1. Dzisiaj XIX niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca – po sumie adoracja i procesja, o 18.00 Msza św. za Ojczyznę i tych, co przyjęli relikwie św. s. Faustyny
2. Zachęcamy do udziału w Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00, by łączyć się duchowo z pielgrzymami pieszymi i rowerowymi. VII Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę wyruszy we wtorek 9 sierpnia po Mszy św. o godz. 7.00.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia przy rondzie ul. Sowińskiego w intencji naszej Ojczyzny i naszego miasta.
4. W tym tygodniu wypadają wspomnienia:
- poniedziałek – św. Dominika
- wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża
- środę – św. Wawrzyńca
- czwartek – św. Klary
5. Zachęcamy, tak jak każdego roku, poszczególne wioski do wykonywania wieńców dożynkowych. W tym roku dożynki gminne będą w Tulewie 28 sierpnia, zaś diecezjalne 10 września w Kobylinie.
6. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia i Ostrowąsa – 3 września, wyjazd o godz. 4.30, koszt 50 zł.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na tace i budowę organów. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.
8. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie pozwólmy, by Pan Jezus był sam. On czeka na każdego z nas.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.