Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

Statystyka

Odsłon : 288932

Logowanie dla administratorów
Zapraszamy na wystawę obrazów „Pasja” PDF Drukuj Email

alt

 

Zapraszamy do zwiedzania wystawy cyklu obrazów „Pasja” autorstwa ŁukaszaZedlewskiego. Ciekawe ujęcie artystyczne może sprzyjać rozważaniom męki Pańskiej, a nie ma przecież lepszego momentu niż Wielki Post.

W otwarciu wystawy w dolnym kościele, w piątkowy wieczór 27 lutego 2015 r. uczestniczył sam autor. - Chodząc do kościoła od dziecka zastanawiałem się, jak ja bym namalował Drogę Krzyżową. Bardzo się cieszę, że mogę państwu pokazać swój sposób malarski na uchwycenie tego tematu – zwrócił się do zebranych Łukasz Zedlewski.

Artysta, urodzony 1 maja 1989 r. w Olsztynie, z wyróżnieniem ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stanisława Baja. Ma na swoim koncie już wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, jest m.in. laureatem finałowej dziesiątki konkursu „Najwybitniejszy młody malarz pierwszej dekady XXI wieku”.

Cykl obrazów „Pasja” przedstawiających stacje Drogi Krzyżowej jest, jak mówi prof. Baj, szczególny, specyficzny, bardzo ważny i głęboki. Cennym uzupełnieniem są rozważania ks. Remigiusza Stacherskiego z parafii w Popowie Kościelnym. Podczas wernisażu piękne, muzyczne rozważania przygotował zespół wspólnoty Gloriosa Trinita.

Do zwiedzania wystawy zachęca ks. proboszcz Roman Karaś. – Wielki Post sprzyja rozważaniu męki Pańskiej – podkreśla. Za pomoc dziękuje mecenasowi wystawy Wojciechowi Chodkowskiemu.

Zdjęcia w galerii

 
Nowa Droga Krzyżowa PDF Drukuj Email

 

Pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu, 20 lutego 2015 r., był doskonałą okazją do poświęcenia nowych stacji Drogi Krzyżowej, podziękowania fundatorom i podsumowania zakończonych prac wewnątrz kościoła. Tej ważnej dla parafii uroczystości przewodniczył ksiądz biskup Janusz Stepnowski.

Ksiądz proboszcz Roman Karaś przypomniał, że prace wewnątrz kościoła podzielone były na trzy części. Na początku 2013 r. poświęcony został ołtarz główny, pod koniec roku wykonano kurtyny boczne ołtarza. Na przełomie 2014 i 2015 r. powieszono czternaście stacji Drogi Krzyżowej wykonanych w Wenecji techniką akwaforty. Poza tym ściany wyłożono dwoma pasami marmuru, zamontowano oświetlenie i zacheuszki, które zostaną zapalone podczas konsekracji kościoła. Wnętrze kościoła zostało też pomalowane. Całość zaprojektował Janusz Sobczyk.

Ksiądz proboszcz podziękował fundatorom stacji Drogi Krzyżowej: rodzicom młodzieży, która przystąpiła do bierzmowania, rodzinom, firmom, miejscowościom, m.in. Rybno, Tulewo i Kręgi oraz wszystkim parafianom wspierającym prowadzone w kościele prace.

Ksiądz biskup okadził każdą ze stacji, poświęcił je ks. dziekan Zdzisław Golan. Pierwszą Drogę Krzyżową poprowadzili ks. Łukasz Murawski i Wspólnota Odnowy w Duchu Św.

Wraz z księdzem biskupem, księdzem dziekanem i księdzem proboszczem Mszę św. odprawili księża emeryci Bronisław Gąsecki i Jan Depta. Muzyczną oprawę przygotował chór parafialny.

W kazaniu biskup Stepnowski pokrótce przypomniał ciekawą historię Drogi Krzyżowej, która na początku miała siedem stacji. Znana nam Droga Krzyżowa, z czternastoma stacjami, powstała w Hiszpanii w XVII w.

