Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 133 gości 

Statystyka

Odsłon : 422116

Logowanie dla administratorów
Byśmy byli mocni w duchu PDF Drukuj Email

 

Mnóstwo wiernych wzięło udział w wyjątkowych rekolekcjach z zespołem „Mocni w duchu”, które odbyły się w naszej parafii w dniach 6 – 8 września 2015 r.

Rekolekcje pod hasłem „Jezus żyje” poprowadził o. Remigiusz Recław SJ. - Chcemy zadać sobie pytanie o jakość naszej wiary – zachęcał do udziału. - Jak traktuję Boga? Czy mój Bóg jest Bogiem żywym? Czy w mojej modlitwie jest Bóg żywy czy martwy? Bóg żywy widzi, słyszy, czuje, ma pragnienia wobec mnie. Ale jeśli Bóg jest martwy, nie ma znaczenia, o co go prosimy.

Rekolekcje zachęcały do indywidualnego spojrzenia na relacje z Bogiem, na spotkania z Nim. - Wchodząc do domu można przywitać się ze wszystkimi i nie spojrzeć w oczy żonie i dziecku. Wchodząc do kościoła, możemy zrobić wszystko poprawnie, ale nie spotkać się z Bogiem – zauważył ks. Remigiusz.

Rekolekcyjne spotkania wzbogaciły osobiste doświadczenia członków zespołu „Mocni w duchu” oraz wyjątkowa strona muzyczna, koncerty ewangelizacyjne, dzięki którym wierni szczelnie wypełniający kościół czuli się wspólnotą. Niesamowitą atmosferę tworzyła gra świateł, ukazała wnętrze kościoła w zupełnie nowej odsłonie.

Zdjęcia w galerii

 
Mam serce - pomagam PDF Drukuj Email

alt

 

Już po raz kolejny parafia św. Wojciecha zaprosiła na festyn charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na szkolne wyprawki. Impreza „Mam serce - pomagam” odbyła się w niedzielę, 6 września 2015 r. na terenie kościoła.

Festyn jest doskonałą okazją nie tylko do wsparcia szczytnego celu, ale też spędzenia niedzieli w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Jak co roku, dużą popularnością cieszyły się zabawa fantowa i kącik kulinarny. Mnóstwo osób skorzystało z niepowtarzalnej okazji wejścia na wysoką wieżę kościoła.

Dzieci chętnie zasiadały w policyjnym radiowozie, na kucyku, ćwiczyły sprawność z klubem Gimnazjon Apin Wyszków, zaprzyjaźniały się z maskotkami przedszkola „Nasze Bambino”, brały udział w zabawach sprawnościowych i artystycznych, starsi – mierzyli ciśnienie i cukier. Panowie uczyli się strzelać z łuku, panie – pleść włosy i wykonywać profesjonalny makijaż z uczennicami I-TPU oraz IVLO. Kolejka niezmiennie ustawiała się również do zabawek pneumatycznych.

Po południu na pobliskim stadionie WOSiR na boisku piłkarskim ojcowie zmierzyli się z księżmi i ministrantami. W rzutach karnych lepsi okazali się księża i ministranci.

Zdjęcia w galerii

Podczas Festynu Rodzinnego „Mam serce – pomagam” parafia św. Wojciecha zebrała 3.876 zł. Koszty organizacyjne wyniosły 1.560 zł. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na zakup szkolnych wyprawek dla najbardziej potrzebujących.

Za wsparcie podczas organizacji parafia św. Wojciecha serdecznie dziękuje:

 • Urzędowi Miejskiemu w Wyszkowie
 • Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie
 • Wyszkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji
 • I Technikum Poligraficzno – Usługowemu, IV Liceum Ogólnokształcącemu, Przedszkolu „Nasze Bambino”
 • Siłowni Gym4u
 • Salonowi masażu „Revival”
 • Zakładom Mięsnym Somianka
 • Sklepowi „Geppa”
 • Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie
 • Wspólnocie Gloriosa Trinita
 • Kościołowi Domowemu
 • Ministrantom
 • Pielęgniarkom
 • Panu Janowi Matusikowi
 • Panu Jerzemu Borkowskiemu
 • Panu Andrzejowi Grajczykowi

Wszystkim pozostałym darczyńcom, osobom prywatnym przynoszącym rzeczy na loterię i ludziom dobrego serca, którzy korzystali z przygotowanych atrakcji.

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pani Urszuli Nowak – Martyna za wieloletnią współpracę i serce wkładane w realizację różnych podejmowanych wspólnie inicjatyw.

 

 
Kaplica Wieczystej Adoracji ma już 10 lat! PDF Drukuj Email

 

26 sierpnia 2015 r. w naszym parafialnym kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej obchodziliśmy nie tylko odpust, ale i okrągły jubileusz Kaplicy Wieczystej Adoracji.  

