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 22

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3