Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 1751  gości oraz 0 użytkowników.


20 października minęło 20 lat od śmierci Ireneusza Składanowskiego „Seniora”. Społecznika, miłośnika lokalnej historii i kultury wspominano podczas krótkiej uroczystości w naszym kościele. Odbyła się w niedzielę 22 października, po wieczornej Mszy św. odprawionej w intencji Zmarłego.

Ireneusz Składanowski urodził się w 1920 r. w Wyszkowie. Od lat 50. aż do emerytury był cenionym za solidność rzemieślnikiem – szklarzem. Przez wiele lat łączył pracę z działalnością społeczną. Ze szczególną troską podchodził do pamiątek z przeszłości. W 1993 r. założył działające do dziś Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, które było inicjatorem zorganizowania uroczystości z okazji 20. rocznicy śmierci „Seniora”.

- Wspominamy dziś człowieka nietuzinkowego – mówił prezes stowarzyszenia Adam Mickiewicz. - Do końca życia zachował młodzieńczy entuzjazm, otwartość wobec innych. Jak myślał, tak działał. Nie było w nim cienia obłudy. Do nas, ludzi, z którymi współpracował, mówił: przyjaciele. My dziś mamy możliwość, by pokłonić się przyjacielowi. Pamiętamy i szanujemy.

Wspominany społecznik był współzałożycielem zespołu śpiewaczego „Retro” kultywującego pieśni lokalne i patriotyczne, co kontynuuje zespół „Wyszkowiacy”, który wystąpił podczas niedzielnego spotkania.

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22