Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

Statystyka

Odsłon : 555253

Logowanie dla administratorów
Zachęcamy do udziału w seminarium nowego życia w Trójcy Świętej PDF Drukuj Email

alt

 
Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! PDF Drukuj Email

alt

Chrystus Zmartwychwstał, Alleluja! – w Wielkanocny poranek obwieściły kościelne dzwony. W największej uroczystości naszej wiary, podniosłej procesji i Mszy św. rezurekcyjnej wzięło udział mnóstwo wiernych.

Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał,próżna byłaby nasza wiara - pisze apostoł Paweł (por. 1 Kor 15,14). Jeżeli będziemy w Niego wierzyć, również zmartwychwstaniemy. Ta prawda nieustannie powinna oświecać naszą codzienność. Zmartwychwstanie Chrystusa to święto, które głęboko zapada w nasze serca. Dlatego przygotowujemy się do niego podczas 40-dniowego Wielkiego Postu, pięknego Misterium Paschalnego.

Zmartwychwstały Chrystus niesie nadzieję i miłosierdzie. „Nie zazna ludzkość spokoju, dopóki nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego” (Dz. 699) - przesłanie to, widniejące na Grobie Pańskim w naszym kościele, nabiera na sile w Roku Miłosierdzia Bożego.

Zdjęcia w galerii

 
Barwna Niedziela Palmowa PDF Drukuj Email

Aż 7 metrów ma najwyższa palma zgłoszona do tegorocznego konkursu, odbywającego się w Niedzielę Palmową. To jedna z najważniejszych uroczystości w Kościele, a na pewno najbardziej kolorowa, co szczególnie widać na Mszach św. dla dzieci. Palmy przynoszone przez najmłodszych zachwycają barwami, imponują wielkością.

Rodzina Frąckiewiczów, Aneta, Grzegorz, Olek i Oskar, co roku bierze udział w konkursie i co roku bije swój własny rekord. Tegorocznego, około 7-metrowego dzieła nie sposób było nie zauważyć. Na wyróżnienia zasłużyły wysokie i barwne palmy przyniesione przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 i przedszkola Bambino.

Palmy podziwiał m.in. ks. biskup Tadeusz Bronakowski, który przewodniczył kolorowej procesji wokół kościoła. – W której grupie bohaterów dzisiejszej Ewangelii się odnajdujemy – pytał po odczytaniu Męki Pańskiej. – „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. To jest nasza chrześcijańska powinność – zawsze być blisko Chrystusa. Już za tydzień zabrzmią Jego słowa: Zmartwychwstałem i już na zawsze będę z Tobą.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem Św. Wojciecha PDF Drukuj Email

Pielgrzymka szlakiem Św. Wojciecha odbędzie się w dniach 27 – 31 maja 2016 r. Pielgrzymi odwiedzą Gniezno, Libice Nad Cidlinou, Levy Hradec, Pragę i Pribram.

W Gnieźnie przewidziane jest m.in. nawiedzenie Sanktuarium św. Wojciecha (najstarszego sanktuarium w Polsce), Katedry Gnieźnieńskiej. Kolejny przystanek to Libice - miejsce urodzenia św. Wojciecha i Levy Hradec – kościółek św. Klemensa, najstarszy na terenie Czech, związany z działalnością św. Wojciecha. Podczas dwudniowego pobytu w Pradze pielgrzymi zwiedzą m.in. Hradczany – „królewską” dzielnicę z Katedra Św. Wita, Wacława i Wojciecha, gdzie znajdują się doczesne szczątki św. Wojciecha, Stary Pałac Królewski, Bazylikę i Klasztor Św. Jerzego, Mala Strana – dzielnicę barokowych pałaców, Kościół Św. Wojciecha, Wyspę Kampa, Most Karola z rzeźbą św. Wojciecha, Stare Miasto, założony przez św. Wojciecha klasztor benedyktyński na Brevnovie. Przed wyjazdem do Polski odwiedzą najważniejsze Sanktuarium Maryjne w Czechach – Pribram.

Koszt pielgrzymki: 860 zł.

 
Droga Krzyżowa ulicami miasta PDF Drukuj Email

W piątkowy wieczór, 18 marca 2016 r., wielu wiernych zgromadziło się na Drodze Krzyżowej, która przeszła głównymi ulicami naszej parafii.

Było to piękne, refleksyjne, wielopokoleniowe wydarzenie religijne wprowadzające w rozpoczynający się właśnie Wielki Tydzień. Drogę rozświetlały pochodnie i lampiony, krzyż niosły grupy parafialne, księża, młodzież, rodzice i dziadkowie. Rozważaliśmy nie tylko kolejne stacje Drogi Krzyżowej, ale też co znaczy - w szarości dnia codziennego - wziąć swój krzyż i naśladować Jezusa, co znaczy kochać Boga i bliźniego.

Droga Krzyżowa była wspaniałą okazją do wyciszenia się, zajrzenia w głąb samego siebie, zastanowienia się nad swoim życiem.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 36

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3