Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 389 gości 

Statystyka

Odsłon : 336539

Logowanie dla administratorów
Zapraszamy na obóz wakacyjny! PDF Drukuj Email

alt

 
Jubileuszowa Pielgrzymka do Osuchowej PDF Drukuj Email

 

Wyszkowskie piesze pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Osuchowej mają już wieloletnią tradycję, zapoczątkowaną przez proboszcza parafii św. Wojciecha ks. Stanisława Szulca. W tym roku wierni pielgrzymowali już po raz 30.

Tradycyjnie wyruszyli 2 maja wczesnym rankiem, z błogosławieństwem ks. proboszcza Romana Karasia i pod przewodnictwem ks. Łukasza Murawskiego. W tym roku pielgrzymi wyruszyli w bardzo gęstej mgle, ale u celu wędrówki towarzyszyło im już piękne słońce.

Wieczorem klęknęli przed cudownym obrazem Matki Bożej Osuchowskiej - z uśmiechem na ustach, niektórzy z małymi kontuzjami – by wypraszać, jak na pielgrzymim szlaku, tak potrzebne łaski.

Wierni z Wyszkowa 3 maja wzięli udział w uroczystościach odpustowych ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Zdjęcia w galerii

 
Uroczystość odpustowa ku czci św. Wojciecha PDF Drukuj Email

 

W niedzielę, 26 kwietnia 2015 r. nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, patrona Polski, pierwszego polskiego świętego.

Uroczystość przypadła w Niedzielę Dobrego Pasterza. – Dobrym pasterzem, który oddał swoje życie był również św. Wojciech – podczas uroczystej sumy przypomniał ks. infułat Jan Sołowianiuk. – Męczennicy są szczególnymi świadkami Chrystusa.

Patron naszej parafii urodził się ok. 956 r. czeskich Libicach, w zamożnej rodzinie. Wyruszył na misje ewangelizacyjne do pogańskich Prusów, został brutalnie zabity 23 kwietnia 997 r. Bolesław Chrobry wykupił ciało męczennika i pochował z honorami w Gnieźnie. 2 lata później św. Wojciech został kanonizowany. Do jego grobu w 1000r. pielgrzymował Otton III, podczas zjazdu gnieźnieńskiego obrano go patronem nowoutworzonej metropolii arcybiskupiej.

- Padł na zagonie pańskim, siejąc ziarno w pogańskich Prusach. Polacy od początku uważali św. Wojciecha za swojego patrona – podkreślił ks. Sołowianiuk. – Chronologicznie to pierwszy święty należący do naszego narodu. Jego życie związane jest z początkami naszego państwa. Dzięki jego męczeństwu mogła powstać organizacja kościelna na ziemiach polskich. W Wojciechowe święto chcemy modlić się za naszą ojczyznę, Polaków, jedność narodów na naszym kontynencie. Tak bardzo potrzebne nam wartości, za które umarł św. Wojciech. Na bolączki naszych czasów trzeba odważnie odpowiadać, jak Jan Chrzciciel czy św. Wojciech.

Po sumie wierni odmówili litanię do św. Wojciecha, przeszli w uroczystej procesji. Można też było ucałować relikwie świętego, które na co dzień znajdują się w Kaplicy Wieczystej Adoracji.

Zdjęcia w galerii

 
Pielgrzymka do Torunia PDF Drukuj Email

alt

 

Parafianie św. Wojciecha 18 kwietnia 2015 r. odwiedzili Radio Maryja, gdzie na antenie odmawiali ze słuchaczami Różaniec. Był to jeden z punktów pielgrzymki do Torunia.

Po drodze pielgrzymi zajechali do Włocławka, by pomodlić się nad Wisłą, w miejscu, gdzie wyłowiono ciało ks. Jerzego Popiełuszki. Odwiedzili też Sanktuarium Maryjne w Ostrowąsie.

Wizytę w Toruniu pielgrzymi zaczęli od Radia Maryja, gdzie na antenie odmówili Różaniec. Podczas spaceru z przewodnikiem po urokliwym toruńskim Starym Mieście, odwiedzili tamtejsze zabytki i kościoły. Do Wyszkowa wrócili, oczywiście, z tradycyjnymi toruńskimi piernikami.

Zdjęcia w galerii

 
Pola Nadziei dla hospicjum PDF Drukuj Email

Członkowie Klubu Przyjaciół Wyszkowa oraz Caritas Hospicjum Domowe, działające przy parafii św. Wojciecha, już po raz szósty zapraszają na akcję „Pola Nadziei”. Zasadzone jesienią żonkile sprzedawane będą w sobotę i niedzielę, 18 i 19 kwietnia, przez wolontariuszy, a zebrane datki przeznaczone zostaną na działalność hospicjum.
Harmonogram zbiórki:
- sobota 18 kwietnia – żonkile będzie można kupić przy głównych punktach handlowych na terenie Wyszkowa
- niedziela 19 kwietnia – wolontariusze z żonkilami będą przy kościołach w Wyszkowie, Brańszczyku, Długosiodle, Porębie, Somiance, Rząśniku, Lucynowie, Leszczydole-Nowinach, Niegowie oraz Kamieńczyku.
W akcji tradycyjnie wezmą już udział wolontariusze z Gimnazjum nr 1 (os. Polonez), Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach i Zespołu Szkół nr 2 wraz z opiekunami. To  kolejny rok, gdy głównie młodzi ludzie angażują swój wolny czas i pracę, by wesprzeć tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.
Pomoc i opieka nad chorym czy słabszym to rzeczywiste świadectwo naszej wrażliwości i systemu wartości, które wyznajemy. Z góry bardzo Wam dziękujemy.

Klub Przyjaciół Wyszkowa

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 27

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3