Najnowsze zdjęcia w galerii

Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Znajdź nas na Facebook-u

Facebook Image

Koncert uczniów wyszkowskich szkół „Młodzi o Niepodległej”

Pieśni, które towarzyszyły Polskim Legionom w drodze po niepodległość oraz współczesne utwory patriotyczne złożyły się na koncert „Młodzi o Niepodległej po raz 2”, który odbył 11 listopada w kościele św. Wojciecha. Za występ i piękne wrażenia bardzo dziękujemy niezawodnej młodzieży.

- Mam nadzieję, że to spotkanie przypomni nam, czym jest Ojczyzna – na koncert zaprosił ks. Albert Lubak. - Ojczyzna ma łączyć, a nie dzielić. Dziś łączymy pokolenia, rodziny, całe nasze społeczeństwo. Gorąco zachęcamy do wspólnego śpiewania.

Słuchacze rzeczywiście chętnie śpiewali z młodzieżą tak znane piosenki żołnierskie, jak „My, Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, „O mój rozmarynie”. Zabrzmiały też utwory współczesne, np. „Dziś idę walczyć, mamo” i „Dziewczyna z granatem”.

Na program koncertu składały się też wiersze m.in. Wandy Chotomskiej, Władysława Broniewskiego, Ignacego Krasickiego i Cypriana Norwida. W dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogło zabraknąć odśpiewanych z należytym szacunkiem „Roty” i „Mazurka Dąbrowskiego”.

Na stojąco młodzież otrzymała również gromkie brawa. Dziękując wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie koncertu, ks. proboszcz Roman Karaś przypomniał słowa Matki Teresy z Kalukty, która pytana o świętość pokazała dwie ręce i kazała na palcach odliczać: na prawej ręce - „Chcę / i pragnę / z pomocą łaski Bożej / być / świętą”; na lewej - „Ty / powierzyłeś / to / zadanie / mnie”. Po czym złożyła ręce, podniosła je do nieba i dodała: „Gotowe!”.

- Najważniejsze jest chcieć. Chcieć śpiewać, uczyć się, modlić się. Wam się chciało - dodał ks. proboszcz. - Tym koncertem młodzież pokazała, że człowiekowi nie można zabrać wiary, miłości do Boga i Ojczyzny, wewnętrznej wolności.

Podczas koncertu wystąpili:

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida: Lisa Otsvei, Klaudia Karp, Emilia Mróz, Barbara Serafin, Wiktoria Królikowska, Weronika Świadkowska, Natalia Kostruska, Kamila Skoczeń, Grzegorz Dawidczyk, Igor Kur, Michał Pankowski, Anastazja Fesenko, Anna Pankowska, Malwina Ogrodzińska, Anotnina Gołębiewska, Amelia Andrzejewska, Karolina Zyśk, Anna Świętoń, Joanna Pankowska, Natalia Wielgolaska, Olgierd Kucypera, Amos Zając, Mateusz Woltański, Maksymilian Martyna, Anna Zaleska, Łukasz Milczarczyk, Kinga Ponikiewska, Michał Świętoń

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie: Hanna Kłos, Kinga Soliwoda, Lena Wiśniewska, Nadia Mielczarczyk, Amelia Gołębiewska, Tomasz Sadkowski, Tomasz Wiśniewski, Patryk Pyśk, Alicja Mróz

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. 1 im. Adama Mickiewicza: Antonina Dąbrowska, Karol Zaleski

Za przygotowania wielkie podziękowania dla Anny Zaleskiej. Należą się również ks. Albertowi Lubakowi, Grażynie Bieniawskiej, kierownik internatu ILO Ewie Borek.

zdjęcia w galerii

 

Kaplica Wieczystej Adoracji

 button-1

Nabożeństwa

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.


Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Spotkania grup i wspólnot

grupy v2

Spotkania modlitewne

spotkania

Słowo:

Odpowiedział im Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu.

Ewangelia wg Św. Jana 8, 34