Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 1707  gości oraz 0 użytkowników.


alt

Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbyło się w sobotę 25 listopada w Wyszkowie. Uroczystą Mszę św. kończącą spotkanie odprawił w naszym kościele biskup Janusz Stepnowski.

Spotkanie młodych odbyło się w nowej hali sportowej CEZiU „Kopernik”. Gości z całej diecezji oraz mieszkańców powitały władze miasta i powiatu, dyrektor CEZiU oraz biskup Tadeusz Bronakowski i proboszczowie wyszkowskich parafii. - Dzisiaj wszystkie drogi młodych prowadzą do Wyszkowa. Cieszę się, że jesteście na tym wyjątkowym spotkaniu – młodych wiernych powitał ks. biskup Tadeusz Bronakowski. - Matka Boża podpowiada nam, byśmy czynili wszystko, cokolwiek powie nam Jej Syn. Niech ten dzień będzie początkiem waszego lepszego, piękniejszego życia. Pamiętajcie, że bez Jezusa Chrystusa nie poradzimy sobie ani w młodzieńczym, ani dorosłym życiu.

Młodzież spędziła dzień na adoracji, konferencjach, modlitwie, także poprzez muzykę. Uczestnicy spotkania modlili się i bawili z zespołem ŚDM z energiczną s. Nikodemą Czerniecką, sądeckim raperem Arkadio oraz hip-hopowym zespołem „Wyrwani z niewoli”, który wystąpił z Kasią Zalewską.

Wieczorem młodzież przeszła w procesji ulicami miasta do naszego kościoła, gdzie ks. biskup Janusz Stepnowski odprawił Mszę św. kończącą diecezjalne spotkanie młodych. Zauważył, że spotkanie odbywa się w przeddzień Święta Chrystusa Króla, które papież Pius XI ustanowił, by uświadomić ludziom, że potrzebują światła w dobie m.in. rozwijającego się faszyzmu. - Teraz też młodych kuszą ideologie, które zapowiadają wolność, a kończą się zniewoleniem – zauważył ks. biskup. - Dzisiejsza Ewangelia też przestrzega przed zachwycaniem się ideologiami, zachwycaniem się tym, co widzimy np. w Internecie. W innych ludziach musicie widzieć Chrystusa, a nie kąsać ich w Internecie. Jako chrześcijanie jesteście wezwani, by podtrzymywać człowieka w upadku. Jeśli jest wiara, ale brakuje czynu, to trzeba się zapytać, jak głęboka jest ta wiara. Jeśli zachowacie wiarę, to łatwiej będzie się wam odnaleźć w dzisiejszym świecie. Niech Chrystus towarzyszy wam w każdym momencie: radosnym, ale też kiedy będziecie przechodzili przez ciemną dolinę.

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22