Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Statystyka

Odsłon : 168932

Logowanie dla administratorów
Uroczystość Bożego Ciała PDF Drukuj Email

 

Setki wyszkowian 19 czerwca przeszły ulicami miasta w procesjach Bożego Ciała. Tradycyjnie wspólną uroczystość zorganizowały parafie św. Idziego i św. Wojciecha.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęła Msza św. na skwerze Jana Pawła II, której przewodniczyli proboszczowie obu parafii ks. Zdzisław Golan i ks. Roman Karaś. - Potrzeba nam odwagi, by nie wstydzić się wiary, nie wstydzić się Chrystusa, by żyć według Ewangelii. Mamy być dumni, że należymy do Chrystusa. Tę wiarę mamy wyznawać, bronić jej i według niej żyć. Trzeba wyjść na ulice miast, wiosek i pokazać, że kochamy Jezusa, że nie wstydzimy się naszej wiary – w kazaniu, zapraszając do udziału w procesji i modlitwy w intencji miasta i Polski, podkreślił ks. Karaś.

Przypomniał, że w kościele św. Wojciecha od 10 lat całodobowo otwarta jest kaplica wieczystej adoracji. Takich kościołów w Polsce jest tylko 12.

Zdjęcia w galerii

 
Mam serce – pomagam PDF Drukuj Email

 

Mnóstwo atrakcji mieli do wyboru uczestnicy Festynu Rodzinnego „Mam serce - pomagam”, na który Szkoła Podstawowa nr 1 i parafia św. Wojciecha zaprosiły w niedzielę 15 czerwca.

Festyn „Mam serce - pomagam” odbył się już po raz trzeci, ale pierwszy – przy „jedynce”. Na scenie w „Talentach jedynki” wielu uczniów dało wokalne popisy. Najmłodsi uczniowie wystąpili w kolorowym i wesołym przedstawieniu „Kot w butach”. Pokaz zgoła innych umiejętności – sportów walki - dali podopieczni klubu sportowego „Gimazjon Apin Wyszków”.

Były też zabawy ruchowe, konkursy dla dzieci i dorosłych, dmuchane zjeżdżalnie oraz trampolina, loteria fantowa, fotobudka, a także przejażdżki na kucykach. Uczniowie przygotowali zdrowy poczęstunek, obok kusiły jednak stoiska gastronomiczne z domowymi wypiekami mam uczniów SP1, goframi czy grillem. Metamorfozę wyglądu gwarantowała wizyta w stoisku I Technikum Poligraficzno – Usługowego.

Ważnym momentem festynu było wręczenie honorowych odznak „Szeryf praw dziecka”, które przyznano: burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu, dyr. Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszcze Mróz, ks. proboszczowi Romanowi Karasiowi, organizatorowi wielu wypraw dla dzieci i młodzieży Jurkowi Sitkowi oraz przewodniczącej rady rodziców Agnieszce Ziei. - Cóż może zrobić proboszcz bez swoich parafian, bez współpracy z dziećmi i młodzieżą, szkołą? To wyróżnienie jest wyzwaniem do jeszcze większego zaangażowania – podkreślił ksiądz proboszcz.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony na urządzenie wewnętrznego dziecińca szkoły oraz wsparcie dla dzieci z ubogich rodzin.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na piłkarskie boisko PDF Drukuj Email


Z okazji Dnia Ojca zapraszamy wyjątkowy mecz piłki nożnej, który odbędzie się w niedzielę 22 czerwca na stadionie miejskim. Na boisku spotkają się drużyny ojców z dziećmi oraz księży i ministrantów. Początek o godz. 14.00. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy do rodzinnego świętowania!

 
Módlcie się za kapłanów PDF Drukuj Email

12 czerwca wieczorną Mszę św. wraz z ks. proboszczem Romanem Karasiem odprawili księża, którzy 23 lata temu przyjęli wraz z nim święcenia kapłańskie.

29 czerwca 1991 r. w Łomży wraz z ks. Romanem Karasiem święcenia przyjęły 34 osoby. Obecni na Mszy św. w Wyszkowie dziękowali za dar kapłaństwa, przepraszali za błędy i niedociągnięcia. - Chcemy na nowo, z radością podjąć to wyzwanie i powołanie, aby służyć ludziom i Bogu. Chcemy złożyć kapłaństwo w miłosierne ręce Tego, który nas powołał – w kazaniu podkreślił ks. Zbigniew Skuza, prosząc jednocześnie wiernych o modlitwę za wszystkich kapłanów.

Gratulacje, podziękowania za dotychczasową posługę, szczególne dla księdza proboszcza, i zapewniania o modlitwie popłynęły ze strony parafian.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na festyn rodzinny! PDF Drukuj Email

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 17

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25