Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 139 gości 

Statystyka

Odsłon : 265434

Logowanie dla administratorów
Śladami św. Pawła Apostoła PDF Drukuj Email

 alt

 

Parafia św. Wojciecha zaprasza na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15 – 23 maja; koszt – 2.300 zł + 75 euro. Zapisy w zakrystii.

Program pielgrzymki:

1 dzień – przejazd przez Słowację , Węgry, Serbię, nocleg tranzytowy w hotelu.

2 dzień – Eucharystia, dalsza jazda przez Serbię i do Grecji. Przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła, zwiedzanie Białej Wieży, Rotundy św. Jerzego, Kościoła Mądrości Bożej. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Thessalonik.

3 dzień – Eucharystia, przejazd do Filippi, nieopodal Kawali, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie. Przejazd do Kawalistarożytnego Neapolis, miasta, które jako pierwsze zostało odwiedzone przez św. Pawła podczas jego podróży misyjnej po Europie. Wieczorem przyjazd na Riwierę Olimpijską.

4 dzień – Eucharystia, przejazd w kierunku Słynnych Meteorów. Zwiedzanie Doliny Tembi poświęconej Apollinowi, sanktuarium św. Paraskewi, patronki dobrego wzroku oraz słynącego z uzdrowień źródełka w grocie. Zwiedzanie Meteorów, bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych skałach, wizyta w pracowni ikon. Przejazd do hotelu w wiosce Kastraki.

5 dzień – Eucharystia, przejazd do Delf– zwiedzanie wykopalisk miasta, słynnej w starożytności wyroczni delfickiej, przejazd do Ossis Loukas - średniowiecznego klasztoru św. Łukasza. Przejazd do hotelu w okolicy Aten.

6 dzień – Eucharystia, przejazd do Aten. Zwiedzanie Akropolu oraz Areopagu – miejsca przemówień św. Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Spacer przez agorę, wizyta na Place, Parlament, Pomnik Nieznanego Żołnierza. Objazd autokarem centrum Aten: świątynia Zeusa Olimpijskiego, Stadion Olimpijski Kalimarmaro, Akademia Ateńska, Łuk Hadriana, ogrody Amalii.

7 dzień – przejazd na Płw. Peloponeski. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim. Przejazd do Starożytnego Koryntu.Msza św.

w miejscu, w którym św. Paweł założył największą wspólnotę chrześcijańską. Przejazd do Patry, rejs luksusowym statkiem w kierunku Italii.

8 dzień – Msza św. na promie. Rejs po Morzu Jońskim między wyspami: Kefalonią, Itaką, Lefkadą, Corfu i Morzem Adriatyckim.

9 dzień – przypłynięcie do portu Triest. Przejazd przez Włochy i Austrię, Czechy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Program może ulec zmianie.

 
Wystawa ze 121 powodów wyjątkowa PDF Drukuj Email

 

Zapraszamy na wyjątkową wystawę przedstawiającą 121 wizerunków Matki Boskiej. Wyjątkową, bo pokazującą, jak Matka Boska czczona jest w całej Polsce. W podziemiach naszego kościoła znajduje się efektowny zbiór wizerunków zachwycających barwami lub skromnością, z jednych bije spokój, z innych radość lub smutek. A wszystkie po prostu piękne…

Wśród licznych wizerunków znajdziemy m.in. Matkę Boską Chłopicką, Lubiszewską, Kozielską, Bolesną z Chełmna, ze Świętej Lipki, Łaskawą z Warszawy i z Kielc, Limanowską, Mirowską z Pińczowa, Płaczącą z Dębowca, Makowską, z Góry Iglicznej, Strażniczkę Życia Wewnętrznego z Warszawy, Pięknej Miłości z Bydgoszczy, Niezawodnej Nadziei z Jamnej, Wieniawską, Wejcherowską i tę, do której modli się cała Polska - Matkę Boską Częstochowską. Imponująca rozmiarami wystawa uświadamia, w jak wielu miejscach czczona jest Matka Boska, że możemy się do niej zwrócić w każdym momencie swojego życia, gdy potrzebujemy wsparcia, spokoju i gdy chcemy podziękować za radość, która nas spotyka.

Nic więc dziwnego, że wierni tłumnie odwiedzili wystawę w dniu otwarcia, 2 lutego, w święto Matki Bożej Gromnicznej. Była to również doskonała okazja, by zobaczyć wyremontowane podziemia kościoła.

