Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Wieczór pamięci z okazji Święta Niepodległości

alt

11 listopada to dzień, kiedy myślami wracamy do tych historycznych wydarzeń i ludzi, dzięki którym Polska znów stała się niepodległa. W najważniejsze święto państwowe, w 103. rocznicę odzyskania niepodległości w tę historyczną podróż zabrali nas uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, za co pięknie im dziękujemy.

Podczas wieczoru patriotycznego w naszym kościele licealiści m.in. muzyką i wierszem opowiedzieli o Polsce, która po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. O Polsce, która, choć znikła z map Europy i świata, pozostała w sercach Polaków, kulturze, tradycji, o powstaniach i marzeniach o odzyskaniu niepodległości. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii, od rozbiorów do odzyskania wolności, o tym, że droga do niepodległej ojczyzny prowadziła przez krew i blizny oraz o ludziach, którzy "wypełnili patriotyczny testament".

Licealiści przypomnieli utwory, które podczas Święta Niepodległości, rozbrzmiewają w całej Polsce, m.in. "Wojenko, wojenko", "Szara piechota", "Przybyli ułani pod okienko" czy "My, Pierwsza Brygada". Cały kościół wspólnie zaśpiewał "Rotę" i - obowiązkowo w takim dniu - hymn państwowy. Nie zabrakło poezji narodowych wieszczów, m.in. Juliana Ursyna Niemcewicza, Cypriana Norwida, Juliusza Słowackiego, Marii Konopnickiej czy Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Za to, że chcieli świętować wspólnie z nami, młodzieży podziękował ks. proboszcz Roman Karaś.

- Bardzo się cieszę, że niemal wszyscy, którzy dziś wystąpili, to moi uczniowie. To, co zrobili ci młodzi ludzie, to właśnie współczesny patriotyzm - podkreślił dumny ze swoich wychowanków ks. Albert Lubak, dziękując im za kultywowanie pamięci, która buduje naszą tożsamość.

Wieczór pamięci przygotowali:

Anna Mięgoć, Oliwier Ciskowski, Aleksandra Zyśk, Maksymilian Martyna, Piotr Rossa, Anna Pankowska, Zuzanna Godleś, Mateusz Wóltański, Oliwia Kosewska, Oliwia Oleksiak, Weronika Malinowska, Maja Kania, Jan Roszkowski, Jakub Gołaszewicz, Amelia Skoczeń, Izabela Michalik, Dominik Karamuz, Jan Książek, Anna Zaleska, Kinga Ponikiewska, Zuzanna Perzyna, Amelia Andrzejewska, Nikola Gromoł, Michalina Wasilewska, Malwina Wojtkowska, Aleksandra Komor, Alicja Nowak, Amelia Ochłabińska, Kinga Nowak, Roksana Łyczkowska, Natalia Garbacz, Julia Garbacz, Natalia Sadkowska, Mateusz Londzin, Patryk Zaremba, Jakub Rychlicki, Mateusz Rudnicki, Weronika Świadkowska, Wiktoria Królikowska, Wiktoria Kukwa.

zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Spotkania grup i wspólnot

grupy v2

Spotkania modlitewne

spotkania

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34