Przejdź do treści

Ogłoszenia 11 października 2015

    1. Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła, obchodzona w Polsce jako Niedziela Papieska.Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnych, ale ubogich uczniów.

    2. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy rondzie ul. Sowińskiego.

    3. Składamy serdeczne gratulacje ks. dr Grzegorzowi Dębkowi z okazji obrony doktoratu i uzyskania stopnia naukowego doktora teologii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

    4. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach, rodzinach, a także do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele:

    • dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
    • dla dorosłych o godz. 17.30 (z wyjątkiem sobót, kiedy z powodu ślubów różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00)

    W tym tygodniu na różańcu o godz. 17.30 modlimy się w intencjach: poniedziałek – AA, wtorek – Odnowy w Duchu Św., środa – nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i wszystkich związanych z oświatą, czwartek – ministrantów, piątek – Wspólnoty Gloriosa Trinita, sobota – Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, niedziela – służby zdrowia.

    5. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie przyjęcia znaków Światowych Dni Młodzieży – krzyża i ikony Najświętszej Maryi Panny, uczestniczyli w nabożeństwach i spotkaniach. Młodzież zachęcamy, by powoli zgłaszała się na wyjazd na ŚDM, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie.

    6. W tym tygodniu wypadają:

    • 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
    • 14 października – Święto Edukacji Narodowej; zapraszamy na różaniec o godz. 17.30, by modlić się za wszystkich związanych z edukacją
    • 15 października – wspomnienie św. Teresy
    • 16 października – wspomnienie św. Jadwigi

    7. W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. To także dzień imienin naszego ks. Łukasza. Pamiętajmy o nim i o pracownikach służby zdrowia w naszych modlitwach. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 i na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.

    8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 Msza św. dla rodziców z dziećmi niepełnosprawnymi.

    9. Powoli zbliża się listopad. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, o uporządkowaniu grobów i o modlitwie za zmarłych. Można już składać ofiarę na tzw. wypominki.

    10. W dniach 14 – 15 listopada w naszej parafii będzie IV Forum Krajowe Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach. Będziemy gościć przedstawicieli z 11 parafii z całej Polski. Zwyczajem forum jest, że parafia organizująca zapewnia nocleg i wyżywienie. Dlatego zwracamy się z prośbą o zgłaszanie się chętnych na wzięcie na nocleg uczestników forum. Nocleg z soboty na niedzielę tj. z 14 na 15 listopada. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

    11. W tym tygodniu przy plebanii trwały prace związane z uporządkowaniem studzienek odpływowych. Koszt – 4.000 zł.

    12. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom, gościom i tym, którzy chodzą do naszego kościoła.

    13. Wszystkich, którzy nie mają kursu przedmałżeńskiego, zapraszamy do udziału w weekendowym kursie dla narzeczonych w dniach 16, 17 i 18 października. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

    14. Zamierzamy do dolnego kościoła kupić krzyż św. Franciszka. Koszt – ok. 5.000 zł. Może ktoś chciałby go ufundować.

    15. Organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki. Wyjazd 24 października o godz. 5 rano. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

    16. W przyszłą sobotę z powodu ślubu intencje mszalne z godz. 18.00 odprawione będą o godz. 19.00.

    17. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Chrystus przez całą dobę czeka na każdego z nas.

    18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.