Kaplica, w której o każdej porze dnia i nocy można adorować Najświętszy Sakrament, powstała 10 lat temu. - Dziękujemy za ten wielki dar naszej parafii, miasta, diecezji – podczas uroczystej sumy odpustowej (pod  przewodnictwem ks. infułata Jana Sołowianiuka) mówił ks. proboszcz Roman Karaś.

Do uroczystości parafia przygotowywała się podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa, prowadzonego przez diecezjalnego ojca duchownego ks. Franciszka Wróblewskiego. Przypomniał, że w przyszłym roku minie 1050 lat od przyjęcia Chrztu Polski. - Maryja z Jezusem wkroczyła w naszą historię. Szczególnym świadectwem jest pieśń Bogurodzica, religijny hymn Polaków – podkreśl ks. Franciszek. Słowa najstarszej polskiej pieśni religijnej wyryte są na ołtarzu naszego kościoła.

Kultu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej nie można odłączyć od historii naszego narodu. - Zasłużyliśmy, by mówić: Polska zawsze wierna – mówił ks. Franciszek. - Maryja obroniła nas przed szwedzkim potopem. Ludzie wędrowali tam podczas rozbiorów i wojen. Żaden wizerunek Maryi nie stał się w Polsce tak powszechny. Polacy zabierali go, gdziekolwiek się udawali. Dziś wędrują ze wszystkich stron, by odwiedzić matkę. Chcemy uczyć się od niej postawy, która wynikała z jej wiary, pokory, decyzji. Bogu niech będą dzięki za Jej obecność w naszym życiu. Bogu niech będą dzięki za nasze trwanie przy Jezusie w kościele.

Zdjęcia w galerii

 
Dziękczynienie za plony PDF Drukuj Email

 

Uroczysta Msza św. w naszym kościele, w niedzielę 30 sierpnia 2015 r., rozpoczęła Dożynki Powiatowo-Gminne. Mszę św. dziękczynną odprawili proboszczowie wyszkowskich parafii księża Zdzisław Golan, Roman Karaś i Kazimierz Wądołowski.

Ponieważ, jak podkreślił proboszcz naszej parafii ks. Roman Karaś, wszystko w naszym życiu zależy od Pana Boga, rolnicy starają się łączyć pracę z modlitwą, a po zebraniu plonów dziękować za nie Bogu. – Każdy z nas potrzebuje Bożego błogosławieństwa – mówił. - Ziarno, ale w nasze serca, rzuca również Jezus Chrystus. Trzeba mieć otwarte serca i umysły, wypełniać je miłością. Trzeba nam uczyć się miłości do Boga, drugiego człowieka, tej ziemi. By nie dotyczyły nas słowa z dzisiejszej Ewangelii: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz serce, swym daleko jest ode Mnie.”

Zdjęcia w galerii

 
Pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę PDF Drukuj Email

 

Pielgrzymowali na rowerach z Wyszkowa. Na Jasną Górę. W wyjątkowej tego roku spiekocie słońca. To była już szósta z kolei pielgrzymka, która przyciąga z roku na rok liczną grupę stałych, wiernych pielgrzymów, ale także coraz to nowe osoby.

Wyruszyli na trasę pielgrzymki w niedzielę 9 sierpnia 2015 r. po Mszy Św. o 6.30 sprawowanej w ich intencji w kościele parafii Św. Wojciecha w Wyszkowie. By pielgrzymować do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej. Pielgrzymować, a nie tylko podróżować na rowerach, bo pielgrzymka to nie tylko pokonanie drogi do jakiegoś miejsca, ale przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. Oderwanie się od ustalonego rytmu dotychczasowego życia, które otwiera nowe widoki, pozwala spojrzeć na siebie i swoje życie z innej perspektywy.

Organizacją pielgrzymki kolejny raz zajęła się grupa świeckich: Sławomir Wiśniewski (kierownik pielgrzymki), Roman Gołębiewski, Jerzy Jabłoński, Mirosław Ludwiniak oraz Artur Laskowski. Przewodnikiem duchowym był ks. Zbigniew Borawski.

Rozłożone na uczestników koszty pielgrzymowania były lżejsze dzięki wsparciu Zakładów Mięsnych Somianka Andrzeja Rucińskiego, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.

Pielgrzymi w tym roku mieli do pokonania niespełna 400 km w ciągu 5 dni – od 9 do 13 sierpnia. Dziennie trzeba było przejechać od 60 do 100 km.

Najbliższa pielgrzymka rowerowa do Wąsewa odbędzie się już we wtorek 8 września. Mogą wziąć w niej udział wszyscy chętni. Zbiórka o godz. 7.00 przed kościołem parafii św. Wojciecha.

Artur Laskowski

fot. Danuta Laskowska

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 32

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

 • 6:30,
 • 8:00,
 • 9:30,
 • 11:00 - z udziałem Dzieci,
 • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
 • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
 • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25