Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Statystyka

Odsłon : 179940

Logowanie dla administratorów
Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku! PDF Drukuj Email

 

Zapraszamy na organizowane przez naszą parafię pielgrzymki. 3 sierpnia po raz 30. wyruszymy z Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. Sześć dni później na Jasną Górę po raz kolejny wyjedzie pielgrzymka rowerowa.

Zapisy na jubileuszową pieszą pielgrzymkę rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 27 lipca. „Czas tegorocznej pielgrzymki to czas podziękowania Bogu za św. Papieża Jana Pawła II. Przez ostatnie lata, zarówno pielgrzymi na szlaku, jak i pielgrzymi duchowi modlili się, by Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła. Modlitwy zostały wysłuchane. Kościół ma kolejnego świętego Papieża, Polska ma świętego Papieża! Od tej pory nasze modlitwy wznoszą się do Boga za Jego wstawiennictwem.” – czytamy w komunikacie biskupa Tadeusza Bronakowskiego. – „Hasłem Pielgrzymki Jubileuszowej są słowa: „Wierzę w Syna Bożego”. W czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, w Rzymie, podczas Światowych Dni Młodzieży Ojciec Święty Jan Paweł II wyznał: „Wierzę mocno w Jezusa Chrystusa!” Wobec świata wypowiedział świadectwo, które warto nam dzisiaj przypomnieć.”

W dniach 9 – 13 sierpnia odbędzie się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne - 24 lipca po Mszy św. o godz. 18.00.

Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszamy do grupy białej, pielgrzymów duchowych i do modlitwy apelowej o godz. 21.00.

Przypominamy również, że w dniach 5 - 13 października odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby zapisane prosimy o wpłacenie zaliczek.

Na 23 sierpnia planowany jest natomiast wyjazd do Lichenia na spotkanie modlitewne z ks. Boszaborą.

Kliknij i przeczytaj

Komunikat przed Jubileuszową 30. Pieszą Pielgrzymką

Łomżyńską na Jasną Górę

 
Spływ kajakowy PDF Drukuj Email

 

Doskonale bawili się uczestnicy spływu kajakowego z Tuchlina do Wyszkowa.

Piękną sobotnią, 28 czerwca, pogodę postanowiło wykorzystać czternaście osób, zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Odpowiedzieli na zaproszenie parafii św. Wojciecha do aktywnego spędzenia wolnego czasu, połączonego z podziwianiem pięknych, nadbużańskich widoków.

Zdjęcia w galerii

 
Mecz z okazji Dnia Ojca PDF Drukuj Email

 

Rozpoczął się w słońcu, a zakończył w strugach deszczu i gradu – mecz piłki nożnej księży, ministrantów i parafian św. Wojciecha rozegrany w niedzielę 22 czerwca na stadionie miejskim.

Mecz został zorganizowany z okazji Dnia Ojca. Zawodnicy podzieli się na drużyny mieszane, którym przewodzili księża Zbigniew Borawski i Łukasz Murawski. W każdej znaleźli się księża (na boisko wybiegł także ks. proboszcz Roman Karaś), ojcowie, dzieci i ministranci.

Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 i… wielką ulewą.

Zdjęcia w galerii

 
Uroczystość Bożego Ciała PDF Drukuj Email

 

Setki wyszkowian 19 czerwca przeszły ulicami miasta w procesjach Bożego Ciała. Tradycyjnie wspólną uroczystość zorganizowały parafie św. Idziego i św. Wojciecha.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła Msza św. na skwerze Jana Pawła II, której przewodniczyli proboszczowie obu parafii ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś. - Potrzeba nam odwagi, by nie wstydzić się wiary, nie wstydzić się Chrystusa, by żyć według Ewangelii. Mamy być dumni, że należymy do Chrystusa. Tę wiarę mamy wyznawać, bronić jej i według niej żyć. Trzeba wyjść na ulice miast, wiosek i pokazać, że kochamy Jezusa, że nie wstydzimy się naszej wiary – w kazaniu, zapraszając do udziału w procesji i modlitwy w intencji miasta i Polski, podkreślił ks. Karaś.

Przypomniał, że w kościele św. Wojciecha od 10 lat całodobowo otwarta jest kaplica wieczystej adoracji. Takich kościołów w Polsce jest tylko 12.

Zdjęcia w galerii

 
Mam serce – pomagam PDF Drukuj Email

 

Mnóstwo atrakcji mieli do wyboru uczestnicy Festynu Rodzinnego „Mam serce - pomagam”, na który Szkoła Podstawowa nr 1 i parafia św. Wojciecha zaprosiły w niedzielę 15 czerwca.

Festyn „Mam serce - pomagam” odbył się już po raz trzeci, ale pierwszy – przy „jedynce”. Na scenie w „Talentach jedynki” wielu uczniów dało wokalne popisy. Najmłodsi uczniowie wystąpili w kolorowym i wesołym przedstawieniu „Kot w butach”. Pokaz zgoła innych umiejętności – sportów walki - dali podopieczni klubu sportowego „Gimazjon Apin Wyszków”.

Były też zabawy ruchowe, konkursy dla dzieci i dorosłych, dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolina, loteria fantowa, fotobudka, a także przejażdżki na kucykach. Uczniowie przygotowali zdrowy poczęstunek, obok kusiły jednak stoiska gastronomiczne z domowymi wypiekami mam uczniów SP1, goframi czy grillem. Metamorfozę wyglądu gwarantowała wizyta w stoisku I Technikum Poligraficzno – Usługowego.

Ważnym momentem festynu było wręczenie honorowych odznak „Szeryf praw dziecka”, które przyznano: burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszcze Mróz, ks. proboszczowi Romanowi Karasiowi, organizatorowi wielu wypraw dla dzieci i młodzieży Jurkowi Sitkowi oraz przewodniczącej rady rodziców Agnieszce Ziei. - Cóż może zrobić proboszcz bez swoich parafian, bez współpracy z dziećmi i młodzieżą, szkołą? To wyróżnienie jest wyzwaniem do jeszcze większego zaangażowania – podkreślił ksiądz proboszcz.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na urządzenie wewnętrznego dziecińca szkoły oraz wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 18

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25