Rozważając ostatnie chwile życia Chrystusa, niejednokrotnie zastanawiamy się nad własnym. - Cierpienie Jezusa dokonuje się w ciszy. Jest tak wiele osób, które, cierpiąc w cichości, niosą swój krzyż. Niech pamiętają, że obok nich kroczy Chrystus – mówił ksiądz biskup. - Niech czas Wielkiego Postu, drodzy wyszkowianie, będzie czasem wyrzeczeń, Komunii Św., czynienia miłosierdzia drugiemu człowiekowi.

Biskup Stepnowski zauważył, że współczesna Droga Krzyżowa w kościele św. Wojciecha ma szczególny wymiar, m.in. ze względu na kolor ziemi, po której kroczył Chrystus, kolor ówczesnych domostw. - Chciałbym podziękować księdzu proboszczowi za to dzieło, które mi osobiście się podoba - pochwalił. - Odczucia estetyczne są sprawą indywidualną, ale moje są takie, że to bardzo ciekawa Droga Krzyżowa. Warto przyjrzeć się jej z bliska, warto osobiście przejść, wpatrując się w twarz Chrystusa i krzyż.

- Dzieło budowania kościoła, wspólnoty parafialnej podjął ks. Stanisław Szulc, kontynuuje je jego następca. W tym kościele brakuje już tylko konsekracji. Myślę, że ta Droga Krzyżowa zakończyła prace. Także, księże proboszczu, czekamy na dzień konsekracji – dodał, żegnając się z parafianami.

Zdjęcia w galerii

 
Konkurs fotograficzny "Krzyże i kapliczki przydrożne w Wyszkowie i okolicach" PDF Drukuj Email

alt

 

Pobierz regulamin konkursu fotograficznego

"Krzyże i kapliczki przydrożne w Wyszkowie i okolicach"

 
Wielki Post – czas oczyszczenia serca PDF Drukuj Email

alt

 

Środą Popielcową rozpoczęliśmy przygotowania do Wielkanocy. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu.

Wielki Post to czas oczyszczenia serca i umysłu. O odnowę chroniącą przed zobojętnieniem apeluje do nas w orędziu wielkopostnym papież Franciszek: Pragnę modlić się razem z wami do Chrystusa w tym Wielkim Poście: „Fac cor nostrum secundum cor tuum” – „Uczyń serca nasze według serca Twego”. Wówczas będziemy mieli serce mocne i miłosierne, czujne i szczodre, które nie daje się zamknąć w sobie i nie wpada w wir globalizacji obojętności.

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkiego Postu:

  • Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy Świętej o godz. 18.00
  • Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych.
 
Światowy Dzień Chorego PDF Drukuj Email

 

Ludzie cierpiący są szczególnymi świadkami wiary – to jedno z przesłań Dnia Chorego, który obchodziliśmy w naszej parafii w sobotę 14 lutego 2015 r. Na uroczystość, tradycyjnie już, zaprosiło Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

Przypadający na 11 lutego Światowy Dzień Chorego 23 lata temu ustanowił Jan Paweł II. W naszej parafii obchodzony jest już od wielu lat.

Choć trudno to pojąć, cierpienie jest łaską, darem od Boga. – Cierpienie przeżywane z wiarą jest szczególną modlitwą – w kazaniu mówił ksiądz proboszcz Roman Karaś. – Trzeba nam uczyć się ofiarowywać Panu Bogu swoje życie, swoje cierpienie.

Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych odprawiona została nie tylko w intencji chorych, ale także przedstawicieli służby zdrowia i wolontariuszy opiekujących się osobami cierpiącymi. Codzienna troska o drugiego człowieka to również wyjątkowe przesłanie. W tym roku zyskało ono zresztą szczególny wymiar. Uroczystość zbiegła się bowiem z popularnym dniem św. Walentego. Za jego wstawiennictwem wierni modlili się o to, byśmy potrafili kochać drugiego człowieka i służyć sobie nawzajem, również w trudnym czasie choroby.

Po Mszy św. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprosiło na spotkanie w podziemiach kościoła. Była to doskonała okazja do modlitwy, refleksji, ale i przyjacielskich rozmów.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 25

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34