Tydzień Bibliotek w wyszkowskiej książnicy, 7 maja, otworzył wieczór poetycko-muzyczny „Poezja pełna wiary”, którego gościem był Janusz Zglec – trynitarz, członek Ruchu Gloriosa Trinita działającego przy naszej parafii.
Była to niezwykła okazja, by zanurzyć się w refleksyjnej poezji oraz muzyce o duchowym charakterze.. Wypełniona po brzegi sala wskazywała na ogromne zainteresowanie wydarzeniem. Publiczność z dużym skupieniem wsłuchiwała się w wykonywane utwory, nagradzając artystę ciepłymi brawami. Zgromadzeni mieli również możliwość nabycia tomików poezji autorstwa Janusza Zgleca oraz pamiątkowego autografu. Spotkanie, po części artystycznej, stało się okazją do bezpośrednich rozmów i osobistych podziękowań za czas pełen duchowych przeżyć.
Tekst i foto: Biblioteka Miejska
