Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 204 gości 

Statystyka

Odsłon : 505614

Logowanie dla administratorów
Rekolekcje ze św. Michałem Archaniołem PDF Drukuj Email

alt

Szczególny charakter miały tegoroczne rekolekcje adwentowe w parafii św. Wojciecha. Wierni, przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, modlili się przed figurą św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano.

Podczas wieczornej Mszy św., której przewodniczył ks. biskup Janusz Stepnowski, figurę powitali najmłodsi parafianie, młodzież, dorośli i kapłani. – Spójrz na swoich czcicieli, na nasze rodziny, parafię i miasto. Spójrz i strzeż nas od złego – przed figurą mówił ks. proboszcz Roman Karaś.

Michał Archanioł uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. Inicjatorami peregrynacji figury pochodzącej z sanktuarium w Monte Sant Angelo na górze Gargano są księża michalici. Figura przedstawia Księcia Wojsk Niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, a pod jego stopami leży pokonany szatan.

- Michał Archanioł wszystkim nam zwiastuje Zbawiciela – podkreślił ks. biskup. – Za kilka dni niebiosa ześlą nam Sprawiedliwego. Przygotujmy swoje serca. Uczyńmy w nich rachunek sumienia, módlmy się, by św. Michał przeciął swoim mieczem grzech, który nas oddziela od Boga. To dla nas wszystkich czas głębokiej refleksji: czy jest ten moment intymności z samym Bogiem? Za kilka dni usiądziemy do stołu wigilijnego. Puste miejsce przy stole to nie tylko piękna polska tradycja, oznacza też samego Chrystusa, zaproszenie, by usiadł miedzy nami. Ale czy nasz dom jest na to przygotowany? Czy w naszym sercu jest miłosierdzie dla drugiego człowieka? Musimy umieć przebaczać, ale też prosić o przebaczenie. Niech to będzie dla nas Boży czas, drodzy parafianie.

Do piątkowego poranka, kiedy wierni pożegnali figurę Michała Archanioła, mieli możliwość osobistej modlitwy, uczestniczyli w Apelach Jasnogórskich, Godzinkach ku czci św. Michała Archanioła, licznych Mszach św., m.in. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów. Niektórzy skorzystali z możliwości nałożenia szkaplerza.

Zdjęcia w galerii

 
Dobra książka: Żyć przysięgą małżeńską PDF Drukuj Email

W dość powszechnym rozumieniu małżeństwo jest sposobem życia we dwoje, który tylko dla niektórych wiąże się z prawdziwym szczęściem oraz daje zadowolenie i spełnienie. W pięciu kolejnych rozdziałach publikacji autor ukazał działanie i skutki sakramentów, znaczenie sakramentów inicjacji chrześcijańskiej dla małżonków, znaczenie miłości oblubieńczej, przebieg obrzędu zaślubin i chrześcijańską wizję małżeństwa, by w ten sposób dojść do analogii, jaka łączy ślubowanie miłości z sakramentem Eucharystii, wierności i uczciwości z sakramentem pokuty i pojednania. Na koniec ukazana została wizja świętości – ostateczne spełnienie dla każdej pary małżeńskiej, która w swoim życiu kierowała się miłością Boga i współmałżonka.

Książka dostępna tutaj:

www.wydawnictwo-unitas.pl

 
Dobra książka: Alfabet Szymona Hołowni PDF Drukuj Email

alt

Propozycją "Alfabet Szymona Hołowni" rozpoczynamy nowy cykl pt. "Dobra książka".

„Alfabet Szymona Hołowni” to nasza książkowa propozycja na jesienne wieczory. To książka o znanym i lubianym dziennikarzu, konferansjerze, współprowadzącym programy „Mam talent!” i „Mamy Cię!”, założycielu Fundacji Kasisi i Fundacji Dobra Fabryka, człowieku, który sam o sobie mówi: „Nie jestem rzecznikiem Kościoła katolickiego w Polsce. Jestem katolikiem, który o pewnych sprawach myśli w ten czy inny sposób, ale zakłada, przyjmuje – i ma z tym pełen luz – że wielu innych ludzi, również katolików, może myśleć zupełnie inaczej, i zupełnie inaczej świat widzieć”.

Ta, ubrana w przejrzystą formę alfabetu, książka autorstwa dwóch młodych dziennikarek, wyszkowianki Katarzyny Szkarpetowskiej oraz Darii Głowackiej, to prawdziwa gratka dla fanów Szymona Hołowni – człowieka-inspiracji.

Książka dostępna:

www.wydawnictwo-unitas.pl

 
Jak Mojżesz dla naszych parafii PDF Drukuj Email

alt

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” (Mt. 11.28)

Siła modlitwy - tej wspólnej i tej indywidualnej, mającej wpływ na życie tak każdego z nas, jak i społeczeństwa - była głównym tematem IV Forum Krajowego Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, które odbyło się w dniach 14 – 15 listopada 2015 r. Do parafii św. Wojciecha z całej Polski przybyły osoby trwające przed Najświętszym Sakramentem, towarzyszyli im księża biskupi Janusz Stepnowski i Stanisław Stefanek.

