Przejdź do treści

Odpust ku czci patronki naszego kościoła

    26 sierpnia Kościół obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dla nas to święto szczególne – patronki naszego kościoła parafialnego. 

    Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. infułat Jan Sołowianiuk. Dziękowaliśmy Matce Bożej za obecność, tak wyraźną w wielu tragicznych momentach historii ojczyzny i prosiliśmy, by wypraszała u swojego Syna miłosierdzie dla naszej parafii i kraju. Dziękowaliśmy również za wyjątkowy dar, jakim w naszym kościele jest Kaplica Wieczystej Adoracji.

    Mszę św. zakończyła procesja wokół kościoła, w której wzięły udział między innymi dożynkowe delegacje z naszej parafii.