Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 6397  gości oraz 0 użytkowników.


Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy najważniejszy i najbardziej uroczysty okres w roku liturgicznym - Wielki Tydzień. Miło nam, że w naszym parafialnym świętowaniu, podobnie jak w latach poprzednich, wziął udział biskup Tadeusz Bronakowski.

Liturgia Kościoła wspomina tego dnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Msze św. rozpoczynają się od obrzędu poświęcenia palm i procesji wokół kościoła, czytany jest też opis Męki Pańskiej. – Pod krzyżem Jezusa widać gorzką prawdę o człowieku, ale jeszcze wyraźniej widać prawdę o Bogu, który odpowiada miłością - podkreślił ksiądz biskup.

Niedziela Palmowa to też jedno z najbarwniejszych świąt. Przynosimy kolorowe palmy, wiele własnoręcznie wykonanych, niektóre imponujących rozmiarów. Te najpiękniejsze i najbardziej od lat nagradzamy.

W tegorocznym konkursie I miejsce zdobyła palma wykonana przez wyszkowski Dom Dziennego Pobytu „Senior”. II miejsce zajął Kacper Grzywacz, III - Magdalena Ciach.

Wszystkim pięknie dziękujemy za liczne uczestnictwo w uroczystościach i wspólną modlitwę!

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22