Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 

Statystyka

Odsłon : 457208

Logowanie dla administratorów
Parafiada o Puchar Księdza Proboszcza PDF Drukuj Email

Już po raz ósmy, 3 października 2015 r., odbyła się Parafiada o Puchar Księdza Proboszcza Romana Karasia.

Piłkarze spotkali się na stadionie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponieważ październik jest miesiącem różańcowym, turniej rozpoczęli dziesiątkiem różańca, oddaniem czci Matce Bożej.

W kategorii starszych uczestników parafiady I miejsce zajęli ministranci z parafii w Lubielu, II – pierwsza drużyna św. Wojciecha, III – druga drużyna gospodarzy. W kategorii młodszej puchar powędrował w ręce ministrantów z parafii w Rząśniku. II miejsce zajęła parafia św. Wojciecha, III – św. Idziego w Wyszkowie.

Zdjęcia w galerii

 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych PDF Drukuj Email

Od 1990 r. 1 października jest Międzynarodowym Dniem Osób Starszych. W czwartek w kościele św. Wojciecha w intencji seniorów odprawiona została Msza św. – Chcemy podziękować za obecność osób starszych, prosić o zdrowie dla nich – nabożeństwo rozpoczął ks. proboszcz Roman Karaś.

Wraz z nim Mszę św. odprawili księża seniorzy Jerzy Dębowski, Wojciech Borkowski i Antoni Kosiarek. Modlitwą otaczali seniorów także przedstawiciele władz miasta i instytucji zajmujących się osobami starszymi. Podkreślali wielką rolę, jaką w lokalnej społeczności i Kościele odgrywają seniorzy. - Kościół potrzebuje waszej modlitwy, cierpienia. Dziękujemy za waszą ofiarność, przykład życia, troskę o wychowanie młodego pokolenia. Dziękujemy po prostu za to, że jesteście – w kazaniu do seniorów zwrócił się ks. Karaś.

Po Mszy św. organizatorzy uroczystości zaprosili „osoby złotego wieku” na słodki poczęstunek w podziemiach kościoła.

Zdjęcia w galerii

 
Módlcie się na różańcu PDF Drukuj Email

Trwa październik – miesiąc różańcowy. Maryja w swoich objawieniach wielokrotnie prosiła: „Módlcie się na różańcu”. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach, a także do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele:

  • dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  • dla dorosłych o godz. 17.30 (z wyjątkiem sobót, kiedy z powodu ślubów różaniec odprawiany jest po Mszy św. o godz. 18.00).

Codziennie odmawiamy różaniec za mieszkańców kolejnych miejscowości i ulic naszej parafii. Zachęcamy mieszkańców do udziału w nabożeństwie.

 
Pokłonili się Matce Boskiej Ostrobramskiej PDF Drukuj Email

alt

Jednodniowa, ale bogata i pełna wrażeń była pielgrzymka do Wilna, na którą wierni z naszej parafii wyruszyli 26 września 2015 r.

Jednym z największych przeżyć było uczestnictwo we Mszy św. w Ostrobramskiej kaplicy, gdzie znajduje się obraz Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej.

Pielgrzymi odwiedzili też Cmentarz na Rossie, jedną z czterech polskich nekropoliinarodowych, gdzie pochowane jest serce marszałka Józefa Piłsudskiego i jego matka oraz dom, w którym mieszkała św. Faustyna Kowalska, spisała wówczas koronkę do Miłosierdzia Bożego i czuwała nad powstawaniem obrazu Chrystusa Miłosiernego. Pielgrzymi modlili się także przed obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. Faustyny.

Mimo deszczowej pogody pielgrzymi chętnie spacerowali po wileńskiej starówce, gdzie mogli skosztować tradycyjnych litewskich potraw.

Zdjęcia w galerii

 
Zło nikogo nie kręci PDF Drukuj Email

alt

Nietypowego „kazania” wysłuchali uczestnicy niedzielnych Mszy św. w naszym kościele, 20 września 2015 r. Do czerpania radości z życia i nawet najdrobniejszej pomocy potrzebującym zachęcał Szymon Hołownia, dziennikarz, pisarz i publicysta, prowadzący popularne programy w TVN i Religia.tv.

Szymon Hołownia z wielką pasją opowiedział o dwóch fundacjach, których jest założycielem. Kasisi to nie tylko nazwa fundacji, ale też miejscowości, w której znajduje się największy sierociniec w Zambii. Z kolei fundacja Fabryka Dobra wzięła pod opiekę hospicjum w Rwandzie i szpital w Kongu. W Wyszkowie wielką popularnością cieszyły się najnowsze książki Szymona Hołowni, „Jak robić dobrze”, z których dochód w połowie przeznaczany jest właśnie na działalność charytatywną.

- Chciałbym was zarazić dwiema ideami. Pierwsza: nie ma co klepać o złu, bo od tego lepiej nie będzie, tylko trzeba robić dobro – apelował autor. - Nie oglądać się na Caritas, episkopat, tylko dać trochę z siebie. Trochę, nie wszystko. To nie jest tak, że ziemia nie wyżywi ludzi. Wyżywi, tylko to jest źle podzielone. Starczy miłości, czasu, pieniędzy. Tylko nie zajmuj się złem, bo to nikogo nie kręci. Druga idea: żebyście przestali się martwić. Zmartwień nikomu nie brakuje, ale Pan Bóg jest od nich większy. Ja się na Panu Bogu w życiu nie zawiodłem. Podziękuj za wszystko, co masz. Świat się od tego nie zmieni, ale ty się zmienisz w tym świecie. Pozwólcie sobie być dzisiaj jak dzieci. Spróbujcie pół dnia się nie martwić. Wiem, że wytrzymacie godzinę, może półtorej. Ale warto próbować.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 33

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25