Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Statystyka

Odsłon : 193973

Logowanie dla administratorów
Odpust parafialny PDF Drukuj Email

 

26 sierpnia, w uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej – patronki naszego kościoła, świętowaliśmy odpust parafialny. Odpustowa suma była doskonałą okazją do poświęcenia dożynkowych wieńców.

Odpust zakończył czterdziestogodzinne nabożeństwo – rekolekcje eucharystyczne. Uroczystą sumę odprawili diecezjalny ojciec duchowny ks. Franciszek Wróblewski, profesor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Jan Krupka, kazanie wygłosił proboszcz parafii w Leszczydole Nowinach ks. Jan Soliwoda.

Podczas Mszy św. poświęcone zostały okazałe wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców Krąg, Gulczewa i Rybna.

Zdjęcia w galerii

 
30-lecie kaplicy w Gulczewie PDF Drukuj Email

 

Wyjątkowym świętem dla naszej parafii, a szczególnie mieszkańców Gulczewa było 30-lecie powstania tamtejszej kaplicy pw. św. Rocha. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. biskup Tadeusz Bronakowski.

Murowany kościół filialny pw. św. Rocha w Gulczewie został wybudowany w latach 1984 - 1986 staraniem ks. proboszcza Stanisława Szulca. Pobłogosławił go w 1990 r. biskup pomocniczy płocki ks. Andrzej Suski.

Uroczystość 30-lecia pobudowania kaplicy odbyła się 10 sierpnia, w odpust ku czci św. Rocha. Mieszkańców i gości, w tym biskupa Tadeusza Bronakowskiego, powitał ks. proboszcz Roman Karaś. Szczególnym gościem był ks. infułat Aleksander Pasternakiewicz, pierwszy proboszcz parafii św. Wojciecha w Wyszkowie (w latach 1982 - 1984), inicjator powstania kaplicy w Gulczewie.

Podczas Mszy św. poświęcone zostały witraż, figura św. Rocha, a także drzwi wejściowe do kościoła.

Zdjęcia w galerii

 
Rowerami na Jasną Górę PDF Drukuj Email

 

9 sierpnia już po raz piąty z naszej parafii wyruszyła Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku bierze w niej udział ponad 100 wiernych.

Na pielgrzymkowy szlak wyruszyli po porannej Mszy św. Do przebycia mają ok. 350 km, przed obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej staną 13 sierpnia.

Organizatorami pielgrzymki są Sławomir Wiśniewski (kierownik pielgrzymki), Roman Gołębiewski, Jerzy Jabłoński, Wiesław Kowalski i Artur Laskowski; opiekunem duchowym - ks. Zbigniew Borawski.

Zdjęcia w galerii

 
Wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę PDF Drukuj Email

 

150 wiernych z dekanatu wyszkowskiego i gminy Długosiodło wyruszyło w niedzielę 3 sierpnia na 30. Łomżyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Z naszej parafii tradycyjnie wyruszyła grupa fioletowa, pod przewodnictwem ks. Marka Soliwody. Z pielgrzymami na Jasną Górę podążają także księża Łukasz Murawski, Andrzej Waszczeniuk i Andrzej Zieliński.

Po porannej Mszy św. błogosławieństwa pielgrzymom udzielił ks. proboszcz Roman Karaś. W ciągu 11 dni grupa wyszkowska pokona 364 km. Na Jasną Górę pątnicy wejdą 13 sierpnia.

Zdjęcia w galerii

 
Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku! PDF Drukuj Email

 

Zapraszamy na organizowane przez naszą parafię pielgrzymki. 3 sierpnia po raz 30. wyruszymy z Pieszą Pielgrzymką Łomżyńską na Jasną Górę. Sześć dni później na Jasną Górę po raz kolejny wyjedzie pielgrzymka rowerowa.

Zapisy na jubileuszową pieszą pielgrzymkę rozpoczną się w przyszłą niedzielę, 27 lipca. „Czas tegorocznej pielgrzymki to czas podziękowania Bogu za św. Papieża Jana Pawła II. Przez ostatnie lata, zarówno pielgrzymi na szlaku, jak i pielgrzymi duchowi modlili się, by Jan Paweł II został ogłoszony świętym Kościoła. Modlitwy zostały wysłuchane. Kościół ma kolejnego świętego Papieża, Polska ma świętego Papieża! Od tej pory nasze modlitwy wznoszą się do Boga za Jego wstawiennictwem.” – czytamy w komunikacie biskupa Tadeusza Bronakowskiego. – „Hasłem Pielgrzymki Jubileuszowej są słowa: „Wierzę w Syna Bożego”. W czasie Wielkiego Jubileuszu Roku 2000, w Rzymie, podczas Światowych Dni Młodzieży Ojciec Święty Jan Paweł II wyznał: „Wierzę mocno w Jezusa Chrystusa!” Wobec świata wypowiedział świadectwo, które warto nam dzisiaj przypomnieć.”

W dniach 9 – 13 sierpnia odbędzie się rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne - 24 lipca po Mszy św. o godz. 18.00.

Wszystkich, którzy nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zapraszamy do grupy białej, pielgrzymów duchowych i do modlitwy apelowej o godz. 21.00.

Przypominamy również, że w dniach 5 - 13 października odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Osoby zapisane prosimy o wpłacenie zaliczek.

Na 23 sierpnia planowany jest natomiast wyjazd do Lichenia na spotkanie modlitewne z ks. Boszaborą.

Kliknij i przeczytaj

Komunikat przed Jubileuszową 30. Pieszą Pielgrzymką

Łomżyńską na Jasną Górę

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 19

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22