Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 370 gości 

Statystyka

Odsłon : 394625

Logowanie dla administratorów
Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy PDF Drukuj Email

 

Parafia św. Wojciecha organizuje pielgrzymkę po Portugalii i Hiszpanii, do Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15 – 21 października 2015 r.

Trasa wiedzie z Fatimy, gdzie pielgrzymi spędzą cały dzień, zwiedzając m.in. sanktuarium i miejsca związane z objawieniami i życiem Pastuszków.

W kolejnym dniu odwiedzą Coimbrę - dawną stolicę Portugalii, Bragę – jedno z najstarszych miast, kolebkę chrześcijaństwa na zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Czwarty dzień pielgrzymki poświęcony będzie Santiago de Compostela, najpopularniejszemu hiszpańskiemu ośrodkowi kultu. Pielgrzymi pojadą także do Porto, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Przed powrotem do domu zwiedzą jeszcze Lizbonę.

Koszt: 3.300 zł + 80 euro.

 
Świadectwo „nawróconej wiedźmy” PDF Drukuj Email

alt

 

„Nawrócona wiedźma” – to tytuł książki Patrycji Hurlak. Aktorka i reżyserka podczas niedzielnych Mszy św., 28 czerwca 2015 r., podzieliła się z parafianami św. Wojciecha historią swojego życia, historią – jak przyznała – nieszczęśliwego człowieka, który w końcu odzyskał pokój serca.

Aktorka opowiedziała o wieloletnim zniewoleniu, przestrzegając przed horoskopami, wróżbami, spirytyzmem, talizmanami. Szukając szczęścia, angażowała się w związki niesakramentalne, nie zdając sobie nawet sprawy, jak coraz silniej jej życie opanowuje grzech. - Ale Pan Bóg się tym wszystkim nie zgorszył – podkreśliła z uśmiechem. Siła modlitwy, spowiedź, egzorcyzmy uwolniły ją od zła, o czym opowiada z wyraźną ulgą, spokojem i radością. - Nie ma takich ciuchów, takiego chłopaka, takiej kasy, za którą warto byłoby oddać pokój serca – przekonywała.

 
Śladami św. Pawła Apostoła PDF Drukuj Email

alt

 

… pielgrzymi z parafii św. Wojciecha w dniach 15 – 23 maja 2015 r. podążali przez Grecję.

Św. Pawła określa się mianem największego misjonarza w dziejach, Apostoła Narodów. W swoich podróżach misyjnych przemierzył z Ewangelią kilkanaście tysięcy kilometrów, założył pierwszą wspólnotę uczniów Chrystusa. Z wielką gorliwością nauczał w miejscach publicznych na placach i rynkach miast, w synagogach, a nawet na ateńskim Areopagu, a także w prywatnych domach czy w więzieniu.

Trasa pielgrzymów z Wyszkowa wiodła m.in. przez Saloniki, Fillipi, Kawalię, Riwierę Olimpijską, Meteory, Delfy, Ateny, Korynt. Pielgrzymi mieli okazję nie tylko podziwiać niepowtarzalne widoki i zachwycające zabytki, ale też przekonać się, że św. Paweł nie jest postacią z przeszłości, ale – jak powiedział Benedykt XVI – „naszym nauczycielem, apostołem i orędownikiem Jezusa Chrystusa”.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na obóz wakacyjny! PDF Drukuj Email

alt

 
Dowody wiary katolickiej PDF Drukuj Email

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs fotograficzny „Krzyże i kapliczki przydrożne w Wyszkowie i okolicach”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 5 czerwca 2015 r. w bibliotece miejskiej, w ramach Dni Wyszkowa. 88 osób nadesłało aż 750 fotografii przedstawiających ok. 230 przydrożnych obiektów religijnych.

Na wystawie w bibliotece miejskiej można obejrzeć ponad 40 zdjęć kapliczek m.in. z Wyszkowa, Gulczewa, Dębinek, Udrzyna, Wielątek Folwark, Wincentowa, Anastazewa, Olszanki, Barcic. We wrześniu wystawa zostanie przeniesiona do parafii św. Wojciecha. - To obiekty godne uwagi, choć często niezauważane – do oglądania zachęca Adam Mickiewicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej. Stowarzyszenie zorganizowało konkurs wraz z urzędem miejskim i parafią św. Wojciecha, której proboszcz ks. Roman Karaś był inicjatorem przedsięwzięcia.

Regionalista Mirosław Powierza podkreślał, że stojące przy drogach, wjazdach do wiosek kapliczki są dowodem przynależności mieszkańców do wiary katolickiej. Kapliczki i krzyże stawiano w konkretnych intencjach (np. o zdrowie, błogosławieństwo), a także w ramach pokuty, w miejscu śmierci, grobów żołnierskich. Do dziś w podwyszkowskich wioskach zachował się zwyczaj odprowadzania zmarłych sąsiadów i członków rodziny do kapliczek lub krzyży.

Jury w składzie: Adam Karpiński (przewodniczący), ks. Grzegorz Dębek z parafii św. Wojciecha, Maciej Sarnacki z urzędu miejskiego i Adam Mickiewicz przyznało dwie główne nagrody: Wojciechowi Smółkowskiemu za profesjonalizm zdjęć i Bartoszowi Ciachowi za ukazanie kapliczki na terenie parafii św. Wojciecha, z uwzględnieniem aspektu religijnego.

11 osób otrzymało wyróżnienia: Oskar Kuchta (SP w Kręgach), Bartosz Gałązka (SP w Leszczydole-Nowinach), Magdalena Wojtaszek (ZS1), Karolina Szczesna (ZS1), Daniel Deptuła (ZS3), Sławomir i Jakub Jakutowiczowie, Dominik Rogulski, Julia Piotrkowska i Patryk Skrzecz (ZS3) oraz Teresa Przygoda i Katarzyna Sawicka.

Dyplomy uznania przyznano: Wiesławowi Czapskiemu, Markowi Filipowiczowi, Jerzemu Sitkowi, Mieczysławowi Joniukowi, Elwirze Chojnowskiej, Kamili Górskiej, Kamilowi Jasińskiemu, Małgorzacie Jechnie, Marcie Kalinowskiej, Beacie Kęckiej, Piotrowi Kosińskiemu, Renacie Nobis, Agacie Pieńkos, Sylwii Stalmach, Adrianowi Turkowi i Piotrowi Tworzewskiemu.

Podczas uroczystości wystąpił zespół „Wyszkowiacy” i Mieczysław Joniuk.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 30

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22