Oryginalna kolekcja „Koronowane Madonny” należy do Janusza Starowicza spod Krakowa, w Wyszkowie znajduje się jej kopia. Jak informują właściciele obrazów, „kolekcja powstała po pielgrzymkach rodziny do sanktuariów maryjnych w Polsce. Z każdej takiej pielgrzymki staraliśmy się przywieźć pamiątkę w formie obrazu”. Przyjaciółka rodziny Agata Macuga namalowała wizerunki, których pielgrzymi nie mogli kupić lub których nie zdołali odwiedzić. „I tak powstaje zgromadzony w jednym miejscu w Rusocicach zbiór reprodukcji obrazów stworzonych przez człowieka a uświęcających Najświętszą Maryje Pannę. Obrazy, ikony i figurki w swoich macierzystych, uświęconych miejscach słyną wszelakimi łaskami, których doznają udający się tam pielgrzymi, a na przestrzeni wieków zostały koronowane koronami Papieskimi.

- To jedna z największych takich kolekcji w Polsce – otwierając wystawę, podkreślił ks. proboszcz Roman Karaś.

Za przygotowanie zdjęć podziękował Janowi Sowińskiemu, za przygotowanie wystawy - panu kościelnemu Marcinowi Prusowi, pani Jadwidze i Pawłowi, za udostępnienie obrazu znajdującego się w centrum wystawy - Wojciechowi Chodkowskiemu.

Ksiądz proboszcz gorąco zachęca do odwiedzania, „by popatrzeć w oczy Matce Bożej, pokłonić się, pomodlić, zatrzymać na chwilę”.

Zdjęcia w galerii

 
Czas zabawy i modlitwy PDF Drukuj Email

 

31 stycznia 2015 r. zakończył się organizowany przez naszą parafię obóz zimowy w górach. Był to czas zabawy, modlitwy, spotkania zarówno z Panem Bogiem, jak i drugim człowiekiem.

Na zimowy wypoczynek pojechały w sumie 54 osoby, w tym 22 dzieci, 3 animatorów i ks. Łukasz z parafii św. Wojciecha oraz 23 dzieci, 4 opiekunów i ks. Krzysztof z parafii w Kołakach Kościelnych.

Uczestnicy mieszkali w Białym Dunajcu. Zwiedzili Krzeptówki, na których odbyła sie Msza św. Byli też w miejscu, gdzie Jan Paweł II odprawiał Msze św. podczas jednej z wizyt na Podhalu, na Krupówkach, gdzie dzieci miały czas wolny, termach w Bukowinie Tatrzańskiej, ale przede wszystkim codziennie szusowali po stokach w Białym Dunajcu i po stokach rusińskich. Pod okiem trzech instruktorów dzieci szkoliły umiejętności jazdy na nartach i desce snowboardowej.

Obóz był czasem zabawy, modlitwy, spotkania zarówno z Panem Bogiem, jak i drugim człowiekiem; wspólny wyjazd z dziećmi z Kołak Kościelnych sprzyjał nawiązywaniu nowych znajomości.

*

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom, które nas wsparły materialnie i duchowo. Był to dla nas wyjątkowy czas, mogliśmy odpocząć i nabrać sił do dalszej nauki.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na wyjątkową wystawę PDF Drukuj Email

alt

 
Takie są polskie kolędy: domowe i kościelne PDF Drukuj Email

 

Do wspólnego kolędowania 16 stycznia wyszkowian zaprosił nasz chór parafialny. Klimatyczny koncert „Kolędujmy Maleńkiemu” odbył się w bibliotece miejskiej.

Chór mieszany przy parafii św. Wojciecha powstał 17 lat temu z inicjatywy pana organisty Krzysztofa Zacharskiego, który do dziś kieruje chórzystami. - Każdy z nas odczuwa wielką moc śpiewu na chwałę Pana – w ich imieniu zapewniła prowadząca koncert Anna Chmielak.

Koncert miał charakter niemalże rodzinnego spotkania. Bo przecież - jak zauważyła dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko - polska tradycja kolędowa nie ma równych w świecie. Kolędy to także - dodała Anna Chmielak - obowiązkowa lektura muzyczna, jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach, który zbliża ludzi, tworzy pokoleniową więź.

W repertuarze koncertu chór zawarł najpopularniejsze i najpiękniejsze polskie kolędy, do śpiewania chętnie włączała się więc licznie zgromadzona publiczność. Począwszy od „Cichej nocy”, przez m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mędrcy świata”, „Bracia patrzcie jeno” po uroczyste „Bóg się rodzi” i „Triumfy Króla Niebieskiego” oraz wzruszającą „Kolędę dla nieobecnych”. Całość uzupełniły wiersze o Bożym Narodzeniu. - Takie są polskie kolędy. Domowe i kościelne – koncert podsumowała Anna Chmielak.

Podziękowania za wspaniały wieczór złożyli chórowi dyr. Ślesik-Nasiadko i proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 24

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie.

Ewangelia wg Św. Mateusza 6, 34