Polecamy

 

drl


 

http://www.lomza.oaza.pl/

 


 

 

http://www.gloriosatrinita.pl

 


 

 

http://www.lomza.odnowa.org/

Odwiedza nas 1734  gości oraz 0 użytkowników.


Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w obchodach Dnia Strażaka w Rybnie, które miały w tym roku szczególny charakter. W remizie OSP odsłonięto tablicę upamiętniającą druha Mariana Jakubczaka.

Niedzielne (5 maja) strażackie święto rozpoczęła Msza św. w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Druga część odbyła się już na terenie straży w Rybnie.

Tablicę upamiętniającą Mariana Jakubczaka odsłonili: europoseł Jarosław Kalinowski, ks. Adam Jabłoński, sołtys Halina Nowak, prezes OSP Rybno Michał Grzeszkiewicz i najmłodsza córka Mariana Jakubczaka - Maria Jakubczak-Wygryz.

Córka Maria podziękowała ks. Adamowi Jabłońskiemu, który był pierwszym inicjatorem tablicy upamiętniającej jej tatę oraz strażakom - za przychylność. - Pamiętam, jak mówiło się: idź do wujka posła, idź do wujka Mariana. Obyśmy wszyscy, jak tu jesteśmy, byli takimi ludźmi, do których każdy może przyjść, a my pomożemy. Wszystko można, tylko musi być chęć pojednania. Jeden drugiemu musi rękę podać, bo sami sobie nie poradzimy. Szukajmy dobra tak, jak uczył nas śp. Marian - apelował ks. Adam.

Marian Wiktor Jakubczak urodził się w Rybnie 26 marca 1928 r. Od wczesnych lat działał w ruchu ludowym. Był radnym powiatu, województwa, a 1976 r. uzyskał mandat posła na Sejm PRL VII kadencji w okręgu Ostrołęka, w 1980 uzyskał reelekcję w tym samym okręgu.

Zmarł 25 lutego 2023 r., w wieku prawie 95 lat.

Dzień Strażaka to również czas na szczególne podziękowania dla ochotników. - To naprawdę wielki heroizm, coś najpiękniejszego, że zdecydowaliście się, czasem wzorem swoich rodziców, stanąć na służbie ludziom, bezinteresownie ratując ich mienie, życie, narażając własne życie i zdrowie. Nie ma nic piękniejszego. Za to jesteśmy wam winni wielki szacunek, uznanie i podziękowanie. Dziękuję za wasze zaangażowanie i pasję, jaką jest bycie strażakiem-ochotnikiem - do strażaków z Rybna zwrócił się Jarosław Kalinowski.

Oczywiście, przyłączamy się do podziękowań dla druhów-ochotników.

zdjęcia w galerii

Kaplica Wieczystej Adoracji

 

 button-1

Nabożeństwa

 

MSZE ŚWIĘTE:


Niedziela:

  • 6:30,
  • 8:00,
  • 9:30,
  • 11:00 - z udziałem Dzieci,
  • 12:30 - z udziałem wspólnoty Gloriosa Trinita,
  • 16:00 - (przez okres wakacyjny nie odprawiana)
  • 18:00 - z udziałem Młodzieży.


Poniedziałek - Sobota:

6:30, 7:00, 18:00.

Więcej...

Wieczór Zadumy

Wieczór Zadumy

Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie».

Ewangelia wg Św. Łukasza 3, 22