Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Statystyka

Odsłon : 573139

Logowanie dla administratorów
I Komunia Święta PDF Drukuj Email

W niedzielę 15 maja w naszym kościele po raz pierwszy do Komunii Św. przystąpili trzecioklasiści szkół podstawowych nr 1 w Wyszkowie oraz w Rybnie i Kręgach.

Ta wyjątkowa dla parafii i rodzin uroczystość wypadła w święto Zesłania Ducha Świętego. – Pamiętajcie, że kiedy przyjdą trudne momenty, Bóg nie zostawi was samych, będzie niósł was na swoich ramionach, bo was kocha – do dzieci zwrócił się ks. Zbigniew Borawski. – Wierzę, że Komunia św. jest w stanie zmieniać nas każdego dnia, nie tylko od uroczystości do uroczystości. Niech zstąpi na nas Duch Św. i odmieni nasze serca.

Zdjęcia w galerii

 
Pielgrzymka do sanktuarium w Osuchowej PDF Drukuj Email

2 maja 2016 r. już po raz 31. wyruszyła piesza pielgrzymka do Maryjnego Sanktuarium w Osuchowej.

Na pielgrzymim szlaku, wymagającym wysiłku, ale też pełnym refleksji i modlitwy, spotkało się około 100 osób z Wyszkowa i okolic. Pielgrzymkę poprowadzili księża Zbigniew Borawski i Adam Jabłoński.

Mszy św. kończącej pielgrzymkę, przed cudownym obrazem Matki Bożej Osuchowskiej przewodniczył ks. proboszcz Roman Karaś. Następnego dnia, 3 maja, wiele osób z naszej parafii wzięło udział w odbywających się w Osuchowej uroczystościach odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zdjęcia w galerii

 
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych PDF Drukuj Email

Maj to miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy więc do modlitwy Litanią Loretańską. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są po Mszy św. o godz. 18.00. Staropolskim zwyczajem zachęcamy także do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny przy naszych kapliczkach i krzyżach.

 
Przekazanie Ducha Świętego umacnia wiarę! PDF Drukuj Email

Ksiądz biskup Janusz Stepnowski w niedzielę 24 kwietnia 2016 r. w naszej parafii udzielił sakramentu Bierzmowania 95 gimnazjalistom.

Bierzmowanie jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co zapoczątkował Chrzest św. Przekazanie Ducha Świętego umacnia wiarę, ale też zobowiązuje do świadczenia o niej. Dlatego, zarówno do młodzieży, jak i zgromadzonych w kościele rodzin i przyjaciół bierzmowanych, ksiądz biskup apelował, by nie wstydzili się swojej wiary.

Zdjęcia w galerii

 
Uroczystość naszego Patrona PDF Drukuj Email

24 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej parafii. – Jego śmierć umocniła wiarę naszego narodu, nadała cel naszej państwowości – podkreślił ks. biskup Janusz Stepnowski, który w niedzielę przeprowadził w naszej parafii wizytację kanoniczną.

Ks. biskup towarzyszył wiernym przez cały dzień, odprawiał Msze św., udzielił Chrztów św. i sakramentu Bierzmowania, poprowadził procesję podczas uroczystej sumy odpustowej. Swoje kazanie poświęcił postaci św. Wojciecha, „czeskiego duchownego, któremu nasz naród zawdzięcza tak wiele”.

Święty Wojciech uważany jest za pierwszego polskiego męczennika, został zabity 23 kwietnia 997 r. Po masowych chrztach na terenie Polski, dotarł do Prusów, gdzie jego działalność misyjna nie spotkała się z przychylnym przyjęciem. Jego grób w Gnieźnie stał się celem wielu pielgrzymek. – Św. Wojciech jest dla nas, Polaków ziarnem, które wydało plon obfity – podkreślił ks. biskup Stepnowski. – Jeśli będziemy żyć tylko dla siebie, pod koniec życia zdamy sobie sprawę, że byliśmy ziarnem bezużytecznym. Chrystus zaprasza nas do składania ofiary ze swojego życia. 

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 38

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34