Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

Poradnia

 


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

http://www.lomza.odnowa.org/

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Statystyka

Odsłon : 240326

Logowanie dla administratorów
Orszak Trzech Króli - relacja filmowa PDF Drukuj Email

 

 Udostępnione dzięki uprzejmości portalu Infowyszkow.pl 
Przyszedł do swoich, a swoi Go przyjęli PDF Drukuj Email

alt

 

… tak Orszak Trzech Króli, który po raz pierwszy przeszedł ulicami Wyszkowa, podsumował ks. Roman Karaś. Orszak barwny i bardzo, bardzo liczny, co świadczy o tym, że wiernym ta radosna inicjatywa niezwykle się spodobała.

6 stycznia podczas Mszy św. o godz. 11.00, która rozpoczęła wspólną dla dwóch parafii Uroczystość Objawienia Pańskiego, kościół św. Wojciecha wypełniony był dosłownie po brzegi. Wierni kolędowali wraz z chórem parafialnym i Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP.

- Niech to będzie pochód serc, którym będziemy świadczyć, że Jezus jest dla nas ważny – do wzięcia udziału w orszaku zachęcał w kazaniu ks. Łukasz Murawski. Powinniśmy świadczyć o tym również codziennym życiem. - Jak Trzej Królowie, którzy ujrzeli gwiazdę i wyruszyli, by spotkać Jezusa, tak każdego dnia wyruszamy w drogę, by spotkać na niej Jezusa. Chcemy na niego patrzeć z ufnością i wielką radością, bo rozumiemy, że jest tym właściwym królem – podkreślił ks. Łukasz. - Niech On objawia się w naszym życiu, w naszych gestach, rodzinach, w życiu społecznym, w życiu naszego narodu.

Długi i radosny orszak przeszedł z kościoła św. Wojciecha do sanktuarium św. Idziego. Przewodzili mu Trzej Mędrcy, Święta Rodzina oraz proboszczowie ks. Roman Karaś i ks. Zdzisław Golan. Najmłodsi parafianie przygotowali kolorowe przebrania, ale korony chętnie zakładali także dorośli. Wszyscy szli za Gwiazdą Betlejemską, by pokłonić się Dzieciątku w stajence ustawionej na skwerze Jana Pawła II, śpiewać mu kolędy, złożyć dary ze swojej radości, ale też problemów i smutku.

Pod wrażeniem orszaku jednoczącego tak wielu wyszkowian były m.in. władze miasta i powiatu, burmistrz Grzegorz Nowosielski i wicestarosta Adam Mróz.

Zdjęcia w galerii

 
Cud Bożego Narodzenia PDF Drukuj Email

 

Narodził się Zbawiciel! O tym wielkim cudzie, w Boże Narodzenie, opowiedzieli młodzi parafianie z koła teatralnego. Ich przedstawienie to także radosne przesłanie o cudach, które nowonarodzony Jezus dokonuje w każdym z nas.

Syn Boży stał się człowiekiem, jednym z nas, byśmy i my – przez Jego śmierć i zmartwychwstanie – stali się dziećmi Bożymi. Młodzież w swoim świątecznym przedstawieniu pokazała, że cud Bożego Narodzenia ma także inny wymiar. Bóg rodzi się w każdym z nas, przemienia nasze serca i sprawia, że ten cud dostrzegamy także w drugim człowieku, że Boże Narodzenie jednoczy nas, sprawia, że stajemy się lepsi.

Przedstawienie zakończył film, w którym o tym, czym dla nich jest Boże Narodzenie, mówią nasi parafianie.

Zdjęcia w galerii

 
Betlejemskie Światełko Pokoju PDF Drukuj Email

 

21 grudnia do Wyszkowa dotarła sztafeta z Betlejemskim Światełkiem Pokoju i przesłaniem „Pokój jest w nas”. Harcerze wnieśli je do naszego kościoła podczas uroczystej Mszy św.

Światełko dotarło do naszego miasta z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. - To nie jest zabawa harcerzy, podchody – zaznaczył odprawiający Mszę św. ks. Tomasz Trzaska. - To krzyk tych ludzi: chcemy pokoju na świecie. Nie fikcji. Chcemy, żeby przy opłatku słychać było z serca: przepraszam i wybaczam.

W naszej tradycji grotę nazywamy betlejemską stajenką. Taką stajenkę, miejsce zranień, każdy ma wewnątrz siebie. Jest ich wiele także w życiu społecznym. – To stajnie pełnie niepokoju, złości, nienawiści – podczas kazania mówił ks. Tomasz. - W życiu społecznym słabego nigdy nie postawimy z przodu, żeby iść jego tempem - jak harcerze na swoich wędrówkach - chociaż to jest miarą naszego człowieczeństwa. Dopóki tego nie zrozumiemy, dopóty będziemy szukać radości z Bożego Narodzenia. Odpowiedzią na to, co świętować w te święta jest właśnie to światło.

Po Mszy św. każdy mógł zabrać światełko do swojego domu.

Zdjęcia w galerii

 
Zapraszamy na obóz zimowy! PDF Drukuj Email

alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 23

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

PAKTiK

Parafialne Artystyczne Kółko Teatralne i Komediowe

Słowo:

Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, Dla Niego prostujcie ścieżki!

Ewangelia wg Św. Marka 1, 3