1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna – w naszej parafii odpust ku czci św. Wojciecha. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.30 (zapraszamy asystę), zaś o godz. 19.00 koncert organowy.
2. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. infułatowi Janowi Sołowianiukowi za głoszenie do nas słowa Bożego, a także ks. prałatowi Franciszkowi Wróblewskiemu za posługiwanie w naszej parafii.
3. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na WSD w Łomży.
4. W najbliższym czasie organizujemy pielgrzymki:
- pieszą pielgrzymkę do Osuchowej: 2 maja, wyjście ok. 7.00 rano, wpisowe 15 zł. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie się i zapisywanie.
- pielgrzymkę do Wilna: wyjazd 5 maja o godz. 2.00 w nocy, koszt 120 zł, zapisy w zakrystii.
- pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia: wyjazd 26 maja o godz. 4.00 rano, koszt 60 zł.
- Środowisko Wyszkowskiej Służby Zdrowia zaprasza pracowników i emerytów służby zdrowia na rekolekcje i pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 25 – 27 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- wyjazd nad morze w dniach 08 – 14 lipca, bliższe informacje i zapisy u ks. Grzegorza.
5. We wtorek rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy do odmawiania litanii w kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy, zgodnie z naszą tradycją, do modlitwy w naszych domach, przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, prosimy o ich udekorowanie.
6. W środę 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. według harmonogramu niedzielnego.
7. W tym tygodniu wypada:
- pierwszy wtorek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła
- pierwszy czwartek miesiąca: o godz. 18.00 Msza św. za adorujących Najświętszy Sakrament, a po niej spotkanie wszystkich, którzy zadeklarowali udział w adoracji. Modlitwy za wstawiennictwem św. Wojciecha za Ojczyznę, o powołania kapłańskie i zakonne
- pierwszy piątek miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 16.00 i o 18.00, w Gulczewie o 16.30
- pierwsza sobota miesiąca: Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00 – z różańcem i o 18.00
- pierwsza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
8. Przy wyjściu z kościoła u ks. Grzegorza możemy nabyć książkę o naszej parafii. Książka dostępna jest także w sklepiku parafialnym.
9. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.