2 grudnia minęła 14. rocznica śmierci ks. kan. Stanisława Szulca, wieloletniego proboszcza naszej parafii, budowniczego naszego kościoła, niezwykle skromnego człowieka o wielkim sercu, niestrudzonego pielgrzyma, Honorowego Obywatela Gminy Wyszków.
Stanisław Szulc urodził się 5 kwietnia 1937 r. w Zambskach Kościelnych koło Pułtuska. Święcenia kapłańskie przyjął 11 czerwca 1961 r. Proboszczem parafii św. Wojciecha w Wyszkowie został 1 października 1984 r. Funkcję tę sprawował nieprzerwanie przez prawie ćwierć wieku, do 24 sierpnia 2008 r.
W 1984 r. ks. Stanisław rozpoczął największe swoje dzieło budowlane – kościół p.w. Matki Bożej Częstochowskiej, który został poświęcony w 2000 r. Staraniem ks. Szulca wybudowano też plebanię oraz kościół filialny św. Rocha w Gulczewie.
Ks. Stanisław Szulc zmarł 2 grudnia 2011 r. w wieku 74 lat. W rocznicę Jego śmierci, jak co roku, o godz. 15 zgromadziliśmy się przy grobie, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W intencji śp. ks. Stanisława Szulca została też odprawiona wieczorna Msza św.
Ks. Stanisława pamiętamy jako wiernego Kościołowi kapłana, który w drugim człowieku zawsze widział dobro, odważnego patriotę, niestrudzonego pielgrzyma, budowniczego kościołów, kapelana chorych i niepełnosprawnych. Winniśmy Mu modlitwę i pamięć…
