Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 6288  gości oraz 0 użytkowników.


8 lutego 1998 r. powstał nasz Chór Parafialny. Piękny jubileusz 25-lecia chórzyści świętowali w niedzielę 5 lutego.

Uroczystość rozpoczęła Msza św., której przewodniczył opiekun duchowy chóru ks. proboszcz Roman Karaś. Oprawę muzyczną oraz liturgiczną zapewnili, oczywiście, chórzyści. - Modlimy się dziś w intencji naszego chóru, by dobry Bóg miał w opiece chórzystów na czele z panem organistą oraz w intencji zmarłych chórzystów. Wszyscy jesteśmy wdzięczni - zapewnił ksiądz proboszcz. - Chór od 25 lat uświetnia nasze uroczystości parafialne, pomaga nam się modlić. Śpiewajcie, moi drodzy, na większą chwałę Pana Boga, z radością.

Chór przy parafii św. Wojciecha powstał 8 lutego 1998 r., wraz z początkiem pracy pana organisty Krzysztofa Zacharskiego. Proboszczem naszej parafii był wówczas ks. Stanisław Szulc, a obecny proboszcz ks. Roman Karaś - wikariuszem. Początkowo był to chór trzygłosowy, a z czasem - czterogłosowy.

Podczas drugiej części jubileuszowej uroczystości pan organista w podziękowaniu otrzymał statuetkę w kształcie klucza wiolinowego. - Dziękujemy naszemu maestro za to, że poświęca nam czas, uczy nas śpiewu, wciąż wzbogaca repertuar, wierzy w nas, cierpliwie znosi nasze gadulstwo i dekoncentrację, organizuje wyjazdy integracyjne - dziękowali chórzyści.

- To niewiarygodne, że 25 lat tak szybko minęło. Dokładnie 8 lutego 1998 r. rozpocząłem pracę w tej parafii. Pamiętam, że była to sobota i od razu ogłosiłem nabór do chóru. Zależało mi, żeby zaśpiewał już w Wielkanoc - wspominał Krzysztof Zacharski. - I udało się. Warunki były trudne. Staliśmy na górze kaplicy, a głowami dotykaliśmy sufitu. Zgłaszały się osoby z całego Wyszkowa. Miałem 37 lat i mówili na mnie „Młody”. Dziękuję wam za to, że ciągle przychodzicie, że jesteście, dziękuję za wytrwałość.

Na przestrzeni lat skład chóru zmieniał się, ale są trzy osoby, które śpiewają od samego początku, za co podczas jubileuszowej uroczystości otrzymały pamiątkowe statuetki w kształcie mikrofonów: Barbara Witkowska, Marianna Skaryszewska i Zdzisław Ciskowski.

Chór ma za sobą m.in. występy w Telewizji Polskiej, na odpustach, dożynkach, przeglądach „Cecyliada”, lokalnych koncertach i wielu, wielu parafialnych uroczystościach. 10 lat temu, z okazji swojego 15-lecia, wystąpił z koncertem najpiękniejszych polskich kolęd. Nagrał też płytę „Zaśpiewajmy Jezusowi”. Piękną tradycją chórzystów są wspólne wyjazdy w góry.

- 25 lat minęło jak jeden dzień - zauważyła prowadząca uroczystość Marianna Wołyniec. - Ćwierć wieku wspólnej pracy, wysiłku, występów, wzlotów i upadków, radości i smutków. Dlaczego śpiewamy pieśni religijne? Śpiewamy dlatego, że chcemy mieć czas dla Boga i wzbogacić swoim śpiewem życie wspólnoty parafialnej. Śpiew to potężne narzędzie. Kiedy człowiek mówi, to do głowy, a kiedy śpiewa, to do serca…

Próby chóru odbywają się w środy po Mszy św. o godz. 18. Zapraszamy!

***

Z okazji pięknego jubileuszu chórzyści przypominają osoby, które przez lata tworzyły jego historię: Cecylia Lewandowska, Janina Pietryka, Iza Modzelan, Jana Dąbkowska, Agnieszka Borek, Anna Ropelewska, Maria Łach, Agnieszka Banaszek, Bożena Przybysz, Aneta Korc, Beata Czyżak, Katarzyna Motyczyńska-Wróbel, Hanna Uchal, Danuta Gąsiewska, Danuta Deptuła, Gabriela Stępniewska, Alicja Mieszało, Katarzyna Rudnicka, Aleksandra Rudnicka, Zenona Sztych, Anna Gołębiewska, Jan Stańczak, Dariusz Boratyński, Leszek Czernik, Paweł Suchta, Wojciech Chaciński, Konrad Krawczyk, Karol Kulasiński, Łukasz Szymański, Andrzej Komor, Marek Modzelan, Roman Kmoch, Henryk Sitnik, Włodzimierz Gąsiewski, Krzysztof Augustynik, Ryszard Czyżak, Leopold Garwoliński, Czesław Kozon, Maria Leszczyńska, Wanda Pych, Zofia Gmurczyk.

Obecnie z chórem śpiewają: Marianna Skaryszewska, Barbara Witkowska i Zdzisław Ciskowski (od 25 lat) oraz Anna Chmielak, Zofia Jusińska, Marianna Wołyniec, Teresa Malińska, Wiesława Wincenciak, Małgorzata Archacka, Urszula Zacharska, Hanna Zielińska, Anna Kijewska, Agnieszka Kukawka-Świętoń, Iwona Paszkiewicz, Leszek Turek, Marek Spodek, Janusz Jeżak, Tadeusz Morka, Eugeniusz Ciubak, Krzysztof Hołymczuk

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22