Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 1715  gości oraz 0 użytkowników.


W to Boże Narodzenie wróćmy do prostoty serca, poszukajmy sedna – jakim jest miłość Nowonarodzonego Jezusa, który stał się jednym z nas. Zapraszamy na Msze św., zachęcamy, by zwrócić wzrok na Betlejmski Żłóbek i skupić uwagę na Jezusie, który niesienie nam miłość i nadzieję.

Odwołujemy się do wydarzeń sprzed 800 laty. W 1223 r., we włoskim Greccio św. Franciszek po raz pierwszy postanowił „odtworzyć” grotę Narodzenia Jezusa w Betlejem. Wraz z prostymi ludźmi z okolicy przygotował pierwszą szopkę. Jak pisze zakonnik i kronikarz Tomasz z Celano, w dzikim krajobrazie Monte Lacerone, „biedaczyna z Asyżu” pragnął „przynajmniej jeden jedyny raz ujrzeć na własne oczy narodziny Bożej dzieciny”. Pierwsza udokumentowana uroczystość jasełkowa została tak opisana: „Mężczyźni i kobiety z tego regionu przygotowali świece i pochodnie najlepiej jak potrafili z radosnymi sercami, aby oświetlić tę noc, która rozświetliła wszystkie dni i lata błyszczącymi gwiazdami. (...) Prostota jest uhonorowana, ubóstwo wywyższone, pokora pochwalona, a Greccio staje się niejako nowym Betlejem”.
Niech Betlejem stają się nasze domy, rodziny, nasze serca. Jak w kazaniu podczas uroczystej pasterki mówił ks. proboszcz Roman Karaś, nie będzie to możliwe bez Mszy św. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy! Przyjdźcie ze swoimi radościami i troskami, przyjdźcie pokłonić się Nowonarodzonemu Jezusowi, przyjdźcie, by odnaleźć sedno tych Świąt. „Jego tedy przywitajmy, z Aniołami zaśpiewajmy: Chwała na wysokości!”

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22