Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Statystyka

Odsłon : 196837

Logowanie dla administratorów
Jesteśmy już uczniami! PDF Drukuj Email

 

Początek roku szkolnego to szczególne wydarzenie dla pierwszoklasistów. Na jednej z pierwszych niedzielnych Mszy św. dla dzieci, o godz. 11.00, pojawili się z tornistrami. Poświęcenie książek i przyborów to dobry początek szkolnej drogi.

Przypominamy, że w czwartek, 18 września będziemy obchodzili święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 18.00, na której udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Po Mszy św. zapraszamy na ognisko i zabawy rodzinne.

Zdjęcia w galerii

 
Odnaleźć sens i radość życia PDF Drukuj Email

 

W tym roku wyszkowskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym obchodzi 20-lecie istnienia. W naszym kościele odprawiona została Msza św. w intencji osób z niepełno sprawnościami, ich rodzin oraz pracowników przyjaciół PSOUU.

Podopiecznych koła, ich najbliższych, władze samorządowe, przedstawicieli instytucji współpracujących z kołem powitali jego przewodnicząca Urszula Mikołajczyk i proboszcz ks. Roman Karaś. PSOUU przygotowało piękną oprawę Mszy św.

W kazaniu ksiądz proboszcz mówił o patrzeniu na chorobę przez pryzmat krzyża i miłości. Wówczas nawet w cierpieniu można odnaleźć sens. – Czasami po ludzku trudno zrozumieć Boże działanie. Trudno zrozumieć cierpienie, chorobę. Można pytać, dlaczego to spotkało mnie, moją rodzinę? W krzyży trzeba odnaleźć sens, radość życia. Bo w krzyżu cierpienie, ale i zbawienie – podkreślił. – Wiemy, jakim skarbem jest ludzkie życie, jakim skarbem są dzieci, jakim skarbem są chore dzieci. Czy można to zrozumieć bez miłości?

Zdjęcia w galerii

 
Odpust parafialny PDF Drukuj Email

 

26 sierpnia, w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki naszego kościoła, świętowaliśmy odpust parafialny. Odpustowa suma była doskonałą okazją do poświęcenia dożynkowych wieńców.

Odpust zakończył czterdziestogodzinne nabożeństwo – rekolekcje eucharystyczne. Uroczystą sumę odprawili diecezjalny ojciec duchowny ks. Franciszek Wróblewski, profesor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Jan Krupka, kazanie wygłosił proboszcz parafii w Leszczydole Nowinach ks. Jan Soliwoda.

Podczas Mszy św. poświęcone zostały okazałe wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców Krąg, Gulczewa i Rybna.

Zdjęcia w galerii

 
30-lecie kaplicy w Gulczewie PDF Drukuj Email

 

Wyjątkowym świętem dla naszej parafii, a szczególnie mieszkańców Gulczewa było 30-lecie powstania tamtejszej kaplicy pw. św. Rocha. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.

Murowany kościół filialny pw. św. Rocha w Gulczewie został wybudowany w latach 1984 - 1986 staraniem ks. proboszcza Stanisława Szulca. Pobłogosławił go w 1990 r. biskup pomocniczy płocki ks. Andrzej Suski.

Uroczystość 30-lecia pobudowania kaplicy odbyła się 10 sierpnia, w odpust ku czci św. Rocha. Mieszkańców i gości, w tym biskupa Tadeusza Bronakowskiego, powitał ks. proboszcz Roman Karaś. Szczególnym gościem był ks. infułat Aleksander Pasternakiewicz, pierwszy proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie (w latach 1982 - 1984), inicjator powstania kaplicy w Gulczewie.

Podczas Mszy św. poświęcone zostały witraż, figura św. Rocha, a także drzwi wejściowe do kościoła.

Zdjęcia w galerii

 
Rowerami na Jasną Górę PDF Drukuj Email

 

9 sierpnia już po raz piąty z naszej parafii wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku bierze w niej udział ponad 100 wiernych.

Na pielgrzymkowy szlak wyruszyli po porannej Mszy św. Do przebycia mają ok. 350 km, przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej staną 13 sierpnia.

Organizatorami pielgrzymki są Sławomir Wiśniewski (kierownik pielgrzymki), Roman Gołębiewski, Jerzy Jabłoński, Wiesław Kowalski i Artur Laskowski; opiekunem duchowym - ks. Zbigniew Borawski.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 19

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25