Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Statystyka

Odsłon : 653540

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Logowanie dla administratorów
W drodze na Jasną Górę PDF Drukuj Email

Rano 3 sierpnia 2016 r. sprzed kościoła parafii św. Wojciecha mieszkańcy powiatu wyszkowskiego wyruszyli pieszo przed obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

Wieczorem połączyli się z pielgrzymką diecezji łomżyńskiej, która do Częstochowy wyruszyła w tym roku już po raz 32. W ciągu 11 dni pielgrzymi z Wyszkowa i okolicznych miejscowości pokonają 364 km. Zmierzą się z niewątpliwym trudem, by pogłębiać swoją wiarę, modlić w osobistych intencjach, poszukiwać odpowiedzi na pytania o sens życia.

Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wejdzie 13 sierpnia po południu. O godz. 19 odprawiona zostanie Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu.

fot. FB/Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

 
Wspólnie uczyć się od Chrystusa PDF Drukuj Email

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży do Wyszkowa przyjechała grupa 53 młodych Włochów, by wspólnie z naszą młodzieżą przygotować się do wyjątkowego spotkania z papieżem Franciszkiem, poznać naszą kulturę i zwyczaje.

Wyszkowskie parafie oraz rodziny gościły Włochów z regionu Udane od 21 lipca. W piątek 22 lipca 2016 r. goście wzięli udział w uroczystej Mszy św. w sanktuarium św. Idziego, gdzie zostali powitani przez ks. dziekana Zdzisława Golana.

Tego samego dnia o godz. 20 na Drogę Krzyżową zaprosiła parafia św. Wojciecha. Polska i włoska młodzież wspólnie, w ciszy i skupieniu podążała od stacji do stacji, rozważania prowadzone były w dwóch językach. – Chcemy wspólnie uczyć się od Chrystusa, jak być miłosiernym – zauważył ks. proboszcz Roman Karaś. – Wspólnie przygotować się do Światowych Dni Młodzieży, by dla każdego z nas był to czas wzrastania w wierze. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.

Pięknym momentem wspólnej modlitwy, skupienia, ale i młodzieńczej radości był niedzielny Wieczór Chwały w parafii św. Rodziny. Uczestnicy w zadumie nad własnym życiem i własną relacją z Jezusem pokłonili się przed Najświętszym Sakramentem. Niesamowitym przeżyciem było wspólne, polsko-włoskie wykonanie hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie „Błogosławieni Miłosierni”. – Chcemy prosić za ten czas, żeby dla wszystkich był jak najbardziej owocny – podkreślił ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski. – By również nasza młodzież bogaciła się Jezusem Chrystusem, bogaciła się świadectwem młodzieży z różnych zakątków świata.

W wyszkowskich domach Włosi mieli okazję poznać polskie zwyczaje, posmakować tradycyjnych potraw. Zwiedzili Wyszków i okolice, m.in.: Kamieńczyk i Brańszczyk, odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. W sobotę wraz z wyszkowską młodzieżą pojechali do Łomży na Festiwal Narodów. Do Krakowa wyjechali w poniedziałek, po porannej Mszy św. w sanktuarium św. Idziego.

 
Światowe Dni Młodzieży: goście z Włoch w Wyszkowie PDF Drukuj Email

alt

 
Na wakacjach w Gdańsku PDF Drukuj Email

Na brak atrakcji nie mogą narzekać uczestnicy tygodniowego wakacyjnego obozu w Gdańsku-Stegnach, który rozpoczął się 25 czerwca.

Uczestnicy zorganizowanego przez parafię wypoczynku korzystają nie tylko z kąpieli słonecznych i morskich, ale też odpoczywają nad basenem w ośrodku, gdzie są zakwaterowani. W planach było też m.in. zwiedzanie Trójmiasta. Młodzież i najmłodsi parafianie zaczęli od Gdyni, byli na „Darze Pomorza” i „Błyskawicy”, na otwarte morze wypłynęli statkiem „Regina”, bawili się też w wesołym miasteczku.

Wspólne wycieczki i rozmowy sprzyjają nawiązywaniu relacji wśród rówieśników. Każdego dnia jest też czas na Mszę św. i wspólną modlitwę.

Zdjęcia w galerii

 
Chwała Tobie Tato PDF Drukuj Email

… to tytuł koncertu uwielbienia, który w sobotni wieczór, 28 maja, odbył się na placu ratuszowym. To także tytuł płyty gwiazdy tego koncertu, zespołu „Kadosz”, który przyjechał do Wyszkowa aż z Tarnowskich Gór.

Koncert rozpoczął jednak akcent wyszkowski, na scenie zaprezentował się zespół „Mamre”. - Spotykamy się dziś, w oktawie Bożego Ciała, pod hasłem „Chwała Tobie Tato”, aby wyśpiewać chwałę i cześć Bogu Ojcu, który jest w niebie – uczestników koncertu przywitał Wojciech Karczewski, a także zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. – Niech to będzie czas modlitwy, uwielbienia naszego Ojca, naszego taty. Spotykamy się, by razem Boga uwielbiać i razem dążyć do świętości – podkreślił ks. proboszcz.

„Chwała Tobie Tato” to tytuł najnowszej płyty zespołu „Kadosz”, uznanej przez portal Chrześcijańskie Granie za jedną z najlepszych płyt 2015 r. Zespół pochodzący z Tarnowskich Gór założyło małżeństwo Iwona i Marcin Ziemniewiczowie: „Nazwa zespołu - Kadosz - w tradycji Starego Przymierza jedno z imion Boga, oznaczające po hebrajsku Święty, ale także wyłączny, wydzielony. Pewien aspekt znaczenia słowa Kadosz można także tłumaczyć jako Inny. Dlaczego taka nazwa? Bo dzięki Niemu, o Nim i dla Jego chwały jest ten zespół” – czytamy na ich facebookowej stronie. – „To, co zawsze było niezmienne w tym projekcie, to pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie. Wynikało to z naszych konkretnych doświadczeń przemiany życia i nawrócenia we wspólnocie katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.”

- Mam nadzieję, że dziś też odkryjemy Boga, który cały czas jest nowy i zaskakujący – do wspólnego śpiewania zachęcała Iwona Ziemniewicz. Do śpiewania i dzielenia się osobistymi przeżyciami związanymi z odkrywaniem Pana Boga w swoim życiu.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 39

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3