Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statystyka

Odsłon : 640674

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Logowanie dla administratorów
Światowe Dni Młodzieży: goście z Włoch w Wyszkowie PDF Drukuj Email

alt

 
Na wakacjach w Gdańsku PDF Drukuj Email

Na brak atrakcji nie mogą narzekać uczestnicy tygodniowego wakacyjnego obozu w Gdańsku-Stegnach, który rozpoczął się 25 czerwca.

Uczestnicy zorganizowanego przez parafię wypoczynku korzystają nie tylko z kąpieli słonecznych i morskich, ale też odpoczywają nad basenem w ośrodku, gdzie są zakwaterowani. W planach było też m.in. zwiedzanie Trójmiasta. Młodzież i najmłodsi parafianie zaczęli od Gdyni, byli na „Darze Pomorza” i „Błyskawicy”, na otwarte morze wypłynęli statkiem „Regina”, bawili się też w wesołym miasteczku.

Wspólne wycieczki i rozmowy sprzyjają nawiązywaniu relacji wśród rówieśników. Każdego dnia jest też czas na Mszę św. i wspólną modlitwę.

Zdjęcia w galerii

 
Chwała Tobie Tato PDF Drukuj Email

… to tytuł koncertu uwielbienia, który w sobotni wieczór, 28 maja, odbył się na placu ratuszowym. To także tytuł płyty gwiazdy tego koncertu, zespołu „Kadosz”, który przyjechał do Wyszkowa aż z Tarnowskich Gór.

Koncert rozpoczął jednak akcent wyszkowski, na scenie zaprezentował się zespół „Mamre”. - Spotykamy się dziś, w oktawie Bożego Ciała, pod hasłem „Chwała Tobie Tato”, aby wyśpiewać chwałę i cześć Bogu Ojcu, który jest w niebie – uczestników koncertu przywitał Wojciech Karczewski, a także zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska i proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. – Niech to będzie czas modlitwy, uwielbienia naszego Ojca, naszego taty. Spotykamy się, by razem Boga uwielbiać i razem dążyć do świętości – podkreślił ks. proboszcz.

„Chwała Tobie Tato” to tytuł najnowszej płyty zespołu „Kadosz”, uznanej przez portal Chrześcijańskie Granie za jedną z najlepszych płyt 2015 r. Zespół pochodzący z Tarnowskich Gór założyło małżeństwo Iwona i Marcin Ziemniewiczowie: „Nazwa zespołu - Kadosz - w tradycji Starego Przymierza jedno z imion Boga, oznaczające po hebrajsku Święty, ale także wyłączny, wydzielony. Pewien aspekt znaczenia słowa Kadosz można także tłumaczyć jako Inny. Dlaczego taka nazwa? Bo dzięki Niemu, o Nim i dla Jego chwały jest ten zespół” – czytamy na ich facebookowej stronie. – „To, co zawsze było niezmienne w tym projekcie, to pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie. Wynikało to z naszych konkretnych doświadczeń przemiany życia i nawrócenia we wspólnocie katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.”

- Mam nadzieję, że dziś też odkryjemy Boga, który cały czas jest nowy i zaskakujący – do wspólnego śpiewania zachęcała Iwona Ziemniewicz. Do śpiewania i dzielenia się osobistymi przeżyciami związanymi z odkrywaniem Pana Boga w swoim życiu.

Zdjęcia w galerii

 
Szliśmy za Chrystusem PDF Drukuj Email

W Boże Ciało wyszkowianie tradycyjnie przeszli w procesjach ulicami miasta. - Staniemy przed czterema ołtarzami, by modlić się, śpiewać, by uklęknąć przed Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie – do udziału w procesji zachęcał proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś.

Jak co roku, parafie św. Wojciecha i św. Idziego wspólnie obchodziły uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Rozpoczęła ją Msza św. na skwerze Jana Pawła II, odprawiona przez proboszczów ks. Zdzisława Golana i ks. Romana Karasia. - Idziemy jako ludzie wiary, uczniowie Chrystusa. Nie będziemy nieśli haseł i transparentów, a troskę i modlitwę – w kazaniu mówił proboszcz św. Wojciecha. - Może potrzeba nam odwagi, by nie wstydzić się żyć Ewangelią. Mamy być dumni z tego, że należymy do Chrystusa, Kościoła.

Wierni tłumnie przeszli z sanktuarium św. Idziego do kościoła parafii św. Wojciecha.

Zdjęcia w galerii

 
Pielgrzymka na zakończenie białego tygodnia PDF Drukuj Email

15 maja 2016 roku 149 dzieci przystąpiło w naszej parafii do I Komunii Św. Przez cały następny tydzień uczestniczyły w tzw. białym tygodniu. Codziennie przyjmowana Komunia św. miała wzmocnić więź dzieci z Jezusem Eucharystycznym.

By podziękować Jezusowi za dar Eucharystii, na zakończenie białego tygodnia część dzieciaków wyjechała na pielgrzymkę do Łomży. W programie pielgrzymki było zwiedzenie muzeum diecezjalnego, Katedry, kaplicy seminaryjnej, a także siedziby Radia Nadzieja, gdzie dzieci mogły zdać relację z wyjazdu na żywo. Punktem centralnym pielgrzymki była Msza św. odprawiona w Katedrze Łomżyńskiej.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 39

Kaplica Wieczystej Adoracji

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34