Miejsce spotkania wybrano nieprzypadkowo – w tym roku nasza parafia obchodzi bowiem 10-lecie kaplicy wieczystej adoracji, do której można przyjść o każdej porze dnia i nocy, by pomodlić się, w spokoju pomyśleć o swoim życiu…

Forum było więc ważnym wydarzeniem nie tylko dla adorujących Najświętszy Sakrament, ale też Wyszkowa. Rozpoczęło się w sobotę 14 listopada uroczystą Mszą św., której przewodniczył ks. biskup Janusz Stepnowski. Delegacje z Warszawy, Białegostoku, Ełku, Częstochowy, Krakowa, Tarnobrzegu, Dąbrowy Tarnowskiej, Lublina, Głuszycy, Katowic, Konina, Niskowej i Tych, w imieniu parafian, powitał proboszcz św. Wojciecha ks. Roman Karaś. Podczas Mszy św. i późniejszych konferencji uczestnicy forum modlili się wspólnie, uwielbiali Pana Boga, ale też wymieniali się spostrzeżeniami, zastanawiali się, jak zarażać społeczeństwo wspaniałą ideą adoracji.

- Parafie to nie tylko działalność duszpasterska, to również modlitwa. Cisza jest potrzebna przed Najświętszym Sakramentem, sam na sam z Bogiem. Ci, którzy modlą się przed Najświętszym Sakramentem są jak Mojżesz dla naszych parafii – zauważył ks. biskup Janusz Stepnowski. - Nie można wyobrazić sobie parafii bez tej modlitwy, kontemplacji, wspólnego i indywidualnego spotykania się z Panem Bogiem. Jesteśmy wam wdzięczni za to trwanie przed Najświętszym Sakramentem. Dzisiejszy świat potrzebuje wiele z tego ducha modlitwy.

Siła modlitwy jest lekiem na kryzys wiary, który z kolei prowadzi do innych kryzysów, choćby duchowych czy małżeńskich. - Modlitwa ma nas też uwrażliwiać, że nie jesteśmy na tym świecie sami, że wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga – dodał ks. biskup. - Nie ustawajcie nigdy w waszych prośbach. Jesteście wielkim skarbem Kościoła.

Niedzielnej Mszy św., kończącej forum, przewodniczył ks. biskup Stanisław Stefanek. Ofiarował ją w intencji nie tylko adorujących, ale też zmarłego proboszcza parafii św. Wojciecha ks. Stanisława Szulca. – Ks. kanonik był modelem kapłana związanego z adoracyjną postawą – przypomniał ks. biskup.

Nawiązując do życia rodzinnego i społeczeństwa, zachęcał do szukania odpowiedzi na pytanie, czym jest pogłębiona pobożność i adoracyjne otwarcie serca? - Kaplica jest często świadkiem indywidualnej modlitwy. Na ile ten kameralny wymiar ma wpływ na całą parafię, miasto? Na ile intymność naszego życia religijnego jest budulcem życia publicznego? – pytał.

Nawiązując do ostatnich ataków terrorystycznych w Paryżu, starał się też uzmysłowić, że tabernakulum powinniśmy szukać nie tylko w kościołach, ale też w sobie i drugim człowieku: - Dlaczego świat rozmawia ze sobą takim językiem? Bo zapominamy, że jesteśmy tabernakulum, że człowiek jest świętością. Kaplica to laboratorium, w którym człowiek, wpatrując się w ogrom Bożej miłości, niesie światu program. Nie przestaną płynąć rzeki krwi, jeśli nie zatrzymamy się przed miłością Jezusa. To jest pobożność, którą ofiarujemy współczesnemu światu.

Wyszków jest jednym z niewielu miejscowości w całej Polsce, które mają wielki dar kaplicy wieczystej adoracji, uroczyście poświęconej 10 lat temu. - Początki sięgają 1995 r. Najpierw adoracja odbywała się w pojedyncze dni, z inicjatywy naszych parafian – przypomniał ks. Roman Karaś, przywołując zasługi swojego poprzednika, śp. ks. Stanisława Szulca.

- Tu, obok tej ruchliwej ulicy można zatrzymać się, pomodlić, pomyśleć o swoim życiu, a potem wyjść i przemieniać świat przez tego ducha modlitwy – zauważył ks. biskup Stepnowski.

Forum zakończyło się koronką do Miłosierdzia Bożego. – Byśmy powrócili do domów jeszcze bardziej napełnieni mocą Bożą, energią, którą możemy zarażać innych – życzył ks. Roman Karaś.

Zdjęcia w galerii

 
Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli, katechetów i wychowawców PDF Drukuj Email

Za nami uroczystość Wszystkich Świętych, niedawno obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej. W rozwój lokalnej oświaty, wychowanie wielu pokoleń wyszkowian ogromny wkład mieli nieżyjący już nauczyciele. Z inicjatywy naszej parafii oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza 5 listopada 2015 r., pod przewodnictwem ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego, odprawiona została Msza św. w intencji zmarłych nauczycieli, katechetów i wychowawców. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół z Wyszkowa i okolic. Rangę uroczystości podkreślała obecność szkolnych pocztów sztandarowych.

Po mądrej i pouczającej homilii ks. biskupa uczeń SP1 Maksymilian Martyna wprowadził obecnych w klimat zadumy i modlitwy piękną recytacją wiersza ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się”. Przedstawiciele poszczególnych szkół odczytali imiona i nazwiska zmarłych. Ks. biskup, dziękując za zaproszenie, wyraził głęboką radość, iż modlitwa za zmarłych nauczycieli, katechetów i wychowawców, stała się wyszkowską tradycją.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w piękny przebieg uroczystości.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 34

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34