Przejdź do treści

Ogłoszenia 18 sierpnia 2019

    1. Dzisiaj XX niedziela zwykła.

    2. Trwa czas wakacji – pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

    3. W tym tygodniu – w sobotę, niedzielę i poniedziałek rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo – Rekolekcje Eucharystyczne. Msze św. w sobotę o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00, w niedzielę wg porządku niedzielnego.

    4. W poniedziałek 26 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej – patronki naszego kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy asystę, dzieci do sypania kwiatków. Prosimy także o przywiezienie wieńców dożynkowych. Jeden z wieńców będzie reprezentował naszą parafię na dożynkach diecezjalnych 8 września w Wąsewie. Na sumie także będziemy dziękować za kaplicę Najświętszego Sakramentu.

    5. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci, młodzież, dorosłych. Jest to też dobra okazja do spowiedzi św. z racji nowego roku szkolnego.

    6. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, tzw. grupie białej i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Apelu. Bóg zapłać pielgrzymom z grupy fioletowej i grupy rowerowej. Bóg zapłać księżom wikariuszom, wszystkim dobroczyńcom i ludziom dobrego serca.

    7. W najbliższym czasie organizujemy pielgrzymki:

    • 4 września – do św. Rozalii, rowerowa
    • 8 września – do Wąsewa, rowerowa
    • 8 września – do Loretto, piesza
    • 14 września – na spotkanie modlitewne „Polska pod Krzyżem”, w Kruszynie koło Włocławka. Wyjazd o 5 rano. Koszt 50 zł.

    8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i na kościół. Bóg zapłać naszym parafianom gościom i tym, co chodzą do naszego kościoła.

    9. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.

    10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

    11. Proszono nas o ogłoszenie: organizowana jest pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik. Koszt 100 zł. Wyjazd 24 sierpnia o godz. 3.00 rano.

    12. Wolą naszego ks. bp. po 7 latach posługiwania w naszej parafii odchodzi od nas ks. Grzegorz Dębek. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Grzegorzowi za pracę w naszej parafii. Ks. Grzegorz odchodzi do parafii w Stawiskach. Otaczamy ks. Grzegorza naszą modlitwą, by cieszył się Bożym błogosławieństwem i nadal z taką gorliwością służył Chrystusowi, Kościołowi i ludziom.