Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Statystyka

Odsłon : 303724

Logowanie dla administratorów
Przynosi ratunek i wybaczenie PDF Drukuj Email

alt

 

Niesamowitych wzruszeń i głębokich przemyśleń w Wielką Środę, 1 kwietnia 2015 r., dostarczyło nam Misterium Drogi Krzyżowej przygotowane przez Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe.

Młodzież, pod kierunkiem ks. Zbigniewa Borawskiego, w bardzo sugestywny sposób przedstawiła Drogę Krzyżową. Za niosącym krzyż Jezusem podążali współcześni bohaterowie wraz ze swoimi grzechami, m.in. nieczystością, nienawiścią, aborcją, nieuczciwością, uzależnieniem, oszczerstwem, kradzieżą, okultyzmem, a w końcu zabójstwem. Z grzechami, ale też lękami, samotnością, zagubieniem, potrzebą miłości, trudnością w podejmowaniu bolesnych decyzji, a nawet żalem do Pana Boga. W tych bohaterach każdy mógł znaleźć choć część siebie. I tak, jak Zmartwychwstały Chrystus wybaczył im, tak i nam przynosi ratunek i spokój.

Młodzież została nagrodzona gromkimi oklaskami, a na twarzach publiczności malowało się wzruszenie. Nic dziwnego, Misterium było wspaniałym przygotowaniem do czekającego nas Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – dziękujemy Panu Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 sprawowana przez wszystkich kapłanów. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy

Wielki Piątek – rozważamy Mękę Naszego Pana Jezusa Chrystusa i adorujemy krzyż. Droga Krzyżowa o godz. 15.00, a po niej Gorzkie Żale. Nabożeństwo Liturgii Męki Pańskiej o godz. 18.00

Wielka Sobota – trwamy na adoracji Jezusa w Grobie Pańskim. Od godz. 9.00 do 15.00 co pół godziny święcimy pokarmy (w Gulczewie o godz. 14.00). Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą zabezpieczone przed laniem wosku świece.

Zdjęcia w galerii

 
Radosna i refleksyjna Niedziela Palmowa PDF Drukuj Email

 

W Niedzielę Palmową, 29 marca 2015 r., wokół naszego kościoła przeszły barwne procesje z palmami, prowadzone przez ks. biskupa Tadeusza Bronakowskiego i ks. proboszcza Romana Karasia. Po raz trzeci odbył się też konkurs na najbardziej okazałą palmę. Najwyższa miała aż 5,5 metra wysokości!

Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Łączy też radosną procesję z palmami z odczytaniem Męki Pańskiej, podkreśla ścisły związek triumfu Chrystusa z Jego Ofiarą, o czym przypominał nam ksiądz biskup.

Jednocześnie zachęcał do zastanowienia nad obecnością Jezusa w naszym życiu: - Jest w naszych domach miejsce na coraz nowocześniejsze komputery i telewizory, ale czy jest miejsce dla Pana Boga? Od Środy Popielcowej rozbrzmiewa „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.” Jesteśmy wezwani do bycia świadkami Chrystusa.

Po Mszy św. o godz. 11.00 rozstrzygnęliśmy konkurs na najbardziej okazałą palmę. Pierwsze miejsca zajęły palmy przygotowane przez rodzinę Frąckiewiczów, Anetę, Grzegorza, Olka i Oskara. Najwyższa ma aż 5,5 metra wysokości, czym państwo Frąckiewiczowie pobili swój ubiegłoroczny rekord (4,2 metra). Ponieważ palma zrobiona jest ze świeżych kwiatów i gałązek, jej przygotowanie rodzina zaczęła w sobotę po południu, prace trwały do późnych godzin nocnych.

W kategorii placówek oświatowych I miejsce zajęło przedszkole „Słoneczko” z palmą wysokości 4,5 metra, II – przedszkole „Bambino”, III – Szkoła Podstawowa w Kręgach.

Wielu najmłodszych parafian otrzymało wyróżnienia i słodkie nagrody pocieszenia za palmy mniejsze, ale równie piękne.

Zdjęcia w galerii

 
"Pożegnanie" PDF Drukuj Email

 

W Wielki Czwartek, 2 kwietnia 2015 r. będziemy obchodzili 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Parafia św. Wojciecha zaprasza tego dnia na Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie. Od 27 marca w dolnym kościele można oglądać wystawę zdjęć „Pożegnanie”, przypominającą jak Wyszków żegnał śp. Papieża Polaka.

Na wystawie otwartej podczas rekolekcji parafialnych można zobaczyć 26 zdjęć (autorstwa Adama Ciacha) na 26-lecie pontyfikatu Jana Pawła II. Zdjęcia zostały zrobione podczas Mszy św. na wyszkowskim stadionie miejskim, w której uczestniczyło ok. 10 tys. osób. Warto powrócić do tamtych chwil, kiedy po śmierci Jana Pawła II we wspólnej modlitwie zjednoczył się cały Wyszków. Z pewnością na fotografiach odnajdziemy siebie i swoich bliskich.

Zdjęcia w galerii

 
Misterium Męki Pańskiej w Ołtarzewie PDF Drukuj Email

 

21 marca 2015 r. wyszkowianie z parafii św. Wojciecha uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu duchowym i artystycznym, Misterium Męki Pańskiej, na które od lat zaprasza Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie. Wyjazd był doskonałą okazją do odwiedzenia również innych miejsc będących celem pielgrzymek z całej Polski.

Tegoroczne misterium w reżyserii kl. Jana Jonatana Modrzejewskiego SAC zatytułowane było „Męka oczami Piotra”. Wielkim przeżyciem dla pielgrzymów z Wyszkowa było również odwiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. Zwiedzili także muzeum i świątynię Opatrzności Bożej.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na wystawę obrazów „Pasja” PDF Drukuj Email

alt

 

Zapraszamy do zwiedzania wystawy cyklu obrazów „Pasja” autorstwa ŁukaszaZedlewskiego. Ciekawe ujęcie artystyczne może sprzyjać rozważaniom męki Pańskiej, a nie ma przecież lepszego momentu niż Wielki Post.

W otwarciu wystawy w dolnym kościele, w piątkowy wieczór 27 lutego 2015 r. uczestniczył sam autor. - Chodząc do kościoła od dziecka zastanawiałem się, jak ja bym namalował Drogę Krzyżową. Bardzo się cieszę, że mogę państwu pokazać swój sposób malarski na uchwycenie tego tematu – zwrócił się do zebranych Łukasz Zedlewski.

Artysta, urodzony 1 maja 1989 r. w Olsztynie, z wyróżnieniem ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni prof. Stanisława Baja. Ma na swoim koncie już wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, jest m.in. laureatem finałowej dziesiątki konkursu „Najwybitniejszy młody malarz pierwszej dekady XXI wieku”.

Cykl obrazów „Pasja” przedstawiających stacje Drogi Krzyżowej jest, jak mówi prof. Baj, szczególny, specyficzny, bardzo ważny i głęboki. Cennym uzupełnieniem są rozważania ks. Remigiusza Stacherskiego z parafii w Popowie Kościelnym. Podczas wernisażu piękne, muzyczne rozważania przygotował zespół wspólnoty Gloriosa Trinita.

Do zwiedzania wystawy zachęca ks. proboszcz Roman Karaś. – Wielki Post sprzyja rozważaniu męki Pańskiej – podkreśla. Za pomoc dziękuje mecenasowi wystawy Wojciechowi Chodkowskiemu.

Zdjęcia w galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 26

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Bo cóż za korzyść ma człowiek, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?

Ewangelia wg Św. Łukasza 9, 25